Görüş Bildir

Evleneceksen Gel Seda Sayan adaylar arasında öpüşme sahnesine resti çekti..RTÜK'te Seda'ya...

Evleneceksen Gel Seda Sayan adaylar arasında öpüşme sahnesine resti çekti..RTÜK'te Seda'ya...

İzdivaç programlarında gün geçmiyor ki bi vuku yaşansı. Star ekranlarının enn çok izlenen programlarından Evleneceksen Gel'de yaşanan öpüşme sahnesine karşılık veren Seda Sayan'ın cezasını RTÜK kesti. Kadın onurunu zedeleme sebebiyle Evleneceksen Gel' e ceza geldi.

İzdivaç programlarında gün geçmiyor ki bi vuku yaşansı. Star ekranlarının enn çok izlenen  programlarından Evleneceksen Gel'de yaşanan öpüşme sahnesine karşılık veren Seda Sayan'ın cezasını RTÜK kesti. Kadın onurunu zedeleme sebebiyle Evleneceksen Gel' e ceza geldi.

RADYO Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Star’da yayınlanan ‘Evleneceksen Gel’ programına, “Yayın hizmetleri toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen eden programlar içeremez” ilkesine aykırı yayın yapmaktan ceza kesti. Kanal, reklam gelirinin yüzde 1 ile 3’ü arasında ceza ödeyecek. Programda adayın taliplisini reklam arasında yanağında öptüğü belirtilmiş ve bu görüntüler daha sonra ekrana getirilmişti.

Programı Seda Sayan ile sunan Uğur Arslan, damat adayını öpen genç kızı “Seni annen-baban bize emanet etti. Burada böyle hareketler yasak” diye ‘uyarmıştı.’

MAHALLE BASKISINA NEDEN OLUR

Raporda şu ifadelere yer verildi: “Edebe ve ahlaka aykırı bir husus olmamasına rağmen, Ö.’nün kendisine gösterilen ilginin niyetini ayırt etmekte zorlanan, duygusal istismara açık bir genç kız olma özelliği dikkate alındığında, yayının üzerinde yaratacağı mahalle baskısı gözardı edip ekrana taşınması, yayıncı sorumluluğundan uzak bir tutumdur.”
Etiketler: | | |