Görüş Bildir

Şebnem Schaefer evleniyor dedik demez olaydık! Murat Kadıoğlu'nu terk etti, Schaefer neden ayrıldı? Şebnem Schaefe kimdir?

Şebnem Schaefer evleniyor dedik demez olaydık! Murat Kadıoğlu'nu terk etti, Schaefer neden ayrıldı? Şebnem Schaefe kimdir?

İş gereği manken gibi kadın Şebnem Schaefer, evlilik hazırlıkları yaparken nazar değdi yakışıklı sevgilisi Murat Kadıoğlu ile ani bir kararla ayrıldı.Ayrılık kararını sosyal medyadan duyurdu.

İş gereği manken gibi kadın Şebnem Schaefer, evlilik hazırlıkları yaparken nazar değdi yakışıklı sevgilisi Murat Kadıoğlu ile ani bir kararla ayrıldı.

Sunuculuk ve mankenlik yapan televizyon yıldızı Şebnem Schaefer, uzun süredir işadamı sevgilisi Murat Kadıoğlu ile sevgilileri kıskandıracak şekilde aşk yaşıyordu evlilik hazırlığı yapan Murat ve Şebnem çifti sürpriz bir şekilde ayrılık kararı aldı.

Şebnem Schaefer sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklama ile sevenlerini hüzne boğdu.

Ayrılık kararını sosyal medyadan duyurdu

Mankenlik ve sunuculuk yapan güzel sanatçı Şebnem Schaefer’ın açıklamaları şu şekilde…

Murat Kadıoğlu ile yollarımızı ayırma kararı aldık. Yollarımız açık olsun' dedi.

Murat Kadıoğlu ile Şebnem Schaefer çifti daha önce 24 Ekim tarihinde Karadağ’da düğün yapacaklardı. Fakat Murat Kadıoğlu’nun aniden rahatsılanması nedeni ile organizeyi alt üst etti ve düğünü iptal etmiştiler.

Şebnem Schaefer kimdir?

Şebnem Schaefer, 9 Şubat 1984 tarihinde Almanya Frankfurt’da doğmuştur. Tam adı Jennifer Şebnem Macide Simone a Lale Schaefer” Türk, babası Alman’dır. Babası evlendikten sonra müslüman olmuştur.

15 yaşında Modellik yapmaya başladı. Frankfurt’ta okuduğu liseden 2003 yılında mezun oldu. Sonra Frankfurt’taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi'nde 2 sene Türkoloji eğitimi, 1 sene de Kültür antropoloji ve Avrupa Etnolojisi, ve yandal olarak Psikanaliz okudu. Devam mecburiyetinden dolayı iki bölümü de yarım bırakmak zorunda kaldı. 2006'da Almanya'da CDU'ya (Hristiyan Demokrat Partisi) üye olarak siyaset ile de ilgilendi. Mart 2006 tarihinden Ekim 2009 tarihine kadar Türkiye’de bulundu. 2009 yılında Almanya’ya döndü Dasität in Hagen'da Siyaset ve Kamu Yönetimi okudu.

İyi derece Almanca, Türkçe, İngilizce, Fransızca bilen Şebnem Schaefer, ayrıca 5 yıl Latince ve 4 yıl Fransızca okudu ve Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi'nde yarım bıraktığı Türkoloji eğitimi sırasında Arapça dersleri de aldı. 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi aldı.

Modellikten başka dizi-tiyatro oyunculuğu ve yarışma-çocuk programı sunuculuğu yaptı. Bazı filmlerde ve reklamlarda oynadı. Zeki Triko’nun mayo reklamlarında oynadı.

Şebnem Schaefer, 2000 yılından 2002 yılına kadar iki sene futbolcu Ahmet Dursun ile arkadaş oldu. 2005 yılının Mayıs ayından itibaren manken Şenol İpek ile 1 yıl nişanlı kaldı. Özcan Deniz ile de uzun süre adı anıldı. Sevgilisi İlhan Doğan'dan olaylı bir şekilde ayrıldı.

2008-2009 sezonunda Çetin Akcan’ın yazıp, yönettiği ve iki bölümden oluşan “Eros Pansiyon” adlı tiyatro oyununda, Yalçın Menteş (Baba), Parla Şenol (Pansiyoncu kadın), Kaan Taşaner (sevgili) ve ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak olan manken Şebnem Schaefer (kızı) oynadı.

10 Haziran 2015 tarihinde ilerde iş adamı Murat Kadıoğlu ile evleneceğini açıklayan Şebnem Schaefer, 8 Aralık 2015 tarihinde ise sürpriz bir şekilde ayrılık kararı aldı.

Sunuculuk Yaptığı Programlar

Show TV - Bilgi Yarışması: SMS Size Milyarlar Sunuyoruz

Kanal D - Almanya Hürriyet Baskı

TGRT - Yılbaşı Programı

Rhein-Main TV - Stil Programı

TV8 - Şebnem Schaefer'la Muhteşem Çocuklar Programı

Alman-Türk Film Festivali ödül töreni

Açılışlar, özel etkinlikler

Rol Aldığı Tiyatro Oyunu 

2008-2009 - Eros Pansiyon (Tiyatro oyunu) Yalçın Menteş Tiyatrosu

Filmleri 

2009 - Renklerde Kaybolan Hayat (Sinema Filmi)

2009 - Cadde Hikayeleri (Sinema Filmi)

2007 - Üç Tatlı Cadı - (Peri)(TV Dizisi)

2006 - Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu - (Zaldabar Kız) (Sinema Filmi)

2005 - Emret Komutanım - (Alev Hemşire) (TV Dizisi)

2003 - Lise Defteri - (Aylin) (TV Dizisi)