Görüş Bildir

Yan yana resim infial yarattı!

DEM Parti ile Hüda-Par Batman belediye başkan adaylarının yan yana maç izlemesi, DEM Parti’de rahatsızlık yarattı.

Yan yana resim infial yarattı!

Hür Dava Partisi (Hüda-Par) adayı Serkan Ramanlı geçen pazar günü Batman Petrolspor ile Anadolu Üniversitesispor arasındaki maçı statta izlediği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Ramanlı, “Tribünler farklı renkleriyle güzeldirler.

Kardeşliğin diğer adıdır tribün. Yarasasıyla, Vikingiyle her rengiyle bizimdir tribünler. Galibiyetler, mağlubiyetler gelir geçer, baki kalan kardeşliğimizdir azizler” notunu düştü.

TFF 3’üncü Lig’de TPAO Batman Petrolspor ve Anadolu Üniversitesi arasında 25 Şubat’ta oynayan karşılaşmayı taraftarlar arasında izleyen Hür Dava Partisi (HUDA PAR) belediye başkan adayı Serkan Ramanlı ile Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) başkan adayı Mehdi Öztüzün'ün yan yana durduğu fotoğrafla ilgili DEM Parti Batman teşkilatı inceleme başlatıldığını duyurdu.

TRİBÜNLERDE YAN YANA                                                          

Batman Şehir Stadyumu’nda pazar günü oynanan TPAO Batman Petrolspor-Anadolu Üniversitesi maçını taraftarlar arasında izleyen HUDA PAR Batman Belediye Başkan Adayı Serkan Ramanlı ile DEM Parti Batman Belediyesi Eş Başkan Adayı Mehdi Öztüzün’ün yan yana durduğu fotoğraf, sosyal medyada paylaşıldı.

FOTOĞRAF DEM’DE İNFİAL YARATTI

İki adayın yan yana bulunduğu fotoğraf üzerine DEM Parti Batman İl Teşkilatı X hesabından yapılan açıklamada, inceleme başlatıldığı duyuruldu. Açıklamada, "Uzun yıllarca başta kentimiz olmak üzere, halkımıza karşı suç işlemiş, büyük acılar yaşatmış yapılarla bir araya gelmemiz mümkün değildir. Parti politikamız ve ideolojik hattımızla düşmanca tavır sergilemiş bu yapılarla mesafemiz çok net ve bellidir.

Bir futbol karşılaşmasında yaşanan durum, halkımızda ve değerli ailelerimizde büyük bir tepkiye ve infiale neden olmuştur. Öncelikle tüm halkımızı ve değerli ailelerimizi yaşananlar karşısında sükunete çağırıyoruz.

Söz konusu durum partimizin ilgili kurullarınca incelenmekte olup, geniş değerlendirme daha sonra yapılacaktır. Halkımıza saygıyla duyurulur" denildi.

HÜDA PAR adayı Serkan Ramanlı da X hesabından partisinin il teşkilatını etiketleyerek, DEM Parti adayı Öztüzün ve diğer adaylarla çekilmiş fotoğraflarını paylaşıp, ‘sıkıntı var mı?’ diye yazdı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Hamza Özçelik

Firat Üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümü mezunu