Görüş Bildir

Yalan Dünya'nın göz bebeği Gonca Vuslateri kaç aylık hamile kim

Yalan Dünya'nın göz bebeği Gonca Vuslateri kaç aylık hamile kim

Ünlü besteci Atilla Özdemiroğlu, 2015 yılının son günü evlenen Gani Müjde’nin seri filmi Bizans Oyunları’nın güzeller güzeli oyuncusu Gonca Vuslateri ve karizmatik eşi Burak Ertoğan çiftine evinde kutlama partisi organize etti.

Ünlü besteci Atilla Özdemiroğlu, 2015 yılının son günü evlenen Gani Müjde’nin seri filmi Bizans Oyunları’nın güzeller güzeli oyuncusu Gonca Vuslateri ve karizmatik eşi Burak Ertoğan çiftine evinde kutlama partisi organize etti.

Besteci Atilla Özdemiroğlu’nun organize ettiği partiye gelen davetliler, usta komedyen Gonca Vuslateri’nin geçmişte yaptığı bir açıklama üzerine öyle bir karşılık verdi herkes şaşırdı.

Partiye katılan davetliler “Türk erkeğiyle evlenmem” sözlerine sahte dolar takarak dalga geçtiler.

Gonca Vuslateri’in bunun üzerine yaptığı açıklama çok konuşuldu.

Gonca Vuslateri: “Ben bu paraları Türk parası olmadığı için kullanmayacağım. Burak beni çok değiştirdi” dedi.

2015 yılının son günü ani bir kararla evlenen oyuncu Gonca Vuslateri ve Burak Erdoğan çiftinin neden alel acele evlendiği ortaya çıktı. Sürpriz evliliğin nedeni Gonca Vuslateri’nin hamileliği çıktı. Gonca Vuslateri 3 aylık hamile.

Gonca Vuslateri Kimdir?

Nazlı Gonca Vuslateri, 2 Eylül 1986 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Bursa’da doğduktan sonra babası astsubay olduğu için görevi dolayısıyla yaklaşık 8 yıl Adana’da lojmanda yaşadılar. Babası 1994 yılında emekli olunca tekrar Bursa’ya taşındılar. 1998'de anne-babası boşanınca, annesi ve ablasıyla birlikte İstanbul’a teyzesinin yanına yerleştiler.

Gençliği Kadıköy’de geçmiştir. İlkokul 2'nci sınıftan itibaren oyunculuk eğitimi aldı. Kadıköy İntaş Lisesinden mezun olduktan sonra 2003 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümüne gitmeye başlamış ve bitirmiştir. Aslı Vuslateri adında müzisyen bir ablası vardır. “Dot” tiyatrosunda oyuncu olarak çalıştı.

İlk oyunculuk deneyimini “Ruhsar” dizisiyle yaşayan Gonca Vuslateri’nin daha geniş kitlelere ulaşması ise Küçük Sırlar dizisinde canlandırdığı "Ceyla" karakteriyle olmuştur. Son olarak 2012 yazında yayınlanan ve ekran ömrü kısa süren İbret-i Ailem dizisinde Yıldız karakterini canlandırmıştır.

Gonca Vuslateri, Kanal D’de yayınlanan “Yalan Dünya” dizisinde Orçun’un Sevgilisi Eylem karakterini ve dizinin ilerleyen bölümlerinde senaryoya dahil olan Vasfiye Teyze karakterlerini canlandırmaktadır. Özellikle Vasfiye Teyze karakteri ve replikleri (Ne Çektin Be..) şimdiden unutulmaz karakterler arasına girmeye aday olmuştur.

Evinde televizyon olmayan Gonca Vuslateri, Televizyonda yer almayı çok seviyor.

Gonca Vuslateri, Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut ile birliktelik yaşadı.

Punck Rock’ tiyatro oyunuyla, 16’ncı Sadri Alışık Ödüllleri’nde Efes Özel Ödülü’nü Hakan Kurtaş’la paylaştı.

Gonca Vuslateri 31 Aralık 2015 tarihinde tatil için gittiği Phuket'te Edip Burak Erdoğan ile evlendi.

Tiyatro oyunu  

2013 - Kabin - Kemal Hamamcıoğlu - Craft Tiyatro

2010 - Punk Rock - Simon Stephens - Tiyatro Dot

Filmleri ve Dizileri

1997 - Ruhsar (TV dizisi)

2000 - Eyvah Kızım Büyüdü (TV dizisi)

2004 - Aliye (TV dizisi)

2004 - Büyük Buluşma (TV dizisi)

2006 - Kız Babası (TV dizisi)

2009 - Canım Ailem (TV dizisi)

2009 - Bornova Bornova Hande (Sinema filmi)

2010-2011 - Küçük Sırlar (TV dizisi)

2011 - Kaybedenler Kulübü

2011 - Yerden Yüksek (TV Dizisi) TRT 1

2012 - İbreti Ailem (TV Dizisi) Star TV

2012 - 2013 - Yalan Dünya "(Eylem)" ve "(Vasfiye)"(TV Dizisi)

2012 - İbret-i Ailem (Yıldız)(TV Dizisi)

2014 - Kor (Sinema Filmi)

2015 - Geym of Bizans (Klitorya) (Sinema Filmi)

2015 - Komedi Türkiye(Tv Programı)

2015 - Gonca Vuslateri (TV Dizisi)

Müjdat Gezen Kimdir?

Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, şair, yazar, oyun yazarı. Türk tiyatro ve sinema tarihine çeyrek asırlık sanat geçmişiyle hizmet etmiş olan Gezen, mizah ve güldürü türünde akla gelen ilk isimlerden biridir. Özellikle "Azmi" ve "Darbukatör Baryam" tiplemeleriyle hafızalara kazınan usta oyuncu, devlet ya da herhangi bir kurumdan yardım almaksızın, tamamen kişisel birikimleriyle kurduğu, ücretsiz hizmet veren Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve yine kendi adını taşıyan tiyatroyla, Türkiye'deki gösteri sanatlarının gelişimine ve yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Müjdat Gezen, 29 Ekim 1943 tarihinde İstanbul'un Fatih semtinde, eski TRT müzisyenlerinden Necdet Gezen ile Macide Hanım'ın oğlu olarak dünyaya geldi. Oyunculuk yeteneğinin farkına varan ilkokul öğretmeninin zoruyla ilk defa 1953 yılında, "Küçük Çiftçiler" adlı bir ilkokul piyesiyle sahnelere adım attı. Sanatın diğer dallarıyla da alakalı olan küçük oyuncunun yazdığı şiirler de, aynı yıl Doğan Kardeş adlı çocuk dergisinde yayımlandı. İlerleyen yıllarda, İstanbul Radyosu bünyesinde kurulmuş olan Çocuk Klübü korosuna katılarak, şarkı söylemeye başladı.

Eğitim hayatına başladığı Hırka-ı Şerif İlkokulu'ndan mezun olduktan sonra orta öğrenimine Karagümrük Ortaokulu'nda devam eden Gezen, ikinci sınıfta ardarda iki defa kalınca, babası tarafından birçok sosyal faaliyetten men edildi. Gezen'in en ağırına gidense, konulan tiyatro yasağı olmuştu. Çünkü o dönemlerde, bir yandan amatör tiyatro topluluklarına katılıyor ve çeşitli oyunlarda rol alıyordu. Bu cezaya razı gelmek istemeyen küçük Gezen'le bir anlaşma yapan baba Necdet Bey, okulu daha fazla fire vermeden bitirmesi durumunda, kendi eliyle onu tiyatroya yazdıracağı sözünü verdi oğluna.

Ortaokulun arından lise öğrenimi için, dönemin birçok ünlüsüne eğitim vermiş ve Türkiye'de ilk defa ders dilini Türkçeye çevirmiş okul olan Vefa Lisesi'ne giden Gezen, Uğur Dündar ve Kemal Sunal ile burada tanıştı ve arkadaşlıkları uzun yıllar boyunca devam etti. 1959 yılında, 16 yaşındayken, sahne sanatlarına duyduğu ilgiyi ve yeteneğini görmezden gelmeyen ve anlaşmaları uyarınca sözünü tutan babası Necdet Bey, onu İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'na yazdırdı ve arkadaşı olan sahne amiri Kemal Tözem'e emanet etti. Böylece, 1960 yılında profesyonel oyunculuk hayatına adım atmış olan Gezen'in kariyeri, bu dönemden sonra hızlı bir yükselişe geçti.

Gezen, 1961 yılında, İstanbul Belediyesi Konservatuarı'nın açtığı sınavı kazanarak Tiyatro Bölümü'ne girdi ve eğitiminin yanı sıra burada sahnelenen oyunlarda rol almaya başladı. Ertesi yıl, yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz'in yaptığı "Yedi Kocalı Hürmüz" filmi ile ilk defa kamera önüne geçti. Sonrasında, 1963 yılında, Muammer Karaca ve Münir Özkul tiyatrolarında oyunculuğa devam ederek, kamudan özel sektör sahnelerine adım attı. Aynı yıllarda, şiirleri ve bazı amatör tiyatro oyunları çeşitli kültür-sanat dergilerinde yayımlandı.

1964 yılında askerlik görevini yerine getiren Gezen, bu dönemde oyun yazarlığına ağırlık verdi. 1966'da ise, Ulvi Uraz Tiyatrosu'nda rol almaya başladı. Aynı dönemde, "Denizciler Geliyor" adlı komedi filminde oynadı. Ertesi yıl, kendisi gibi oyuncu arkadaşlarıyla biraraya gelerek "Halk Oyuncuları" adlı bir oluşuma imza attı. Profesyonel oyunculuk yaşamının sekizinci yılında, 1968'de, ilk defa kendi adını taşıyan özel tiyatrosunu kurdu. Öte yandan da İstanbul Tiyatrosu'nda rol almaya devam etti. Aynı yıl, Güzin Hanım'la hayatını birleştirdi ve bu evlilikten iki yıl sonra Elif adını verdikleri bir kızı dünyaya geldi. 1969'da "Berduş" ve 1970 yılında da "Kara Gözlüm" adlı sinema filmlerinde rol alarak beyaz perdede boy gösterdi. Bu dönemde, Uğur Dündar ve Perran Kutman'la birlikte, izleyici tarafından çok büyük ilgiyle karşılanan televizyon programları hazırladı. Bu ilginin nedeni ise, ülkenin sosyal durumuna yönelik eleştirel bakış açısını, komedi unsurlarıyla birleştirerek işlemesiydi.

Hayat görüşü, tiyatro oyunculuğu, yaşamı ile ilgili birçok kitap kaleme almış olan Müjdat Gezen, ilk kitabını 1975 yılında yayımladı. Savaş Dinçel'le birlikte yazdığı, "Çizgilerle Nazım Hikmet" adlı kitap, dönemin çalkantılı siyasi ortamının, düşünce özgürlüğüne yönelik olumsuz yansımalarından nasibini aldı ve Gezen tutuklanarak cezaevine girdi. Ancak bu durum, onun yazmasına ve üretmesine engel olmadı. 1982'de, kendi yayınevini kurarak, yazdığı kitapları buradan yayımlamaya başladı. Bu dönemden başlayarak uzun yıllar, İstanbul Belediye Konservatuarı ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda öğretmenlik yaptı ve Türk Tiyatrosu derslerine girdi. Ayrıca, 1980 yılında, ünlü meddah üstadı İsmail Dümbüllü adına her yıl düzenli olarak verilecek bir tiyatro ödülü oluşturdu.

Yine 1982'de, o dönemler üniversitede öğretim görevlisi olan güldürü üstadı Kandemir Konduk'la biraraya gelerek, "Güldürü Üretim Merkezi"ni (GÜM) kurdu. Televizyon programlarından tiyatro sahnelerine, gazetelerin ve dergilerin güldürü sayfalarına kadar birçok alanda hizmet veren GÜM, bu faaliyetlerinin yanı sıra, birçok genç mizah yazarına da kapılarını açtı ve onların kariyerlerine önemli katkılarda bulundu. Aynı zamanda, Türkiye'nin gündemini belirleyen belli başlı birtakım gazetelerin de mizah sayfalarının koordinatörlüğünü yapan Gezen, 1981 ve 1983 yıllarında, çok beğenilen "Gırgıriye" adlı seri filmlerde rol aldı ve canlandırdığı "Darbukatör Baryam" tiplemesiyle hafızalara kazındı. 1984'de "Gülümseyen Dünya" ve 1986'da "Kobay" adlı filmlerin çekimi için bu defa kamera arkasına da geçen usta oyuncu, sinema çevrelerinin görüşüyle paralel bir şekilde, kendini yönetmenlik konusunda başarılı bulmadı. Kısa süren ilk evliliğinin ardından Gezen, 1988'de ikinci kez Leyla Turgut'la nikah masasına oturdu.

1991 yılına gelindiğinde, tüm malvarlığını satmasının yanı sıra, büyük bir borç yükünün altına girerek, İstanbul Kadıköy'de satın aldığı eski bir köşkü restore ettirerek "Müjdat Gezen Sanat Merkezi"ni (MSM) kurdu. Ekranlarda ve sahnelerde gördüğümüz birçok başarılı yeni yeteneği bünyesinden çıkaran bu sanat merkezinin en güzel yanı, eğitimin ücretsiz olmasıydı. Ancak, o dönemlerde ücretsiz okul açmak yasak olduğu için, bu teşebbüsü nedenyile Gezen, iki yıl boyunca hapis cezasıyla yargılandıysa da sonunda beraat etti ve okul da ücretsiz eğitim vermeyi sürdürdü. 1992 yılında, MSM bünyesinde "MSM Ormanı"nı kurarak, başarılı bir sosyal projeye daha imza attı. Sanat yaşamı boyunca "Hamlet"i canlandırmak istemiş olan oyuncu, rol aldığı üç oyunda da figüranlıkla yetinmek zorunda kalsa da, 1995'de kaleme aldığı "Hamlet Efendi" oyunuyla ödüle layık görüldü ve bu oyun Devlet Tiyatroları'nda sahnelendi.

1996 ile 1998 yılları arasında Cumhuriyet gazetesinde mizah yazıları ve fıkralar yazan Gezen, 1997 yılında ise, Devlet Tiyatroları'nda oyun yönetmenliği yaptı. Bu dönemde yönettiği oyunlardan "Babam", ödüllendirildi. 1998 yılına gelindiğinde, yine oldukça yüklü bir maddi külfet altına girerek, ilk defa kendi adıyla özel bir tiyatro kurma hayaline kavuştu. 2000 yılında, "Bir Milyara Bir Çocuk", "Gerçek Niyazi" ve 2001'de "Hırsız" gibi televizyon yapımlarında rol aldı. Aynı yıl, yine MSM bünyesinde, eski sinema ve tiyatro emektarlarının geri kalan hayatlarını daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda geçirmesi amacıyla bir huzurevi açtı. 2002'de, "Abdülhamit Düşerken" ve "Papatya ile Karabiber" adlı sinema yapımlarında yer alan Gezen, büyük beğeni toplayan "Cennet Mahallesi" adlı komedi dizisinde de, "Darbukatör Baryam" tiplemesini anımsatan "Yunus Baba" karakteriyle ekranlarda göründü.

Yaklaşık 50 yıllık sanat hayatı boyunca, yüz kadar sinema filminde, elli civarında tiyatro oyunuyla binden fazla radyo ve TV skecinde yer alan Müjdat Gezen, görsel sanatların yanı sıra, yazın çalışmalarıyla da gündeme gelmiş ve 38 tane kitap kaleme almıştır. Bu kitapların dokuzu üniveristelerde yardımcı ders kitabı olarak okutulmaktadır. Özellikle Aziz Nesin'i anlattığı "Ç.Arkadaşım Aziz Nesin", "Ustalarım", "İkibuçuk Lira İçin", "Komikler Ağlamaz", "Eşeğin Karnındaki Elmas", "Bir Bulut Olsam", "Şiirim Geldi Bırakın Beni" (şiir kitabı), "Artiz Mektebi", "Oyunculuk Eğitimi", "Oyuncunun El Kitabı", "Galiba Ben Sanatçıyım" yazdığı kitaplardan bazılarıdır. "Ağlama Palyaço Makyajın Bozulur / Müjdat Gezen Kitabı" da Halit Kıvanç tarafından kaleme alınmıştır. 25'in üzerinde tiyatro oyunu, 8 sinema filmi ve 5 TV dizisinin de yönetmenliğini üstlenmiştir. Aşırı derecede simetri, denge ve hastalık takıntısı vardır.

Evlilikleri  

1.evliliği: sanatçı Gün İrk ile evlendi. Elif (d.1970) adında bir kızı vardır. 12 yıl evli kaldıktan sonra boşandılar. 2.evliliği : 1988 yılında Leyla Turgut ile evlendi. Tiyatro :

2012 - 1881 (oyun) : Müjdat Gezen - Müjdat Gezen Tiyatrosu

2010 - Mustafam Kemalim : Tuncer Cücenoğlu - Müjdat Gezen Tiyatrosu

2008 - Aptal (oyun) : Müjdat Gezen - Müjdat Gezen Tiyatrosu

2007 - Sınıf Bunadı : Müjdat Gezen - Müjdat Gezen Tiyatrosu

2006 - Hamlet : William Shakespeare - Müjdat Gezen Tiyatrosu

1999 - Yedi Kocalı Hürmüz : Sadık Şendil - Yayla Sanat Merkezi

1998 - Hababam Sınıfı : Rıfat Ilgaz - Yayla Sanat Merkezi

1996 - Hamlet Efendi : Müjdat Gezen - Bursa Devlet Tiyatrosu

1996 - Sersem Kocanın Kurnaz Karısı : Haldun Taner - Trabzon Devlet Tiyatrosu

1987 - Artiz Mektebi : Müjdat GezenKandemir Konduk - Şan Tiyatrosu

1978 - Vatan veya Memleket : Sadık ŞendilMuzaffer İzgüUmur Bugay - Müjdat Gezen Tiyatrosu

1977 - Palyaço (oyun) : Müjdat Gezen - İstanbul Şehir Tiyatrosu

Filmleri

1963 - Yedi Kocalı Hürmüz

1966 - Denizciler Geliyor

1967 - Zilli Nazife

1968 - Yakılacak Kitap

1968 - Kader

1968 - Eşkiya Halil

1969 - Berduş

1969 - Erkek Fatma

1970 - Cafer Bey

1970 - Kara Gözlüm

1970 - Vur Patlasın Çal Oynasın

1971 - Ateş Parçası

1971 - Hasret

1971 - Mıstık

1971 - Sürgünden Geliyorum

1971 - Yalnız Değiliz

1971 - Yavru ile Katip

1972 - Aşk Sepeti

1972 - Rüyalar Gerçek Olsa

1974 - Aman Ne Gırgır

1974 - Palavracılar

1974 - Uyanık Kardeşler

1975 - Adamını Bul

1975 - Aptal Şampiyon

1975 - Hababam Taburu

1975 - Kara Yemin

1975 - Pembe Panter

1975 - Televizyon Çocuğu

1976 - Mahallede Şenlik Var

1976 - Şöför Mehmet

1978 - Çaresiz

1979 - Gül Hasan

1981 - Gırgıriyede Şenlik Var

1981 - Gırgıriye

1981 - Deliler Koğuşu

1981 - Bizim Sokak

1982 - Görgüsüzler

1983 - Gırgıriyede Cümbüş Var

1984 - Bizimkiler - Of Of Emine

1984 - Gülümseyen Dünya

1984 - Gırgıriyede Büyük Seçim

1984 - Çalsın Sazlar

1986 - Bekçi

1986 - Belalı Kaynana

1986 - Kaynanam Tatilde

1986 - Bu Muhtar Başka Muhtar

1986 - Güldürme Beni

1986 - Kobay

1987 - Bütün Kuşlar Vefasız

1987 - Homoti

1987 - Kahraman Hamamcı

1987 - Kocamın Karısı

1989 - Güzel Bir Gün İçin

1989 - Garip Bir Cinayet

1990 - Bir Milyara Bir Çocuk

1992 - Seni Seviyorum Rosa

1995 - Azmi

2000 - Gerçek Niyazi

2001 - Hırsız

2002 - Abdülhamit Düşerken

2002 - Darbukatör Baryam

2002 - Papatya ile Karabiber

2003 - Deliyle Geçen Gece

2003 - Hayat Bilgisi

2003 - Peki Olur Şekerim

2004 - Cennet Mahallesi

2004 - Taşı Sıksam Suyunu Çıkarırım

2006 - Bir İhtimal Daha Var

2007 - Hicran Sokağı

2007 - Şöhret Okulu

2009 - Yedi Kocalı Hürmüz

2009 - Suluboya

2010 - Memlekette Demokrasi Var

2010 - Sessizlerin Sesi

2012 - İbret-i Ailem

Kemal Sunal Kimdir?    

Kemal Sunal, 1944 yılında İstanbul Küçükpazar semtinde, 3 kardeşin en büyüğü olarak doğdu. Annesi Saime Sunal, babası Mustafa Sunal'dır. Aslen Malatyalıdır. Cemil Sunal ve Cengiz Sunal adında iki kardeşi vardır. İlkokulu Mimar Sinan İlkokulu'nda okudu, Vefa Lisesi'nden mezun oldu. Sanat hayatı, "Zoraki Tabip" adlı tiyatro oyunuyla başladı. 1 yıl kadar Kenterler Tiyatrosu'nda çalıştıktan sonra Pendik Tiyatrosu'nun kurulacağını haber alınca oraya gitti. Uzun yıllar arkadaşlık yapacağı Bülent Kayabaş ile burada tanıştı.

Ardından Kemal Sunal, Ayfer Feray ve Ulvi Uraz, Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda görev aldı. 1972 yılında Münir Özkul'un tavsiyesi ile Ertem Eğilmez'in yönettiği bir filmle sinemaya transfer oldu ve kalabalık kadrolu filmlerde rol almaya başladı.

Askere gittiğinde acemi birliğini Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulunda ve usta birliği olarak da 1981 yılında Ankara'da KKK Armoni mızıkasında vatani görevini yaptı.

Türk sinemasında başta "İnek Şaban" tiplemesi olmak üzere canlandırdığı pek çok tiple sevenlerinin kalbinde taht kuran Kemal Sunal, 7'den 70'e herkesin sevgisini kazandı. 1944 yılında İstanbul'da doğan Kemal Sunal, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Sanat yaşamına amatör olarak "Zoraki Tabib" oyunu ile atılan Sunal, bir süre Ulvi Uraz ve Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda çalıştı. Daha sonra sinemaya geçerek, önceleri bazı filmlerde önemsiz roller canlandıran Kemal Sunal, 1973'den sonra kalabalık kadrolu komedi filmleri ile üne kavuştu.

Türk sinemasının en büyük komedyenlerinden biri olan Sunal, peşpeşe çevirdiği filmlerle ticari açıdan büyük başarı kazandı. 1977'de Antalya Film Festivali'nde "En başarılı erkek oyuncu" ödülünü alan Sunal, oyunculuğu ve özellikle değişik tiplemesiyle Türk sinemasında komedi oyunculuğuna yeni bir soluk getirdi.

Yeşilçam’ın ünlü komedyenlerinden olmayı başaran Sunal, çevirdiği sinema filmlerinde hem maddi hem de manevi büyük bir başarı kazanmıştır. 1976 yılında rol aldığı Kapıcılar Kralı filminde gösterdiği başarısı ile 1977 yılında Antalya Film Festivalinde Altın Portakal En İyi Erkek Oyuncu Ödülü nü kazanmıştır. Üzerine aldığı rolleri başarı ile canlandıran Sunal, Yeşilçam’ın komedide aranan bir yüzü olmayı da başarmıştır. Sinema filmlerinde Şaban tiplemesi ile adından söz ettirerek Hababam Sınıfı serisi ile de akıllarda kalmayı başarmıştır. Rol aldığı filmlerde halk kahramanını canlandıran Sunal, haksızın haklıya karşı hep savunucusu olmuştur.

1974 yılında Gül Sunal ile evlendi. Ali Sunal ve Ezo Sunal adlarında, biri kız diğeri erkek iki çocuğu oldu. 1990'lı yıllardan itibaren filmleri kesintisiz olarak televizyonlarda yayınlanmaya başladı; ama kendisi bu gösterimlerden hiç para kazanmadı.

12 Eylül öncesi dönemde yarım bıraktığı üniversiteyi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünü'nü 1995 yılında bitirdi ve yüksek lisans yapmaya başladı. Yüksek Lisans tezi komedyen kimliği ile Kemal Sunal'ın ve filmlerinin incelenmesidir. Yüksek lisans tezi 2005 yılında ailesi tarafından "TV ve Sinemada Kemal Sunal Güldürüsü" ismi ile kitap haline getirilip yayınlanmıştır. Hayatı boyunca toplam 82 filmde rol aldı.

3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Ödülleri

1998 - 35. Antalya Film Şenliği - Yaşam Boyu Onur Ödülü

1989 - 2. Ankara Film Şenliği - En İyi Erkek Oyuncu (Düttürü Dünya)

1977 - 14. Antalya Film Şenliği - En İyi Erkek Oyuncu (Kapıcılar Kralı)

Filmleri ve dizileri

Senaryo

1985 - Sosyete Şaban (Sinema Filmi)

1983 - Çarıklı Milyoner (Sinema Filmi)

Yapımcı

1997 - Şaban ile Şirin (TV Dizisi)

1979 - Dokunmayın Şabanıma (Sinema Filmi)

1978 - İnek Şaban (Sinema Filmi)

1978 - Yüz Numaralı Adam (Sinema Filmi)

Oyuncu

1999 - Propaganda (Mehdi) (Sinema Filmi)

1997 - Şaban ile Şirin (Şaban) (TV Dizisi)

1996 - Aynalar (Kendisi) (TV Dizisi)

1994 - Bay Kamber (Bay Kamber) (TV Dizisi) (13 Bölüm)

1993 - Şaban Askerde (Şaban) (TV Dizisi)

1993 - Saygılar Bizden (Mübaşir Rıza) (TV Dizisi)

1991 - Varyemez (Ragıp Elibol) (Sinema Filmi)

1990 - Koltuk Belası (Zühtü Kaya) (Sinema Filmi)

1990 - Boynu Bükük Küheylan (İbrahim Küheylan) (Sinema Filmi)

1990 - Abuk Sabuk Bir Film (Ademoğlu Ali) (Sinema Filmi)

1989 - Zehir Hafiye (Cemal) (Sinema Filmi)

1989 - Talih Kuşu (Osman Abalı) (Sinema Filmi)

1989 - Gülen Adam (Yusuf Şaplak) (Sinema Filmi)

1988 - İnatçı (Bayram) (Sinema Filmi)

1988 - Öğretmen (Hüsnü Öğretmen) (Sinema Filmi)

1988 - Uyanık Gazeteci (Ali) (Sinema Filmi)

1988 - Sevimli Hırsız (Metin Mertoğlu) (Sinema Filmi)

1988 - Polizei (Ali Ekber) (Sinema Filmi)

1988 - Düttürü Dünya (Dütdüt Mehmet) (Sinema Filmi)

1988 - Bıçkın (Ali / Kemal Sunal) (Sinema Filmi)

1987 - Yakışıklı (Selim) (Sinema Filmi)

1987 - Kiracı (Kerim) (Sinema Filmi)

1987 - Japon İşi (Veysel) (Sinema Filmi)

1986 - Yoksul (Yoksul) (Sinema Filmi)

1986 - Tarzan Rıfkı (Tarzan Rıfkı) (Sinema Filmi)

1986 - Garip (Kemal) (Sinema Filmi)

1986 - Deli Deli Küpeli (Deli Kaymakam ) (Sinema Filmi)

1986 - Davacı (Yunus) (Sinema Filmi)

1985 - Şendul Şaban (Şaban) (Sinema Filmi)

1985 - Şaban Pabucu Yarım (Şaban) (Sinema Filmi)

1985 - Sosyete Şaban (Şaban Ağa / Dilaver Bey) (Sinema Filmi)

1985 - Keriz (Zülfü) (Sinema Filmi)

1985 - Katma Değer Şaban (Şaban) (Sinema Filmi)

1985 - Gurbetçi Şaban (Şaban) (Sinema Filmi)

1984 - Şabaniye (Şaban/Şabaniye) (Sinema Filmi)

1984 - Postacı (Adem) (Sinema Filmi)

1984 - Ortadirek Şaban (Şaban) (Sinema Filmi)

1984 - Atla Gel Şaban (Niyazi) (Sinema Filmi)

1983 - Çarıklı Milyoner (Bayram) (Sinema Filmi)

1983 - Tokatçı (Osman) (Sinema Filmi)

1983 - Kılıbık (Kamil) (Sinema Filmi)

1983 - En Büyük Şaban (Şaban) (Sinema Filmi)

1982 - Yedi Bela Hüsnü (Hüsnü) (Sinema Filmi)

1982 - Doktor Civanım (Kemal) (Sinema Filmi)

1981 - Üç Kağıtçı (Rıfkı) (Sinema Filmi)

1981 - Kanlı Nigar (Abdi/Narçın) (Sinema Filmi)

1981 - Davaro (Memo/Davaro) (Sinema Filmi)

1980 - Zübük (İbrahim Zübükzade/Zeybekzade Kara Yusuf Efe) (Sinema Filmi)

1980 - Gol Kralı (Sait Sarıoğlu) (Sinema Filmi)

1980 - Gerzek Şaban (Osman/Seyfi) (Sinema Filmi)

1980 - Devlet Kuşu (Mustafa) (Sinema Filmi)

1979 - Şark Bülbülü (Şaban Ballıses) (Sinema Filmi)

1979 - Umudumuz Şaban (Ringo Şaban) (Sinema Filmi)

1979 - Korkusuz Korkak (Bombacı Mülayim) (Sinema Filmi)

1979 - Dokunmayın Şabanıma (Şaban) (Sinema Filmi)

1979 - Bekçiler Kralı (Bekçi Şaban Özgüneş) (Sinema Filmi)

1978 - İyi Aile Çocuğu (Kemal/Cemal) (Sinema Filmi)

1978 - İnek Şaban (İnek Şaban / Kaleci Bülent) (Sinema Filmi)

1978 - Yüz Numaralı Adam (Şaban Erkök) (Sinema Filmi)

1978 - Köşeyi Dönen Adam (Adem Zengin) (Sinema Filmi)

1978 - Kibar Feyzo (Kibar Feyzo ) (Sinema Filmi)

1978 - Avanak Apti (Apti) (Sinema Filmi)

1977 - Şabanoğlu Şaban (Şaban) (Sinema Filmi)

1977 - İbo İle Güllüşah (İbo) (Sinema Filmi)

1977 - Çöpçüler Kralı (Abdi Şakrak) (Sinema Filmi)

1977 - Sakar Şakir (Sakar Şakir) (Sinema Filmi)

1977 - Hababam Sınıfı Tatilde (İnek Şaban) (Sinema Filmi)

1976 - Tosun Paşa (Tosun Paşa/Şaban) (Sinema Filmi)

1976 - Süt Kardeşler (Sütoğlan Şaban) (Sinema Filmi)

1976 - Sahte Kabadayı (Kemal) (Sinema Filmi)

1976 - Meraklı Köfteci (Zühtü Karışan) (Sinema Filmi)

1976 - Kapıcılar Kralı (Seyyit) (Sinema Filmi)

1976 - Hababam Sınıfı Uyanıyor (İnek Şaban) (Sinema Filmi)

1975 - Şaşkın Damat (Apti) (Sinema Filmi)

1975 - Hanzo (Hanzo/Cabbar) (Sinema Filmi)

1975 - Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (İnek Şaban) (Sinema Filmi)

1975 - Hababam Sınıfı (İnek Şaban) (Sinema Filmi)

1974 - Salako (Salako) (Sinema Filmi)

1974 - Salak Milyoner (Saffet) (Sinema Filmi)

1974 - Mavi Boncuk (Kaymakam Cafer) (Sinema Filmi)

1974 - Köyden İndim Şehire (Saffet) (Sinema Filmi)

1974 - Hasret (Sahne Işıkçısı Yanık) (Sinema Filmi)

1973 - Yalancı Yarim (Kemal) (Sinema Filmi)

1973 - Oh Olsun (Fazıl Haznedar) (Sinema Filmi)

1973 - Güllü Geliyor Güllü (Kiralık Katil) (Sinema Filmi)

1973 - Canım Kardeşim (Yolcu) (Sinema Filmi)

1972 - Tatlı Dillim (Kemal) (Sinema Filmi)