Görüş Bildir

'Seçim bitince ittifak da bitti'

'Seçim bitince ittifak da bitti'

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğllu, haftalık basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, "İttifak olarak yerel seçimler ve parlamentoda nasıl bir karar alacaksınız?" sorusuna "Seçim bitince ittifak da bitti" yanıtını verdi.

Balgat'taki parti genel merkezinde basın açıklaması yapan Karamollaoğllu, 24 Haziran seçimlerinden sonra zamlar dönemi başladığını daha önce hatırlattığı konuları yeniden hatırlatma ihtiyacı duyduğunu dile getirerek şunları söyledi:

Durum daha da kötüleşiyor. Unutmayın ki ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi de tartar.

Ülke bu kadar kötü durumdayken birileri de yerel seçimlerin erken yapılması gerektiğini döylüyor. Akıl tutulması. Muhalefetin bu oyuna gelmemesi lazım. Bu anayasa değişikliğini gerektirir.

Türkiye'yi bu kadar sıkıntıya sokmak kime ne fayda sağlar? Yerel seçimler erkene alınması hangi sorunu çözer?

"ALLAH AKIL FİKİR VERSİN"

Muhalefet de buna balıklama atlıyor. Biz de varız diyor. Aferin, madalya takmak lazım.

Her zaman dediğimiz gibi, aynı duayı yapıyoruz: Allah bütün siyasetçilere akıl fikir versin.

"SEÇİM BİTİNCE İTTİFAK BİTTİ"

Karamollaoğlu, "İttifak olarak yerel seçimler ve parlamentoda nasıl bir karar alacaksınız? Bir araya gelecek misiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

İttifak genel seçimlerle ilgiliydi. Seçim bitince ittifak bitti. Bizim birlikte oluşturduğumuz fikir kuvvetler ayrılığı için olmuştu. Bunun için her zaman hazırız. Ama mahalli seçimler ayrıdır. Bu orada yapılacak seçimlerle ilgili yapılacak konudur. Bir ittifak sözkonusu olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca Karamollaoğlu "CHP listesinden giren milletvekillerinin istifası olacak mı?" sorusuna verdiği yanıtta "Bu isimler veya başka isimler zamanı gelince ortaya çıkar. Bekleyin biraz, görürsünüz" ifadelerini kullandı.