Görüş Bildir

Alarm - diyarbakır söz Haberleri

Marketlerde yeni dönem!

Marketlerde yeni dönem!

Marketler yeni bir uygulamaya gidiyor. Raflardaki pahalı ve değerli ürünler artık alarm takılıp veya şeffaf bir kutu içerisinde satılacak.
Alarmlı yastık

Alarmlı yastık

İşitme engelli anne ve babasının yaşadığı sorunlardan etkilenerek "Duymuyorum ama hissediyorum" projesini geliştiren 14 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Karataş, titreşim tabanlı "alarm yastık" üretti.
Trafik alarmı

Trafik alarmı

İçişleri Bakanlığınca, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlayacak olması dolayısıyla 81 ile "trafik tedbirleri" konulu talimat yazısı gönderildi.
Bayram alarmı

Bayram alarmı

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı öncesinde gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini artırdı.
Anız alarmı

Anız alarmı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, son günlerde yaşanan anız yangınları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. İtfaiye Daire Başkanı İbrahim Hakkı Bilici, her gün en az 30 farklı
Emniyet alarmda!

Emniyet alarmda!

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya başkanlığında koordinasyon toplantısı düzenlendi. Uzunkaya'nın başkanlığındaki toplantıya, genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarının yanı sıra, il emniyet mü
Polisi Alarma Geçiren Bavul

Polisi Alarma Geçiren Bavul

Merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Caddesinde yol üstünde unutulan bir bavuldan şüphelenen vatandaşlar durumu polise bildirdi. Polis, şüpheli bavulun olduğu alanda güvenlik önlemi alarak yolu trafiğe kapattı.
Şarbon karantinası

Şarbon karantinası

Çukurca ilçesine bağlı Gündeş köyünde kesilen bir hayvanın etinde şarbon hastalığı tespit edilmesi üzerine, karantinaya alınan köye, 6 ay süreyle hayvan giriş ve çıkışları yasaklandı.
Akrep alarmı!

Akrep alarmı!

Diyarbakır'da akreple mücadeleye özel ekip oluşturuldu.
Moskova'da alarm korkuttu!

Moskova'da alarm korkuttu!

Domodedovo Havalimanı'ndaki kontrol noktasında üzerinde patlayıcı olduğunu söyleyen kişi gözaltına alındı. Reuters'a bilgi veren görgü tanıkları, bir bölümü kordona alınan havalimanında yerde bir kişinin yattığın
Furkan alarmı

Furkan alarmı

Vakıf binasındaki aramalarda gizli geçit ortaya çıkarıldı, kayıt dışı 364 bin lira ele geçirildi.
Savcılar alarma geçti!

Savcılar alarma geçti!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"yla ilgili, sosyal medyada PKK lehine propaganda yapan ve gerçek dışı bilgi paylaşanlara yönelik soruşturma başlatıldı.
Şap alarmı verildi

Şap alarmı verildi

Diyarbakır Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından şap hastalığıyla ilgili toplantı düzenlendi.
Kayıt dışı alarmı

Kayıt dışı alarmı

Yaklaşık yüzde 75’lik kayıt dışı elektrik kullanımının yaşandığı Dicle bölgesinde bu durumu düzelterek hizmet kalitesini artırmaya çalışan Dicle Elektrik Dağıtım, yılbaşından bu yana gerçekl
HİV alarmı!

HİV alarmı!

VAN Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği tarafından düzenlenen operasyonda fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan yabancı uyruklu iki kadında HIV virüsü tespit edildi.
Şimdiden haşere alarmı verildi!

Şimdiden haşere alarmı verildi!

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında kapalı alanlara yerleşen karasinek ve sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmas
Kuduz alarmı

Kuduz alarmı

Lice ilçesine bağlı Üçdamlar köyü Kancer mezrasında cinsi öğrenilemeyen yabani hayvanların bölgeye yaydığı kuduz salgınından dolayı birçok hayvanın telef olması nedeniyle bölge karantinaya alındı.
Kamuda Alarm!

Kamuda Alarm!

Başbakanlık Genelgesi ile tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırıldı. Yurt dışına çıkışlar durduruldu. Hastanelerde sağlık raporlarına ise sınırlama getirildi.
Diyarbakır'da şüpheli çanta alarmı

Diyarbakır'da şüpheli çanta alarmı

DİYARBAKIR'ın merkez Yenişehir İlçesi Ofis Semti'nde çöp konteynerinin yanına bırakılan ve çevredekiler arasında bomba paniğine neden olan sırt çantası, güvenlik önlemleri alındıktan sonra kontrollü alarak patlatıldı. Çantanın içinden ders kitapları çıktı.
19 Mayıs Alarmı

19 Mayıs Alarmı

Diyarbakır’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yapılacak etkinliklerin provası geniş güvenlik önlemleri altında yapıldı. Bariyerlerle kapatılan valilik binası önüne zırhlı araçlar konuşlandırılırken, polis provanın yapıldığı alana girenleri üst aramasından geçirdi.