20 Nisan reyting sonuçları | Üç Kız Kardeş, Gönül Dağı, Kardeşlerim, Korkma Ben Yanındayım reyting sonuçları açıklandı mı?

20 Nisan Cumartesi reyting sonuçlarında liderliği bırakmayan Gönül Dağı’nın ardından, Güldür Güldür Show, Üç Kız Kardeş, Kardeşlerim, Korkma Ben Yanındayım izleyici karşısında. Geçen hafta ilk sıralarda Gönül Dağı, Survivor All Star ve Kardeşlerim yer almıştı. Reyting liderliği için hangi yapım favori?

20 Nisan reyting sonuçları | Üç Kız Kardeş, Gönül Dağı, Kardeşlerim, Korkma Ben Yanındayım reyting sonuçları açıklandı mı?

20 Nisan Cumartesi akşamı reyting sonuçlarında bu hafta Star Tv’de Yetenekli Bay Cage, Kardeşlerim, Gönül Dağı, Korkma Ben Yanındayım… Hangi program liderlik koltuğuna oturacak?

GÜLDÜR DÜLDÜR SHOW

Show Tv’nin cumartesi akşamı neşelendiren tiyatro programı. Keyifli vakit geçirmek isteyenlerin tercihi.

ÜÇ KIZ KARDEŞ

Kanal D’de cumartesi akşamları yayınlanan Üç Kız Kardeş yeni bölümüyle yayınlandı. Son bölümünde evde çıkan yangında ölümden dönen gençleri başka ne tür sürprizler bekliyor.

GÖNÜL DAĞI

TRT1’in önde gelen dizilerinden. Bozkırda bir Anadolu masalı sloganıyla gönüllere taht kuran amca oğullarının mücadelesinin konul alındığı Gönül Dağı reyting sonuçlarının liderlerinden. Reyting birincisi olan Gönül Dağı, kâh güldürüp kâh ağlatırken bazen de düşündüren replikleriyle en çok izlenen dizilerden.

20 Nisan reyting sonuçları;

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1 GONUL DAGI TRT 1

2 SURVIVOR ALL STAR TV8

3 KARDESLERIM ATV

4 GULBIN TOSUN ILE NOW ANA HABER HAFTA SONU NOW

5 GONUL DAGI (OZET) TRT 1

6 UC KIZ KARDES KANAL D

7 SURVIVOR ALL STAR OZET TV8

8 KARDESLERIM (OZET) ATV

9 KORKMA BEN YANINDAYIM NOW

10 SHOW ANA HABER SHOW TV

Reyting Nasıl Ölçülür?

Bir televizyon programı yapıyorsanız, yaptığınız programın ne kadar izlendiği o programa devam edip edemeyeceğini belirler. Programın ne kadar kaliteli olduğundan çok ne kadar izlendiği önemlidir. Bu nedenle de programların ne kadar izlendiğini ölçmek amacı ile bazı evlere reyting makineleri yerleştirilerek ortalama olarak hangi programların daha çok izlendiği tespit edilir.

Reyting ölçümü yapılmadan önce illerdeki sosyal yapı incelenerek bazı aileler denek olarak seçiliyor. Belirlenen denek ailelerin televizyonlarına ise, “peoplemeter” (izleyici ölçer) adı verilen cihazlar takılıyor. Her akşam bu cihazlar aracılığı ile bağlantı kurularak veriler merkeze aktarılıyor. Veriler merkezde derlenip düzenlendikten sonra ise, müşterilere ulaştırılıyor.

Kaynak: Diyarbakır Söz