Görüş Bildir

Tarsim - diyarbakır söz Haberleri

Çiftçilerin dolandırıldığı iddialarına cevap geldi!

Çiftçilerin dolandırıldığı iddialarına cevap geldi!

Lice'de çiftçilerden tahsil edilen sigorta prim tutarlarının TARSİM'e gönderilmediği yönündeki iddialara Ziraat Bankası yanıt verdi.
Çiftçiye 14 yılda 5,9 milyar lira hasar tazminatı ödendi

Çiftçiye 14 yılda 5,9 milyar lira hasar tazminatı ödendi

Doğal afetlerden etkilenen çiftçilere, Tarım Sigortaları Havuzu'nun kuruluşundan bu yılın ekim ayına kadar 5,9 milyar liralık hasar tazminatı ödemesi yapıldı. Bu süreçte devlet tarafından karşılanan devlet prim desteği 5,6 mi
Tarsim'de  yolsuzluk!

Tarsim'de yolsuzluk!

Jandarma KOM birimlerince, TARSİM bünyesinde yolsuzluk yapıldığı iddiası üzerine haklarında gözaltı kararı çıkartılan 24 şüphelinin yakalanması için Batman merkezli 5 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

"Üreticiler tarım sigortasını ihmal etmemeli"

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Ayhan Karayama, bu sene çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarını güncellemeleri kaydıyla sigortalarını istedikleri zaman Tarım Kredi'den yaptırabilecekle
Çiftçiye müjde!

Çiftçiye müjde!

"TARSİM tek merkez olarak çiftçinin doğal afetler karşısında güvencesi konumundadır. Çiftçilerimizin başka bir birimden bu afetler karşısında herhangi bir talepte bulunma durumları artık yok"
Tarsim zirvesi!

Tarsim zirvesi!

Diyarbakır’da organize edilen "TARSİM" zirvesinde, çiftçilere yönelik ilkler konuşulurken, mağduriyetlerin giderilmesi yönünde işbirliği içerisinde olunması istenildi.