Görüş Bildir

Şehit Uzman Onbaşıya son görev

Şehit Uzman Onbaşıya son görev

Bitlis’in Hizan ilçesi kırsalında PKK militanlarınca şehit edilen Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma'nın naaşı, memleketi Sinop'a uğurlandı.

Bitlis'in Hizan ilçesi kırsalında terör örgütü PKK mensuplarınca yapılan saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma için tören düzenlendi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı Bitlis İl Jandarma Komutanlığı önünde düzenlenen tören alanına getirildi. Şehidin öz geçmişinin okunduğu törende bir konuşma yapan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Cenab-ı Allah'ın milletimizi vatansız bırakmasını diledi. Vali Çınar, vatanın; namus, özgürlük, haysiyet ve şeref olduğunu söyledi.

“SOYSUZ İTLER...”

"Vatan; kahramanların, ordumuzun, polisimizin, korucularımızın, ana ve babalar gibi şerefli insanların omuzlarında dimdik durur ve yükselir" diyen Çınar, şöyle devam etti: "Her yandan bir saldırı var. DEAŞ, DHKP-C, PKK ve son yaşadığımız o büyük kalkışmada FETÖ dediğimiz terör örgütü ve bütün taşeronları, tarihin her döneminde soykırımlar, zulümler, kirli ve karanlık işler yapmış emperyalist egemenler, kendi kirli emellerini gerçekleştirmek için bunları üzerimize salıyorlar. Devletimiz bu karanlık ve mafyavari adaletten yoksun güç ve devletlerle boğuşurken, evimizin kaba tabiriyle bu soysuz itleri, sağdan soldan paçamıza yapışıp bizi bu emperyalist egemenler karşısında yere düşürmek ve zayıflatmak istiyorlar. Ama bunu başaramayacaklar. Almanya'nın soykırım kararı alması, PKK'nın yavrusu ve uzantısı olan terörist örgüt PYD'ye devlet muamelesi yapması, şu son yaşadığımız büyük ihanet kalkışmasında bu kadar şehit vermemize ve kıyım olmasına rağmen, bize demokrasi öğretmeye kalkanların hiçbirisi gelip baş sağlığı dilemeyecek kadar alçak ve nezaketsiz davranabildiler. Bu resmi önümüze koyduğumuzda, hakla batılın savaşını çok net olarak görebiliyoruz. Türkiye'nin dünyadaki bütün mazlum ülkelerin, Müslüman olan ve olmayanların umudu haline gelmesi, bu egemen, emperyalist ve mafya ülkelerin korkmasına da sebep oluyor. Ama çareleri yok. Cenab-ı Allah'ın izniyle kökleri derine salmış bu büyük dev ağaç, büyüyecek herkesi kendi gölgesinde toplayarak, bütün dünyaya huzuru sağlayarak gelişecek. Ona da hepimiz eminiz."

"BURADAYIZ, DİMDİK AYAKTAYIZ"

Cenab-ı Allah'ın içeride ve dışarıda fitne ve fesadı yapan düşmanlara fırsat vermemesini dileyen Çınar, "Biz Buradayız, dimdik ayaktayız. Bu millet, ordumuz, askerimiz, korucumuz ve polisimiz kendisine şehit olmayı şeref bilir, bir adım geri atmaz ve atmayacak. Herkesin hevesi kursağında kalacak. Bu yetmeyecek ama gereğini de milletimiz ve devletimiz yapacaktır. Birileri dağlarda fareler gibi saklanır, oradan oraya kaçar, işbirlikçi hainlerinin yardımıyla saklanma yöntemlerinden başka bir şey bilmez. Erkekleri kadın kıyafeti etek giyip şerefsizce insanların, kadınların ve çocukların oturduğu lojmanlara roket atar, kalabalıkların ortasına bombalar koyar, pislik gibi ölürler. Gelecek nesiller dua yerine bunlara lanet okur. Tarih bunları hainler olarak yazar. Birileri de şerefiyle ölür. Vatanını ve milletini savunurken etek giyenlere karşı erkekçe ölür. Tarihte gelecek nesiller de bunları lanet yerine büyük dualarla anar. Bu da büyük bir şereftir. Cenabı Allah'tan şehidimize rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyorum, Şehidimizin ailesine ve silah arkadaşlarına sabırlar diliyorum" dedi.

ŞEHİDİN EŞİ ASKER KIYAFETİYLE GELDİ

Asker kıyafeti giyerek törene katılan ve ayakta durmakta güçlük çeken şehidin eşi Büşra Dolma'yı, askeri personeller teskin etti. Eşinin tabutuna sarılarak fotoğrafını öpen Dolma, gözyaşlarını tutamadı.

İl Müftü Vekili Ramazan Çiftçi'nin dua okumasının ardından şehidin naaşı memleketi Sinop'a uğurlandı.

Törene, Vali yardımcıları Kamil Güzel ve Hakan Şeker, Tatvan 10. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Taner Dinç Yürek, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Mustafa Gezer, kurum amirleri, askeri erkan, polis memurları ve vatandaşlar katıldı.
Etiketler: |