Uyuşturucuya cephe almaya devam

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Lice ilçesi Yolçatı kırsal mahallesinde operasyon yapıldığı belirtildi.

Uyuşturucuya cephe almaya devam

 Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen bir operasyonda 53 kilogram kubar, 21 kilogram toz olmaz üzere 74 kilogram esrar ile birlikte, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 2 adet tabanca, 1 adet av tüfeği ve bunlara ait çok sayıda fişek ele geçirilirken, olay ile ilgili 7 kişi gözaltına alındı.


Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Lice ilçesi Yolçatı kırsal mahallesinde operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada,

"Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; bölücü terör örgütü ile yasa dışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice Yolçatı mahallesinde icra edilen operasyon başarıyla tamamlanmıştır. Söz konusu operasyonda; 53 kilogram kubar esrar maddesi, 21 kilogram toz esrar maddesi, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği 2 adet tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 3 adet tabanca şarjörü, 8 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 24 adet tabanca fişeği ve 1 adet terazi ele geçirilmiştir. 7 şüpheli gözaltına alınmış, uyuşturucu maddeler ve ele geçirilen suç eşyaları muhafaza altına alınarak skunk bitkilerinden 1 kök numune alınmasına müteakip yerinde imha edilmiştir"

denildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz