Görüş Bildir

Teröristlerin büyük provokasyonu

Teröristlerin büyük provokasyonu

FETÖ’nün PKK kolu CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Ormana gizlenen roketatarlı suikastçı teröristlerle, güvenlik güçleri arasındaki çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu. Kılıçdaroğlu 15 dakika çatışmanın ortasında kaldı.

FETÖ’nün PKK kolu CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Ormana gizlenen roketatarlı suikastçı teröristlerle, güvenlik güçleri arasındaki çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu. Kılıçdaroğlu 15 dakika çatışmanın ortasında kaldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin programını gerçekleştirmek için dün uçakla Kars'a geldi. Artvin'e gitmek üzere yola çıkan CHP liderinin konvoyu, Ardanuç İlçesi yakınlarına geldiğinde 300 metre öndeki askeri ekip, Yanıklı Köyü yakınında ormanlık alanda hareketlilik tespit etti. Saat 14.00’te askerlerin tepelik alanda gizlenmiş bir grup teröristin roketatarla pusu kurduğunu görmesi üzerine çatışma çıktı.

Kılıçdaroğlu ilk etapta yakındaki Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait şantiyeye alındı. Korumalar daha sonra Kılıçdaroğlu’nu zırhlı araçla bölgeden uzaklaştırdı. Bu sırada ikinci bir çatışma çıktı. Kılıçdaroğlu zırhlı araçla Şavşat Kaymakamlığı’na getirilerek güvenlik altına alındı.Çatışmada açılan ilk ateşte, konvoyun güvenliğini sağlamakla görevli jandarma aracında bulunan 2 astsubayyaralandı. Aracın sürücüsü olan er Fatih Çaybaşı ise başından vurularak şehit oldu. 5 kişilik terörist grup ile yoğun çatışmada 1 teröristin ölü ele geçirildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP konvoyunun çatışmaya maruz kaldığı haberinin ardından Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başbakan Binali Yıldırım, açıklamasında, "Sayın Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun Artvin’de uğradığı silahlı saldırı ülkemizin demokratik istikrarına ve toplumun huzuruna yapılmış alçak bir terörist saldırıdır. Saldırıyı nefretle lanetliyorum. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na, CHP’ye, güvenlik güçlerimize ve bütün vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun diyor, kalleş saldırıda şehit olan askerimize Allah'tan rahmet, yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyorum.Türkiye, demokrasi ve hukuktan ödün vermeyecek, insan ve insanlık düşmanı bütün terör örgütlerinin hesaplarını boşa çıkaracaktır" dedi.

Bugüb Gazetesi eski yazarı ve PKK'nın sözcülüğüne soyunan Ergun Babahan hakkında, Kılıçdaroğlu’na yönelik başarısız suikast girişimiyle iligli attığı skandal tweet sebebiyle gözaltı kararı verildi.  Babahan'ın itiraf gibi tweetinde "Faşizme destek veren herkes bedelini ödeyecektir. Kılıçdaroğlu da dahil. Bu henüz başlangıç" denildi.

MİT, 15 Temmuz darbe girişiminde başarısız olan FETÖ çatışma ortamı oluşturmak için siyasi liderlere suikast düzenleyebileceği yönünde uyarıda bulunmuştu. Basın Danışmanı Okan Konuralp suikast ihtimaliyle ilgili bilgilendirmeler alındığını söyledi.

Konvoyuna yönelik terör örgütü PKK tarafından suikast girişimi düzenlenen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 24'ün canlı yayınına telefonla bağlandı. Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileklerini ileten AKŞAM Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu çok kritik bir soru yönelterek: "Bu saldırı girişiminin 15 Temmuz sonrası darbecilere karşı duruşunuzla ilgisi olabilir mi" dedi. Kılıçdaroğlu ise, "Çok güçlü bir ihtimal. Terör ister PKK'dan gelsin ister DAEŞ'ten gelsin isterse DHKP-C'den gelsin hepsinin karşısındayız. Elbette hep beraber teröre karşı ortak görüş sergilemek durumundayız" dedi.
Etiketler: | | | |