Görüş Bildir

PKK komutanına polisten ikna

Diyarbakır polisi, PKK'nın üst düzey yönetici olan ve "Şehiden Komutanı" olarak faaliyet yürüten R.Y'yi "ikna" ederek, teslim olmasını sağladı. Terörden arananlar listesinde 1 milyon lira ödülle turuncu listede yer alan R.Y Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim oldu. R.Y'nin Diyarbakır'a getirilerek burada sorgulanacağı öğrenilirken, bu yıl ikna sonucu teslim olan örgüt üyesi sayısının ise 82'ye yükseldiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünün ikna çalışması neticisinde, terörden arananlarda 1 milyon liraya kadar ödülle, turuncu listede yer alan PKK'nın sözde Şehidan komutanı olarak faaliyet yürüten terörist R.Y'nin Hakkari'de teslim olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı, emniyet ve jandarma unsurlarının, ailelerin de desteğiyle yürüttüğü ikna çalışması sonucunda, bölücü terör örgütünün sözde üst düzey sorumluları arasında çözülmenin hızlandığı belirtildi.

DİYARBAKIR POLİSİ İKNA ETTİ

Bu kapsamda Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünün ikna çalışması neticesinde, terörden arananlarda 1 milyon liraya kadar ödülle turuncu listede yer alan, örgütün sözde Şehidan komutanı olarak faaliyet yürüten R.Y. adlı teröristin Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim olduğu vurgulandı.

Açıklamada, bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olan terör örgütü mensubu sayısının 82'ye yükseldiği bilgisi verildi.
Etiketler: |