Sinan Ateş cinayetinde dört kişi daha adliyeye sevk edildi

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheli daha adliyeye sevk edildi.

Sinan Ateş cinayetinde dört kişi daha adliyeye sevk edildi

Ankara'da silahlı saldırıyla öldürülen Ülkü Ocakları eski başkanı Sinan Ateş soruşturması kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden dördü daha adliyeye sevk edildi.

Doç. Dr. Sinan Ateş ve arkadaşı Selman Bozkurt, 30 Aralık'ta, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde motosikletli şüphelinin silahlı saldırısına uğradı. Başından vurulan Sinan Ateş, olay yerinde hayatını kaybetti, arkadaşı Bozkurt ise omzundan vurularak yaralandı. Cinayetle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında 18 şüpheli gözaltına alındı. Daha önce adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 6'sı 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan tutuklanırken, 1'i adli kontrolle serbest bırakıldı.

Bugün emniyette ifade işlemleri tamamlanan şüphelilerden dördü daha adliyeye sevk edildi. Üçü İstanbul'da gözaltına alınan dört şüpheli, soruşturma savcısına ifade verdikten sonra tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. 

Kaynak: Diyarbakır Söz