İstanbul Film Festivali’nde; LGBT propagandası!

İKSV'nin düzenlediği İstanbul Film Festivali’nde eşcinsellik temalı filmlere yer verildiği, gayriahlaki film afişleri yayınlandığı öğrenildi. LGBT propagandasının yapıldığı festivale bakanlık ve belediyelerin sponsor olması tuhaf karşılandı.

İstanbul Film Festivali’nde; LGBT propagandası!

Bülent Eczacıbaşı ve Ömer Koç'un tepe yönetiminde olduğu İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Film Festivali’nde LGBT propagandası yapılan filmlere yer verilmesi büyük rahatsızlık uyandırdı. Eşcinsel temalı filmlerin sosyal medyada öne çıkarılarak paylaşılması dikkat çekti.

FESTİVALDE LGBT PROPAGANDASI: "AŞKIN CİNSİYETİ YOKTUR!"

17-28 Nisan 2024 tarihinde 150’ye yakın filmden oluşacağı duyurulan festivalin 12 gün boyunca devam edeceği, İstanbul’un her iki yakasında 6 salonda gösterim yapılacağı bildirildi.

İstanbul Film Festivali’nin resmi sosyal medya hesaplarından 'LGBT'yi özendiren' filmlerin afişlerini "Aşkın ne yaşı ne de cinsiyeti var ama aşkı anlatmanın binbir yolu var. Nerdesin Aşkım?" ifadesiyle paylaşıldı.

MÜSTEHCEN FİLMLER VE AFİŞLER

Festivalde LGBT propagandası yapılmakla yetinilmiyor. Ayrıca müstehcen filmlerin çıplak kadın ve erkek afişleriyle tanıtımı yapılıyor. Filmlerden alınan kesitlerde cinsel ilişki sahnelerine yer veriliyor.

KAMUDAN DESTEK

LGBT ve müstehcenlik propagandalarının yapıldığı filmlerin yer aldığı festival kamu kurumlarının sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi, İstanbul Film Festivali’ne sponsorluk desteği sağlıyor.

Kaynak: Diyarbakır Söz