Görüş Bildir

Sana Kırmızı çok yakışıyor Hande Yener'e yönetmenlikte pek bir yakışmış

Sana Kırmızı çok yakışıyor Hande Yener'e yönetmenlikte pek bir yakışmış

Şarkıcı Hande Yener, klip yönetmenliğine göz koydu. Hande Yener Aylin Coşkun'un saftirik klibinde kamera arkasına geçerek klip yönetmenliğinin koltuğuna oturdu. Hande Yener'in yönetmeliğindeki saftirik klibi çok konuşulacak

Şarkıcı Hande Yener, klip yönetmenliğine göz koydu. Hande Yener Aylin Coşkun'un saftirik klibinde kamera arkasına geçerek klip yönetmenliğinin koltuğuna oturdu. Hande Yener'in yönetmeliğindeki saftirik klibi çok konuşulacak

Hande Yener, şarkıcı Aylin Coşkun'un yeni single'ı 'Saftirik'in klibini yönetti. Antalya'da 70 kişilik bir ekiple çekilen klip, bir günde tamamlandı. Coşkun, bir otelin kral dairesinde yapılan çekimlerde iki saat boyunca jakuzide kaldı. Daha sonra ise yatakta çekilen sahnelere geçildi. Tüm detaylarla yakından ilgilenen Yener, Coşkun'a sık sık direktifler verdi. Çekimin ardından soruları yanıtlayan Yener, yönetmenliğe başlamasıyla ilgili "Steven Spielberg'e oynuyorum!" diye espri yaptı. Ünlü şarkıcının, giydiği ilginç tulumla ilgili "Bu yönetmen zıbını" demesi de herkesi güldürdü.

Hande Yener kimdir?

Ses getiren bir çıkış yaptığı yıllardan itibaren sık sık çıkardığı albümlerle Türk pop müziğinde kendine yer edindi. Müziğinin yanı sıra kıyafetleri ve sık değiştirdiği saç rengiyle adından bahsettirdi. Zaman zaman müzikal tarzında da değişiklikler yaptı, pop müzikten elektronik müziğe geçtiği dönemde yaptığı "bakkal müziği" tanımlaması yüzünden çeşitli tartışmaların içinde yer aldı. Kariyerindeki adımları ve kişiliği birçok kez incelenerek yorumlandı, bazen "Türk Pop Müziğinin Kraliçesi" şeklinde anıldı. Bunun bir sonucu olarak onuncu stüdyo albümüne Kraliçe (2012) adını verdi.

Kadıköy, İstanbul'da doğan Hande Yener, ortaokul eğitimi sonrasında ailesi konservatuvara gitmesine izin vermeyince Erenköy Kız Lisesi'ne başladı ancak bu okulu ikinci sınıfta terk ederek evlendi. Küçük yaşlarından beri hayalini kurduğu şarkıcılığı yapmak için Sezen Aksu'ya ulaşmaya çalıştı ve tezgâhtarlık yaptığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığıyla Aksu'yla tanıştı. Aksu'nun yanında bir dönem geri vokallik yaptıktan sonra Altan Çetin ile çalışarak hazırladığı ilk stüdyo albümü Senden İbaret'i 2000 yılında yayımladı. Bu albümün ardından MÜ-YAP sertifikalı Sen Yoluna... Ben Yoluma... (2002), Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004) ve Apayrı (2006) dahil olmak üzere çeşitli başarılar yakalayarak 2000'lerin en iyileri arasında gösterilen albümler hazırlayıp satışa sundu. "Yalanın Batsın", "Sen Yoluna... Ben Yoluma...", "Acele Etme", "Kırmızı", "Kelepçe", "Aşkın Ateşi", "Kim Bilebilir Aşkı", "Romeo", "Sopa", "Bodrum", "Ya Ya Ya Ya", "Naber" ve "Sebastian" gibi birçok şarkısı hit oldu.

Yener, hayranı olduğu ve birçok yerde övgüyle bahsettiği Madonna başta olmak üzere birçok isimden etkilendi. İmajı, klipleri ve performansları Madonna'nın da aralarında bulunduğu çeşitli kişilerle benzer bulunarak sıkça karşılaştırıldı. Uzun yıllar dinlenebilecek albümler yapmayı istediğini ve müziğini güncel tutma çabası içinde olduğunu ifade etti. Türkiye'de 2000'li yıllarda tek bir albümü bir milyondan fazla satan az sayıdaki şarkıcıdan biri olarak kayıtlara geçti. 2013'te YouTube'da en çok izlenen Türk şarkıcı oldu. Aynı yıl kısa bir dönem ses yarışması Veliaht'ın jüri koltuğunda oturdu. LGBT topluluğu tarafından bir gey ikonu olarak görülen Yener, 2008'de Kraliçe Fabrika'da filmine gey ikonu olarak konuk oldu. 2015'te iş hayatına atılarak Muğla'da Sebastian Beach Club adlı gece kulübü ve plajı işletmeye başladı. Bugüne kadar dört Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülüdahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.
Etiketler: | |