Görüş Bildir

vatandaş - diyarbakır söz Haberleri

Vatandaşın memnuniyeti

Vatandaşın memnuniyeti

Bağlar Belediyesi, vatandaşlarla daha iyi iletişim kurulması, sorunların pratik yöntemlerle çözülmesi ve hizmetlerle ilgili memnuniyetin artırılması amacıyla belediye çalışanlarına yönelik olarak çeşitli konularda eğitim verilme
Camilerdeki WC ücretsiz

Camilerdeki WC ücretsiz

Diyarbakır merkez ve ilçelerindeki 22 caminin "WC'lerin" tadilat başlatıldı. Vatandaşların "ibadetlerini hijyenik" ortamda gerçekleştirmeleri sağlanırken, WC'ler ücretsiz olarak hizmet verecek.
Beyoğlu vatandaşla

Beyoğlu vatandaşla

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yeni yılda vatandaşlarla bir araya geldi.
Parklar var altyapı yok!

Parklar var altyapı yok!

Diyarbakır'da sosyal park alanlarındaki eksiklikleri dile getiren vatandaşlar, ailelerin lavabo, bebek emzirme, abdest ve namaz gibi zaruri ihtiyaçlarını karşılamada güçlük çektiğini belirttiler.
Dosta güven düşmana korku!

Dosta güven düşmana korku!

Hayatın her alanına damgasını vuran kadınlar, vatan savunmasında da 7 gün 24 saat görev yaparak adlarından söz ettiriyor.
Vatandaşların derdi geçim!

Vatandaşların derdi geçim!

Seçime 24 gün kalırken, söz haber sokağın nabzını tuttu. Vatandaşın ana gündemi "geçim" olurken, geleçekle ilgili kaygılarının olduğunu bildirdi.

"Besicimiz de vatandaşımız da memnun"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "(Kurbanlıklar) Elde kalan 400 kilogram üzeri canlı erkek sığırı kilogramı 15 liradan, toklu küçükbaşı 14 liradan alacağız"
Boykota vatandaştan destek!

Boykota vatandaştan destek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’nin elektronik ürünlerine boykotu uygulama yönündeki dünkü açıklamalarına Diyarbakır’daki vatandaşlardan destek geldi.
Teröre

Teröre "vatandaş destekli" ağır darbe

Tunceli'de güvenlik güçlerince vatandaşların da desteğiyle son 2 haftada terör örgütlerine yönelik düzenlenen hava destekli operasyonlarda 4'ü üst düzey 32 terörist etkisiz hale getirildi.
Vatandaşın inadı tuttu

Vatandaşın inadı tuttu

Belediyenin istimlak bedelini kabul etmedi, mahkemeye verdi, yürütmeyi durdurma kararı aldırdı. İki katlı evi için, yol yarıda kaldı. Ortaya da böylesi garip bir görüntü çıktı..
Vatandaşa kurs açıldı

Vatandaşa kurs açıldı

Siirt Belediyesi bünyesinde bulunan Orhan Doğan Parkı Kültür merkezinin yanı sıra İnönü Mahallesi Saraçoğlu Gençlik Merkezinde değişik branşlarda kurs açıldığı belirtildi.
Adı Var, Kendi Yok

Adı Var, Kendi Yok

Rahmet ve Bereket ayı Ramazan-ı Şerif'i uğurlayıp, Bayram'a sayılı günler kalırken, çarşı pazarki tatlı telaşın ne yazık ki, tadı-tuzu yok. Vatandaş pahalılıktan, esnaf ise siftahsız kepenk kapatmaktan ver
Binlerce vatandaş  konuta biriktiriyor

Binlerce vatandaş konuta biriktiriyor

Ev sahibi olma hayali kuranların konut alımlarını desteklemek amacıyla başlatılan ve azami devlet katkısı oranı 20 bin liraya çıkarılan "Konut Hesabı" uygulamasında 13 bin vatandaşın açtığı hesaplarda biri
Yaşlıları yalnız bırakmıyorlar!

Yaşlıları yalnız bırakmıyorlar!

Bismil İlçe Belediyesi Hasta ve Yaşlı Evde Bakım Hizmeti Ekibi ilçedeki yaşlı vatandaşları yalnız bırakmıyor. Ekip, yaşlıların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.
Pazar el yakıyor

Pazar el yakıyor

Vatandaşın alım gücü giderek düşerken, pazarda meyve sebze fiyatları yükselmeye devam ediyor. Mutfağın vazgeçilmezi domatesin kilosu 2-3,5 lira arasında seyrederken, muzun fiyatı ise 6 TL'den tezgahlardaki yerini aldı.
Vatandaşın sesine kulak veriyoruz!

Vatandaşın sesine kulak veriyoruz!

Kayapınar ve Yenişehir ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Herkesin sesine kulak vererek bu şehri, bu şehirde yaşayanlarla birlikte yönetiyoruz" dedi.
Bırakın Vatandaş Konuşsun

Bırakın Vatandaş Konuşsun

Yüzyıllar boyu kuşaktan kuşağa aktarılarak günümüze kadar gelen bir gelenek mesleği olan dengbejlik; Diyarbakır'da yaşatılmaya çalışılıyor.
Vatandaşın ilk konutuna

Vatandaşın ilk konutuna "2018 model" destek

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, konut hesabı uygulamasını daha etkin hale getirmek amacıyla sistemi yeniden düzenlediklerini belirterek "İlk kez konut sahibi olacak vatandaşlarımıza kolaylıklar sağl
Okul müdürü, 890 öğrenci adına Dicle Elektrik’e teşekkür etti

Okul müdürü, 890 öğrenci adına Dicle Elektrik’e teşekkür etti

Yenişehir ilçesinde bulunan Şehitlik mahallesindeki Gazi Ortaokulu’nun Müdürü Berçem Yalçınkaya, öğrenci ve velilerden gelen talebe duyarsız kalmadı. Müdür Yalçınkaya, okul çevresi ile bahçesini aydınlatan Dicle Elektrik Dağıtım’a 890 öğren
Polis kapıları tek tek çalıp vatandaşları uyardı

Polis kapıları tek tek çalıp vatandaşları uyardı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "Hırsızlıkla Ben de Sorumluyum Projesi" kapsamında vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla apartmanlarda uygulama gerçekleştirdi.