Görüş Bildir

Merih Ermakastar ile gözdesi Zeynep Ermakastar çifti boşandı, neden boşandılar?

Merih Ermakastar ile gözdesi Zeynep Ermakastar çifti boşandı, neden boşandılar?

Usta oyuncu ve müzisyen Merih Ermakastar ile güzel eşi Zeynep Ermakastar çifti boşandı.

Akşamda yer alan habere göre İstanbul Aile Mahkemesi’nde önceki gün görülen davada çiftin boşanmasına karar verildi. Boşanma protokolü gereği çiftin oğullarının velayeti annede kaldı.

Eski eşine 42 bin lira yoksulluk nafakası ile 30 bin dolar da ödeyecek olan Merih Ermakastar, “Anlaşarak boşandık” dedi.

Merih Ermakastar Kimdir?

İlkokulu, Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu'nda okudu. Ardından, anadolu lisesi sınavlarını kazanarak, Saint Joseph Fransız Lisesi'nde 1 sene öğrenimine devam etti. Orta öğretiminde Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarında trompet ana sanat dalı, lisede ise Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulunu bitirdi. Ardından Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin açmış olduğu kadro Sınavını kazanarak devlet memuru oldu. 3 sene sonra görevinden istifa edip Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi.

Dokuz yaşından beri piyano on iki yaşından beri de trompet çalıyor.

8 Ağustos 2000 tarihinde Cenk Eren'e sahnede vokal yapmaya basladı. 2001-2002 yılları arası People, Andon ve Reina gibi barlarda trompet şovu yaptı. 2002'de Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek'te trompet çaldı.

2003 yılının Mayıs ayında Arma müzik şirketinden Can Ayazım adlı ilk albümünü çıkardı. Bu albümün ilk klibi, çıkış parçası olan Acı Bana Yetmiyor adlı parçaya çekildi.

2006 yılında Serdar Ortaç'a sahnede sesiyle ve trompetiyle eşlik etmeye başladı.[1]

2010 yılında Yasaksın ve Serdar Ortaç imzalı Hazan Yeri parçalarının bulunduğu tekli çalışması yaptı. Daha sonra Ossi Müzik etiketiyle sözü ve bestesi kendisine ait olan Hiç Özür Bekleme isimli teklisini yayınladı. 2011 yılında ise sözü bestesi Serdar Ortaç ve kendisine ait olan Veresiye Sevda isimli yeni parçasının olduğu ve tüm teklilerinin toplandığı 6 parçalık bir albüm yayınladı.

2013 yılında 6 yeni parça, 1 versiyon içeren Gidenin Suçu Yok albümünü çıkardı. Bu albümden Gidenin Suçu Yok, Gidiyor musun? ve Aşkın Meselesi parçalarına çektiği kliplerle televizyonlarda ve müzik listelerinde yer aldı.

Kendi albüm çalışmalarının yanı sıra Emre Altuğ'a, 2011 yılında çıkarmış olduğu "Zil" isimli albümünde yer alan "Hastasıyım" adlı şarkıda katkı verdi.

Halen ülkenin pek çok yerinde trompet şovlarıyla sahneye çıkıyor ve Serdar Ortaç'a sahnede sesiyle ve trompetiyle eşlik ediyor.

Oyunculuğa ilk adımını henüz 7 yaşındayken rol aldığı O Kadın ve Leyla ile Mecnun adlı filmlerle adım attı. Leyla ile Mecnun'da Orhan Gencebay'ın canlandırdığı Mecnun karakterinin küçüklüğünü; O Kadın filminde ise Cihan Ünal'ın canlandırdığı Dr. Cihat Güray karakterin oğlunu oynadı.

1997 yılında Hiç Bana Sordun mu ?, 1998 yılında Affet Bizi Hocam, 2000 yılında Üvey Baba ve Üzgünüm Leyla dizilerinde rol aldı. 2004 yılında Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği Çemberimde Gül Oya dizisinde canlandırdığı Ercan karakteriyle ismini geniş kitlelere duyurdu. Bu rolü, 2005 yılında Davetsiz Misafir dizisinde canlandırdığı John Renan ve 2006 yılında reyting rekorları kıran Binbir Gece adlı dizide canlandırdığı Mert rolleri takip etti.