Görüş Bildir

Hapishanedeki şarkıcı Deniz Seki hakkında son dakika gelişmesi! Faruk Salman ile Evleniyor

Hapishanedeki şarkıcı Deniz Seki hakkında son dakika gelişmesi! Faruk Salman ile Evleniyor

Deniz Seki hakkında son dakika flaş gelişme. Uzun bir süredir cezaevinde kalan ünlü şarkıcı Deniz Seki, hapishane günleri sonrasında evlilik çanlarının çalacağını açıkladı. Uzatmalı sevgili Faruk Salman ile cezaevinden çıktığı gün evlenecek

Deniz Seki hakkında son dakika flaş gelişme. Uzun bir süredir cezaevinde kalan ünlü şarkıcı Deniz Seki, hapishane günleri sonrasında evlilik çanlarının çalacağını açıkladı. Uzatmalı sevgili Faruk Salman ile cezaevinden çıktığı gün evlenecek

Müzisyen Deniz Seki, bir derginin sorularını yanıtladı. "Cezaevine girdiğiniz o ilk günü düşündüğünüzde, o güne göre nasılsınız?" sorusuna Seki, "Umut çiçeklerimle sohbet halindeyim hep. Umut olmazsa soluyor insan burada... O çiçeklerime can veren suyum da, sevenlerimin her geçen gün çoğalan ve büyüyen sevgisi" dedi.

"ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ"

"Zamanla bir tevekkül geliyor mu insana? Yoksa hâlâ zaman zaman delirmekten korkuyor musunuz?" sorusuna şarkıcı, "Tevekkül etmek olmasa zaten çekilmez bu durum. Aklımı, kalbimi ve ruhumu tevekkül etmeye programlıyorum. Yaşadıklarım bana çok şey öğretti" diye konuştu.

Nişanlısı Faruk Salman'la ilgili şarkıcı, "O benim her yönüm. Doğum, batım, kuzeyim, güneyim. Onunla 'mutlu son' durağındayız" dedi. "Düğün özgürlükle mi gelecek?" sorusuna Seki, "Bize yakışan da o. Yoksa çoktan burada evlenirdik. Hak ettik bence biz mutluluğu."

kaynak:akşam

DENİZ SEKİ BİYOGRAFİSİ

Pop müzik şarkıcısı. Deniz Seki, 1 Temmuz1970 tarihinde İstanbuldoğmuştur. BabasıAntalya’lı olduğu için kendini Antalya’lı hissetmektedir. İlkokuluMaçka Süheyla Artem, orta ve lise eğitimimi de yatılı olarak Çamlıca kız Lisesi'nde okudu. Okulunu bitirdikten sonra, TRT İstanbul televizyonundakisunuculuk sınavlarına katılarak sunucu olmaya karar verdi. İdealist bir yapıda olan şarkıcı sunuculuk yaparken içindeki müzisyen ruhunun çıkması biraz zaman aldı. Öyle ki, 1993 Yılında Melih Kibar'la tanışması sonucu müzik hayatına başladı.

Tesadüfler sonucu Melih Kibar'la tanışması ile reklam filmlerini seslendirmeye başladı. Daha sonraları Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu, Ege (şarkıcı), Ferda Anıl Yarkın, Zuhal Olcay ve Yaşar Günaçgün gibi şarkıcılara vokalistlik yaparak yoluna devam etti.

1995 Yılında, kendini iyice şarkı söylemeye hazır hissettiği anda, medeni cesaretini göstererek "POP - SHOW 95" Şarkı yarışmasına katıldı ve kendi yazdığı şarkı sözüyle 1. oldu.

Ve 1997 yılında, uzun çalışmalar sonucunda 1. albümü olan "Hiç Kimse Değilim" müzikseverlerle buluştu. Yaşadığı acı ya da tatlı duygu yoğunlukları, söz ve bestecilik kimliğinin ortaya çıkmasını sağladı.

25 Aralık 1999 tarihinde, söz ve müziklerinin birçoğu kendine ait olan "Anlattım" isimli albümüyle bir kez daha sevenleriyle buluştu.Bu albümü ile başarısını daha da pekiştirdi.

3. Albümü "Şeffaf" Ocak 2002 tarihinde çıktı ve kendinden söz ettirmeyi de başarabildi. Bu albümde sırasıyla "Unutursun" ve "Yakamoz" isimli şarkılara klip çekildi.

4. albümü "Aşkların En Güzeli" Eylül 2003'te çıktı.Bu albümü ile çocukluğunun şarkılarını, günümüz müziğiyle yeni nesillelere taşımak, kaybolmaya yüz tutmuş 70'lerin Türkçe pop müziğinin asla kaybolmayacağını ve kaybolmaması gerektiğini anlatmaya çalıştı.

1999 yılında başrollerini Oktay Kaynarca ve Yalçın Dümer'le paylaştığı 'Can Dostum' adlı bir filmde oynadı. 2006 yılında "Lipton" markası için kendi yazıp bestelediği "LİptonOHH" parçasını da seslendirdi.

Deniz Seki, 18 Şubat 2010 tarihinde uyuşturucu ticaretine yardım etmek suçlamasıyla 8 yıl hapsi istenerek mahkemeye verilmiş ve 24 Şubat 2010 tarihinde tutuklanmıştır. 218 gün sonra 2 Kasım 2010 tarihinde görülen ilk duruşmada tahliye edilmiştir.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, Deniz Seki'yi ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırmıştı. Kararın temyiz edildi. Yargıtay, verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasını bozmuştu. Daha sonra da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başsavcılığın itirazını görüşerek, Seki hakkındaki son kararı verdi. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinin,Deniz Seki'ye ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan verdiği 6 yıl 3 ay hapis cezasını onadı. Daha önce 7.5 ay cezaevinde kalan Deniz Seki, yeniden cezaevine girecek. Yargıtay tarafından da onanan hapis cezası nedeniyle daha önce 7.5 ay cezaevinde kalan Seki'nin 4 yıl 2 ay daha cezaevinde yatması gerekiyor.

Deniz Seki, 15 Kasım 2014'te Esenyurt'ta saklandığı evde yakalandı ve 16 Kasım2014 tarihinde cezasının geri kalan kısmını çekmek üzere cezaevine konuldu. Toplamda 3.5 yıl daha hapis yatacak olan Seki, cezasının son 1 yılında denetimli serbestlikten yararlanabilecek. Seki'nin en iyi koşullarda 2017'nin son aylarına doğru hapisten çıkabileceği belirtiliyor.

2011 yılında 100'e yakın konser ve program yaptıktan sonra birçok şarkının kendisine ait olduğu “Sözyaşlarım” adlı albümünü yayınladı.

2013 yılında Deniz Seki; Nükhet Duru, Hande Yener, Cengiz Kurtoğlu, Musa Eroğlu, Niran Ünsal, Emre Altuğ, Kutsi, Rafet El Roman ve Kubat gibi müzik dünyasının ünlü yıldızlarının veliahtlarını aradığı ATV’nin yarışması “Veliaht” adlı yarışmada görev aldı.

Deniz Seki ünlü olmadan bir evlilik yapmıştır. 1989 yılında oyuncak fabrikası sahibi olan Turhan Başaranoğlu ile evlendi üç yıl evli kaldıktan sonra boşandı.

Müzisyen Hüsnü Şenlendirici ile birlikte oldu. Deniz Seki 2013 yılında turizmci Faruk Salman ile nişanlandı.

Deniz Seki, 2015 yılının Aralık ayında cezasını çekmekte olduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde Atv'de oynamakta olan "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde Meryem Çakırbeyli rolünü canlandıran Deniz Çakır'ın koğuş arkadaşı konuk oyuncu olarak oynadı.

Ödülleri : 2006 - 12. Kral TV Video Müzik Ödülleri, En iyi Pop Kadın Sanatçı

2006 - 4. MÜ-YAP Müzik Ödülleri, Altın Albüm (Aşk Denizi) 2006 - Altın Nota 2005 Ödülleri, En iyi Müzik ve Yılın Şarkısı (Masal) 2013 - 2. OMÜ Medya Ödülleri, En İyi Kadın Şarkıcı

Albümleri : 1997 - Hiç Kimse Değilim

1999 - Anlattım

2001 - Şeffaf

2003 - Aşkların En Güzeli

2005 - Aşk Denizi

2008 - Sahici

2011 - Sözyaşlarım

Filmleri :

2015 - Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (konuk oyuncu) (Tv dizisi) 2012 - Eşruhumun Eşzamanı 2006 - Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu 1999 - Can Dostum

Kaynak:Biyografi.info

DENİZ SEKİ, ATV'DE YAYINLANAN EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ DİZİSİ İÇİN CEZAEVİNDE KAMERA KARŞISINA GEÇTİ.

ATV'de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi için cezaevinde kamera karşısına geçti.

Deniz Seki, dizide cezaevine giren Deniz Çakır'ın koğuş arkadaşı oldu. Dünyada ilk defa ünlü bir mahkum, cezaevinde bir filmde rol aldı. 13 aydır cezaevinde bulunan Deniz Seki, cezaevinde yazdığı şarkıyı da dizide seslendirdi.

Ünlü şarkızı Deniz Seki, cezaevindeyken rol almanın ve hatırlanmanın mutluluğunu yaşarken Seki'yi ekranlarda gören sevenleri duygusal anlar yaşadı. Deniz Seki dizideki o görüntüleri ile herkesi ağlattı.

Cezaevinde rol aldığı 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisiyle ilgili açıklama yapan Deniz Seki, "Kabul etmemin tek nedeni mahkumların sesi olmak." dedi.

Cezaevinde rol aldığı 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisiyle ilgili Menajeri Özgür Aras'la açıklamada bulunan ünlü sanatçı Deniz Seki, "'Eşkıya Dünya Hükümdar Olmaz'ı kabul etmemin tek nedeni mahkumların sesi olmak için. Burada yardıma muhtaç insanlar var. Onların sesi olmak için. Cezaevlerinde çok kimsesiz, durumu iyi olmayan, görüşçüsü gelmeyen kader mahkumları var. Dizide diyaloglarım da hep bunların üzerine. Proje geldiğinde çok duygulandım. İzin almalarına çok şaşırdım. Güzel bir ekip, inanılmaz bir oyuncu kadrosu. Tüm ekibe tek tek teşekkür ediyorum. 2 gün boyunca kendimi özgür hissettim. Ne zaman çekim ekibi gitti koğuşa geri döndüm mahkum Deniz oldum."

Deniz Seki 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinde cezaevinde bestelediği şarkısını ilk defa söyledi. O sözler ise şöyle;

BÜYÜMÜŞSÜNDÜR

Aşkın içinden geçtiysen büyümüşsündür

Rüzgar yönünü değiştirdiysen esmemişsindir, ılıksındır sen

Bu neyin bedeli maalesef yanmadan sönmüyor insan

Keşfe dalıp kendini seyrettiysen sen

Hatıralarınla yüzleşmişsindir

Mutlu olmayı hak ettiysen sabretmişsindir, sabretmişsindir.