Görüş Bildir

Parlak'tan İsrail'e kınama!

Parlak'tan İsrail'e kınama!

İsrail polisi'nin "devlet terörü" futursuzca devam ederken, Mescid-i Aksa'daki cemaata yapılan saldırıya bir tepki de, AK Parti Genel Başkanvekili Yardımcısı Alattin Parlak'tan geldi. Parlak, "saldırıyı telin ediyorum" dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Genelbaşkan Vekili Numan Kurtulmuş'un yardımcısı, Güneydoğu Teşkilat Bölge Koordinatörü Alattin Parlak, İsrail Polisinin, Mescid-i Aksa'daki Müslümanların ibadet yaptığı esnada gerçekleştirdiği "devlet terörünü" kınarken, Kudüs'ün sadece bir şehir olmadığını bir dava olduğunu blirterek, İslam Dünyasını bir olmaya çağırdı.

PARLAK SALDIRIYI KINADI

Yazılı açıklama yapan Parlak, her Ramazanda olduğu gibi İsrail'in şiddet ve zulmünün arttığı günlere şahitlik ediyoruz. İsrail, Mescid-i Aksa'da, namaz kılan cemaate saldırmış, açık bir devlet terörü uygulamıştır. İlk kıblemize, mukaddes mekânımıza, Harem-i Şerifimize kirli ayaklarıyla girmiş, Müslümanların canından aziz saydığı Beytü’l Makdis’i kana bulamışlardır." sözleriyle dikkatleri, İsral'in devlet terörüne çekti.

İSRAİL'İN DEVLET TERÖRÜ

" Asırlar boyu medeniyetlerin huzur ve sükûnet içinde bir arada yaşadığı “Çevresi Mübarek Kılınan Mekan” olarak ifade edilen Mescid’i Aksa, İsrail’in Filistin topraklarını işgal ettiği günden beri huzura hasret kalmıştır. İsrail, bütün inançlarda bilinen temel öğretiyi yok saymış, dokunulması yasak olan mabedi ayaklarıyla ve silahlarıyla kirletmişlerdir." diyen Parlak yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

KUDÜS DAVANIN SEMBÖLÜ

"İsrail askeri, Mescid-i Aksa’da ibadet halinde bulunan yaşlı, genç, kadın çocuk demeden ibadet halinde bulunan masum insanlara gaz bombaları ve plastik mermilerle saldırmış 200’den fazla insanın yaralanmasına sebep olmuştur. Tevrat’ta “öldürmeyeceksin” emrini çiğnemiş, kutsal mabedin içinde katliama yeltenmişlerdir.

Kudüs, inancımızın, medeniyetimizin haklı davasıdır. Bu davada zafer muhakkak Müslümanlar’ın olacaktır. Kudüs sadece bir şehrin adı değil, bir davanın adıdır. Kudüs, miracın şehri ve peygamber emanetidir. “Allah’ın evi işgal altındayken ben evimde nasıl gülebilirim?” diyen büyük komutan Selahaddin Eyyubi’nin rüyasıdır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi barış çınarı Kudüs yıkılırsa bunun altında tüm dünya kalır. Siyonist İsrail'in ramazan ayında Mescid-i Aksa ve Müslümanlara yaptığı çirkin ve kabul edilmez saldırıyı lanetliyor, 5. Harem-i Şerif’ten Diyarbakır’dan, Filistin halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. "
Etiketler: |