Kahtalı Miçe'den sevenlerini üzen haber!

 'Kahtalı Mıçe' olarak tanınan Adıyamanlı sanatçı Mustafa Aslan'ın gırtlak kanserine yakalandığı açıklandı.

Kahtalı Miçe'den sevenlerini üzen haber!

Ünlü sanatçı Kahtalı Mıçe kansere yakalandı.

'Kahtalı Mıçe’ ismiyle nam salan ses sanatçısı Mustafa Aslan’ın gırtlak kanserine yakalandığı ortaya çıktı. 71 yaşındaki şarkıcının Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gördüğü belirtildi.
Onur Akay sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Gırtlak kanseri teşhisi konulan sanatçımız Antalya’da tedavi görüyor. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yatan sanatçımızın kemoterapi tedavisi de devam ediyor. Ayrıca sanatçımızın ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadığını da öğrendim. Lütfen dualarınızı esirgemeyin” ifadelerini kullandı.
 

Kahtalı Mıçe kimdir?


Halk Müziğinde ülke çapında nam salmış bir sanatçı olan ve asıl adı Mustafa Aslan olan Kahtalı Mıçe, 1953 yılında Adıyaman'ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi.
Mıçe ismi  Mustafa'nın kısaltılmışı olarak bilinmektedir.
İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulunda okudu. Çocukluğunda çokça pamuk tarlasında çalışmaya gitti. Bu sebeple ilkokulu 9 senede bitirebildi. Ortaokul diplomasını ise daha sonra dışardan imtihanlara girerek aldı. 17 Yaşından itibaren Kahta'da yerel türkücülük yaptı. Düğün ve konserlerde türküler söyledi. Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğünde işe başladı.
"Beynelmilel" filminde oynadı. 1989 ile 1990 yıllarında Antep'de yaşayan Kahtalı Mıçe, 1991 yılında İstanbul'a göç etmiş ve bir süre İstanbul'da yaşadıktan sonra Urfa'ya yerleşti, hala orada yaşamaktadır. Yıllarca Nuri Sesigüzel, Ahmet sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirmiştir. Kahtalı Mıçe 1975 yılında Hülya hanım ile evlendi. 4 çocuğu vardır.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Diyarbakır Söz