Görüş Bildir

Bergüzar Korel yine yeniden sorumluluk projesinde, kimdir?

Bergüzar Korel yine yeniden sorumluluk projesinde, kimdir?

Güzeller güzeli oyuncu Bergüzar Korel yine yeniden sosyal sorumluluk projesiyle gündeme bomba gibi düşecek. Gelirini hayır kuruluşlarına bağışlayacağı caz albümü çıkarmaya hazırlanan Bergüzar Korel’in albümü büyük merak içinde.

Güzeller güzeli oyuncu Bergüzar Korel yine yeniden sosyal sorumluluk projesiyle gündeme bomba gibi düşecek. Gelirini hayır kuruluşlarına bağışlayacağı caz albümü çıkarmaya hazırlanan Bergüzar Korel’in albümü büyük merak içinde.

Akşam’da yer alan habere göre Son olarak Star TV’nin efsane dönem dizisi Muhteşem Yüzyıl’ın karizmatik oyuncusu Halit Ergenç’in güzeller güzeli oyuncu eşi Bergüzar Korel, yüzü olduğu şampuan markasının desteğiyle meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla sergi açmaya hazırlanıyor. Proje kapsamında oyuncu, meme kanserini atlatmış güçlü kadınların fotoğraflarını çekti.

Bergüzar Korel Kimdir?

Bergüzar Gökçe Korel, 1982 doğumlu Kurtlar Vadisi: Irak filmi ve Binbir Gece dizisiyle adını duyurmuş tiyatro kökenli oyuncu. "Binbir Gece"nin yanı sıra "Kırık Hayatlar", "Zeytin Dalı" ve "Adak" adlı dizilerde de rol almıştır.

Türk Sineması'nın emektar oyuncularından Tanju Korel ve Hülya Darcan'ın ikinci kız çocukları olan Bergüzar Gökçe Korel, 2 Eylül 1982'de İstanbul'da doğdu. Ablası Zeynep Busbee Korel Amerika'da yaşamaktadır. Çocukluğunu Ulus'ta geçiren Korel, ilköğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulunda, orta öğrenimini Yıldız Koleji'nde yaptı. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde voleybol oynadı.

Kolej'den mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konsevatuarı tiyatro bölümünü tamamladı. İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan "Kırık Hayatlar"da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel'in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rol'ü geri çevirdi. Ancak annesinin "Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi"yle ikna oldu ve teklifi kabul etti.

"Kurtlar Vadisi:Irak"da yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen "Zeytin Dalı" dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Asıl büyük çıkışını ise Kanal D'nin "2006'nın en fazla reyting alan dizisi" ünvanını alan "Binbir Gece"deki Şehrazat Evliyaoğlu rolüyle yaptı.

Bergüzar Korel sosyal sorumluluk projelerinde de faaliyet gösterdi. Yapı Kredi ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen "Okuyorum Oynuyorum" projesin de çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenledi onlara oyuncu koçluğu yaptı.

2009 yılında “Aşk Geliyorum Demez” sinema filminde Tolgahan Sayışman ile birlikte oynadı. Aynı yıl “Çocuktan Al Haberi” isimli yarışma programını sundu.

2010 - 2011 senesinde Bergüzar Korel, başrolünü Bülent İnal ile paylaştığı atv de yayınlanan “Bitmeyen Şarkı” dizisinde rol aldı. 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde konuk oyuncu Monica Teresse karakterini canlandırdı. 2012 yılında “Karadayı” dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile başrolü paylaştı. Çeşitli reklam filmlerinde oynadı.

Voleybol, buz pateni gibi sporların yanı sıra dans ve piyano eğitimi de alan Korel, 7 Ağustos 2009 tarihinde tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç ile evlenmiştir. Ali (d.Şubat 2010) adında bir oğlu vardır.

Ödülleri

2013 - "Altın Kelebek" En İyi Kadın Oyuncu (Karadayı)

2012 - "YBTB"nin Yılın Kadın Oyuncusu

2012 - "Ayaklı Gazete"En İyi Drama Kadın Oyuncusu

2012 - "RTGD"nin Yılın Kadın Oyuncusu

2010 - "Aslan Max" En Sevilen Çocuk Programı

2008 - "Burç Okulları" En Başarılı Kadın Oyuncu

2007 - "RTGD"nin TV Yıldızı ödülü

2006 - "Altın Kelebek" En İyi Kadın Oyuncu (Binbir Gece)

Filmleri ve Dizileri

2012 - Karadayı (Dizi)

2011 - Muhteşem Yüzyıl (Dizi)

2010 - Bitmeyen Şarkı (Dizi)

2009 - Aşk Geliyorum Demez (Sinema Filmi )

2006 - 2009 - Binbir Gece (Dizi)

2006 - Kurtlar Vadisi Irak (Sinema Filmi )

2006 - Emrah Adak (Dizi)

2005 - Zeytin Dalı (Dizi)

2001 - Cemalim (TV Filmi)

1999 - Şen Olasın Ürgüp (TV Filmi)

1998 - Kırık Hayatlar (Dizi)

Halit Ergenç Kimdir?

Halit Ergenç, 1970 doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Zerda ve Aliye dizilerinde canlandırdığı karakterlerle tanınan Ergenç, izlenme rekorları kıran 1001 Gece dizisinde, iş adamı Onur Aksal rolüyle televizyon ekranlarında oldu. 2011 yılından beri Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandırdı.

 Halit Ergenç, 30 Nisan 1970’de İstanbul’da dünyaya geldi. Müzisyen ve oyuncu olan babası Mehmet Sait Ergenç'in ikinci evliliğinden olan oğluydu ve aile içindeki huzursuzluklarla büyüdü. Anne ve babası ilkokula girdiği sene ayrıldı. Babası daha sonra yeniden evlenen Ergenç, annesi Yüceışık'a daha yakındı.

Beşiktaş Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1989’da İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Bölümü'ne girdi. Burada geçirdiği bir senenin ardından müziğe yönelen Ergenç, gizlice girdiği konservatuar sınavıyla Mimar Sinan Üniversitesi, Opera Bölümü’nü kazandı. Daha sonra Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümü’nün açılmasıyla buraya geçiş yapan Ergenç, okuduğu yıllarda bilgisayar operatörlüğü ve pazarlamacılık gibi işlerde çalıştı. Para kazanmak için paspas da sattı, karaborsa bilet de. Pencerelere güvenlik ve güneş filmi de yaptı, İstanbul Festivali’nde nota çevirmenliği de, yer göstericilik de... Tekstil fuarında robot kılığında robot dansı da yaptı.

Lise döneminde şarkı söylemeye başlayan ve okul orkestrasında solist olan Ergenç, 3 yıl boyunca Ajda Pekkan ve Leman Sam’a vokalistlik yaptı. Aynı dönemde dans öğretmenliği de yaptı ve Ajda Pekkan’ın konserlerinde dansçı olarak yer aldı.

1996’da Dormen Tiyatrosu’nda oynamaya başladı. Kral ve Ben adlı müzikalde başrol oynayan Ergenç yine 1996’da Karamelek dizisinde ‘Kürşat’ rolüyle dizi oyunculuğuna adım attı. Müzikal, opera ve bale alanında Kiss Me Kate, Tatlı Charity, Beni Seviyor, Kral ve Ben, Amphitrion 2000, Evita, Hayalet ve Ötekiler, Şarkılar Susarsa gibi çalışmalarda yer aldı. Köşe Kapmaca (1996) ve Böyle mi Olacaktı’da (1997) oynadıktan sonra 2000’de gittiği New York'ta, The Adventures of ZAK adlı müzikalde oynadı.

Hiç Yoktan Aşk (Erdal rolünde-2000), Ölümün El Yazısı (2000) adlı filmlerde ve Dedem, Gofret ve Ben (Vedat rolünde-2001) adlı dizide oynadıktan sonra, Ece Uslu’nun başrolünde olduğu Zerda’da Devran isimli karakteri canlandırdı.

Bugün Git Yarın Gel, Popcorn, Arapsaçı, Sevgilime Göz Kulak Ol gibi tiyatro oyunlarında yer alan Ergenç, 2004’de Aliye dizisinde Sinan rolünde ekranlara geldi. Daha önce Karamelek’te rol arkadaşı olan Sanem Çelik’le ve Nejat İşler’le birlikte oynayan Ergenç, bir süre boyunca da Büyük Teklif adlı bir yarışma programını sundu.

6. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen bir söyleşiye katılan Halit Ergenç, vatandaşlara televizyon izlememe çağrısında bulunarak şunları söyledi:

Siz evinizde oturup televizyonun başında gününüzü geçirdikçe asosyal oluyorsunuz. Komşunuzdan kopuyorsunuz. Özellikle çocuklar için bu çok büyük tehlike. Çünkü çocuklar belli bir süre sonra sokakta oynamamaya başlıyor. Arkadaşlarını göremiyor. Televizyon da bunu yapıyor. Ben televizyona iş yapıyorum, dizilerde oynuyorum. Ama ben televizyon izlemiyorum. Bu çarkın içindeyim, ama çocuğuma da televizyon izlemesini tavsiye etmem. Sizlere de etmiyorum. Bazen sabah evde vakit geçirmek için televizyonu açıyorum. Ama herkes birbiriyle kavga ediyor. Bağrış çağrış var. Diyorsunuz ki bedava. Bedava değil bu. Özgürlüğünüz elinizden gidiyor. Bunun da bedeli yok.

Ayrıca bir öğrencinin "Aliye'yi mi yoksa Şehrazat'ı mı daha çok seviyorsunuz?" şeklindeki sorusuna da, "Aliye'yi Sinan, Şehrazat'ı da Onur daha çok seviyor” yanıtını verdi.

2005’de Babam ve Oğlum filminde yer alan Ergenç, 2006 yılında The Net 2.0 (Ivanakov rolünde), Tramvay (Nezih rolünde) ve İlk Aşk olmak üzere 3 filmde rol aldı. İzleyicinin büyük ilgisini çeken 1001 Gece adlı dizide iş adamı Onur Aksal’ı canlandırmaya başlayan Ergenç, dizide Bergüzar Gökçe Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci ile başrolleri paylaştı.

Marlon Brando'nun "Bir aktörün başına gelebilecek en kötü şey, kendi hakkında yaratılan efsaneye inanmasıdır" sözünü beğenen Ergenç, Benim onlara adım atmamı beklemeden, insanlar bana adım atıyorlar artık diyor ve şöhretin 'sıradan' insanlarla hiç yüz yüze gelmemek anlamına geldiği bir piyasada, insanlarla konuşabildiği için ünlü olmayı seviyor.

Halit Ergenç, çok bağlı olduğu ve sevdiği özürlü kız kardeşinden öğrendikleriyle bir özürlüyü canlandırmayı düşünüyor ve kendi senaryosunu yazmak istiyor.

Halit Ergenç askerliğini Kütahya’da Bedelli olarak yapmıştır.

2011 yılı başı itibariyle Show TV ve Star TV de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Osmanlı Devleti’nin en parlak devrinin padişahı Kanuni Sultan Süleyman karakterini canlandırdı. Yönetmenliğini Taylan Biraderler'in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

Halit Ergenç, 2007 yılında Gizem Soysaldı ile evlendi. 2008 yılında boşandı. 7 Ağustos 2009 tarihinde oyuncu Bergüzar Gökçe Korel ile evlendi. Ali (d.Şubat 2010) adında bir oğlu var.

Ödülleri

2009 - Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro ödülü, En iyi Erkek Oyuncu

2006 - Altın Kelebek Ödülleri, En iyi Erkek Oyuncu

Tiyatro Oyunları

2000 - Bugün Git Yarın Gel / Yön: Haldun Dormen

1998 - Popcorn / Yön: Haldun Dormen

1997 - Arapsaçı / Yön: Haldun Dormen

1996 - Sevgilime Göz Kulak Ol / Yön: Haldun Dormen

Müzikal, Opera ve Bale:

2002 - Kiss Me Kate / Yön: Altan Günbay

2001 - The Adventures of ZAK_New York / Yön: Dan Richenbach

2000 - Amphitrion 2000 / Yön: Haldun Dormen

1999 - Tatlı Charity / Yön: Tony Stevens

1999 - Beni Seviyor / Yön: Önder Göksever

1997 - Evita, Hayalet ve Ötekiler / Yön: Haldun Dormen

1996 - Kral ve Ben / Yön: Haldun Dormen

1995 - Şarkılar Susarsa / Yön: Çetin Akcan

Film ve Dizileri

2011 - 2014 Muhteşem Yüzyıl (dizi)

2010 - Misafir (Sinema)

2009 - Dersimiz Atatürk (Sinema)

2009 - Acı Aşk (Sinema)

2008 - Devrim Arabaları - Yön: Tolga Örnek (Sinema)

2007 - Terra'yı Kurtarmak (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)

2006 - Tramvay(Sinema)

2006 - İlk Aşk - Yön: Nihat Durak (Sinema)

2006 - 2008 Binbir Gece (dizi)

2005 - The Net 2.0 - Yön: Charles Winkle (Sinema)

2005 - Babam ve Oğlum - Yön: Çağan Irmak (Sinema)

2004 - Aliye (dizi)

2003 - Şapkadan Babam Çıktı(dizi)

2003 - Okul (Sinema Filmi)

2003 - Esir Şehrin İnsanları (dizi)

2003 - Baba (Kartal) (dizi)

2002 - Zeybek Ateşi (dizi)

2002 - Zerda (dizi)

2002 - Kumsaldaki İzler (dizi)

2002 - Azad (dizi)

2001 - Dedem, Gofret ve Ben (dizi)

2000 - Ölümün El Yazısı - Yön: Feyzi Tuna(Sinema)

2000 - Hiç Yoktan Aşk (dizi)

2000 - Hiç Yoktan Aşk - Yön: Filiz Kaynak (Sinema)

2000 - Dadı (dizi)

1998 - Ölümün El Yazısı (TV Filmi)

1997 - Böyle mi Olacaktı (dizi)

1996 - Tatlı Kaçıklar (dizi)

1996 - Köşe Kapmaca (dizi)

1996 - Gurbetçiler (dizi)

1996 - 1999 - Kara melek

1994 - Gülşen Abi (dizi)