Görüş Bildir

Ahmet Kaya’nın yeni filmi geliyor! Film izleyiciyle ne zaman buluşacak?

Müzik dünyasının önemli isimlerinden Ahmet Kayanın ülkeye dönüş hikayesini beyazperde izleyicisiyle buluşturacak olan Ahmetin Türküsü filminin vizyon tarihi belli oldu.

Ahmet Kaya’nın yeni filmi geliyor! Film izleyiciyle ne zaman buluşacak?

1 Mart’ta seyirci ile  buluşacak olan filmde Ahmet Kaya’yı Celil Nalçakan canlandırıyor. Ahmet Kaya’nın hayatının dönüm noktalarını seyirci ile buluşturacak olan filmde, ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi sorulara yanıt aranacak. 

Kudret Sabancı‘nın yönettiği 'Ahmet’in Türküsü'nün yapımını Erbay Medya üstelendi. Engin Elgün ve Savaş Korkmaz’ın yazdığı Film Ahmet Kaya‘nın sadece müzik kariyerini değil, aynı zamanda toplum üzerindeki etkisini ve eserlerini de mercek altına alıyor.

GÜLTEN KAYA DAVA AÇMIŞTI

Sanatçı Ahmet Kaya’nın yasal varisleri GAM Müzik ve eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, geçtiğimiz yıllarda Ahmet Kaya'nın hayatını çeken yönetmen Gani Rüzgar Şavata’ya dava açmıştı. Kaya Hayaloğlu, herhangi bir projeye izin vermeyeceklerini duyurmuştu.

HABER MERKEZİ

Etiketler: