Son Dakika! Naci Görür'den deprem uyarısı

İzmir depremi sonrası açıklamalarda bulunan Naci Görür, deprem için kritik uyarılarda bulundu.

Son Dakika! Naci Görür'den deprem uyarısı

AFAD, cumartesiyi pazara bağlayan gece Ege Denizi'nde 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. İzmir’de meydana gelen deprem sonrası açıklama yapan Naci Görür, deprem için uyarılarda bulundu.

EGE DENİZİ'NDE 4,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Cumartesiyi pazara bağlayan gece AFAD verilerine göre; Ege Denizi'nde 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Görür depremle ilgili sosyal medya hesabından bir görsel paylaşarak uyarı yaptı.

Akabinde dün akşam saatlerinde İzmir'den de hissedilen 3,9’luk deprem sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Prof. Dr. Naci Görür, Ege denizinin tabanına işaret etti.

Dün akşam saatlerinde Ege Denizi Kuşadası Körfezi açıklarında meydana gelen deprem, İzmir'de de hissedildi. 3.9 büyüklüğündeki depremin ardından Profesör Doktor Naci Görür, uyarılarda bulundu. Görür, fay hatlarına işaret ederek, "Ege Denizi'nde çok sayıda gerilmeli fay bulunuyor" dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın verilerine göre, Ege Denizi Kuşadası Körfezi açıklarında 3,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, saat 20.09'da kaydedildi ve yerin 7.7 kilometre derinliğinde olduğu belirtildi.

NACİ GÖRÜR UYARILARDA BULUNDU

İzmir'de de hissedilen bu deprem sonrasında Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından uyarılarda bulundu.

Bir önceki gece gerçekleşen depremi işaret eden, büyüklüğü 4,4 olarak veren ve bölgeyle ilgili bir de görsel paylaşan Görür şu ifadeleri kullandı: "Ege’de 4,4 büyüklüğünde bir deprem oldu. Görece derin bir deprem yaşandı.

Deniz batimetrisinden de anlaşıldığı üzere, Kuzeydoğu-Güneybatı uzanımlı bir fay hattı üzerinde gerçekleşti. Ege Denizi'nin tabanı, çok sayıda gerilmeli fayla dolu" dedi.

Naci Görür, Van'da meydana gelen depremle ilgili ise şu değerlendirmeyi paylaştı: "13 saat önce Van/ Çolpan’da 4,0 büyüklüğünde bir deprem oldu.

Deprem, Erciş ve Karayazı Fay Zonları arasında sığ bir şekilde gerçekleşti. Bu bölge, 2011 yılındaki Van Depremi sırasında belirli bir hasar görmüştü."

Haber: Hamza ÖZÇELİK

Kaynak: Diyarbakır Söz