Görüş Bildir

Sivri diliyle Demet Akalın çalkaladı Hande Yener yine fena sataştı! Şimdi de iskender davası

Sivri diliyle Demet Akalın çalkaladı Hande Yener yine fena sataştı! Şimdi de iskender davası

Geçtiğimiz hafta içinde Bursa'ya konser veren Demet Akalın, İskender döner yediği yerin reklamını bile aşikar yaparken, bunu hemen farkeden Hande Yener ise Demet Akalın'a kıssadan hisse iskender ve konserli gönderme yaptı

Geçtiğimiz hafta içinde Bursa'ya konser veren Demet Akalın, İskender döner yediği yerin reklamını bile aşikar yaparken, bunu hemen farkeden Hande Yener ise Demet Akalın'a kıssadan hisse iskender ve konserli gönderme yaptı

Geçtiğimiz günlerde Bursa’ya konser vermeye giden Demet Akalın, konser sonrası Bursa İskender’e gitti. Şarkıcı, ardından kebap fotoğrafını “Yemeden olmazdı” notuyla Instagram’da paylaştı.

Bu paylaşımın ardından Hande Yener de “Uludağ’daki Whitefest konserime giderken Bursa’da durup iskenderimi orijinal yerinde yiyeceğim” notuyla Instagram’ına İskender fotoğrafı koydu.

Handeye ne oluyor

Önceki gün arkadaşları ile Akmerkez’e giden Demet Akalın’a “Hande Yener sizin Instagram’a koyduğunuz fotoğrafa gönderme yaptı. Bu konu hakkında ne diyeceksiniz” diye soruldu. Şarkıcı, “Kebabı yiyen ben, konseri veren ben… Hande Hanım’a ne oluyor bilmiyorum. Allah’a çok şükür işlerim ve konserlerim tıkır tıkır gidiyor Herkes kendi işine baksın. Ben üç gün konser vermesem krize giriyorum” diye konuştu.

Demet Akalın Kurt (d. 23 Nisan 1972), Türk şarkıcı, eski oyuncu ve eski manken. Gölcük'te doğdu ve ilköğretim ile lise öğrenimini burada tamamladı. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi'nden mezun oldu.Üniversite eğitimi almamıştır. Annesinin desteği ile mankenlik kursuna başladı. 1996-2004 yılları arasında albümler ve hitler çıkardı. 2004 yılında çıkardığı Banane albümünde bulunan "Aşkın Açamadığı Kapı" ile Kral TV Video Müzik Ödüllerinden "Yılın Şarkısı" ödülünü aldı. 2006 yılında Kusursuz 19 albümünü çıkardı. Albüm 147.000 kopya sattı ve MÜ-YAP'tan altın ödül aldı.Aynı yıl Kral TV Video Müzik Ödüllerinde "Afedersin" ile "En İyi Pop Kadın Sanatçı" ve "Yılın Şarkısı" ödüllerinin sahibi oldu.[6] Türkçe Top 20 listesinde "Afedersin" ile 7 hafta ve albümün ikinci teklisi "Herkes Hak Ettiği Gibi Yaşıyor" ile de 1 hafta olmak üzere, 2006 yılının en uzun süre zirvede yer alan sanatçısı oldu. 2013'te Türkiye Müzik Ödülleri'nde Türkan şarkısıyla "En İyi Şarkı" ödülünü almıştır.2015 (30 Aralık)'ta DMC tarafından Altın Plak Ödülü kazanmıştır.

1972-96: İlk yıllar ve kariyer başlangıcı

Demet Akalın, 23 Nisan 1972 yılında Gölcük, Kocaeli'de doğdu. İlk öğretimini Gölcük'de ve lise eğitimini buradaki Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi'nde tamamladı. Annesinin desteği ile Yaşar Alptekin'in mankenlik kursuna girdi. Ardından Neşe Erberk'te mankenlik yapmaya başladı. O dönemde ciddi ve iyi bir meslek olan mankenlikte aranan bir isim oldu. O dönemde bazı filmlerde de rol aldı. Bunlar: 1992 yılında "Günlerden Pazar", 1994 yılında "Tele Anahtar" ve aynı yıl Hülya rolüyle "Sensiz Olmaz" filmlerinde rol aldı. Ece Sükan ile beraber Hayatın Anlamı isimli TV Filminde rol aldı.

1996-2003: Sebebim ve Unuttum

Demet Akalın, mankenliği devam ederken gazinolarda sahneye çıkmaya başladı ve kısa süre sonra ilk albümü "Sebebim"i çıkardı. İlk klibini "Sebebim" şarkısına çekti. Şarkının bestesi Niran Ünsal imzalıydı. İki yıl sonra bir ilk yaparak bir dizide oynadı. 1998 yapımı "Sibel" isimli dizide, "Deniz" karakterini canlandırdı.

2000 yılında "Yalan Sevdan" single'ını çıkardı. Bu maxi single'daki "Senin Anan Güzel mi?" oldukça beğenildi ve sanatçının ilk hit parçası oldu.

"Yalan Sevdan" teklisinden üç yıl sonra "Unuttum" albümünü piyasaya sürdü. Albüm 79.000 kopya satabildi. İlk teklisi Nalan imzalı "Unuttum" oldu. Albümün ikinci klibi "Gazete"ye çekildi.

2004-07: Banane ve Kusursuz 19

Demet Akalın, 2004 yılında "Banane" albümünü piyasaya sürdü. Albümde Ersay Üner ile işbirliğini sürdürdü ve albümün müzik yönetmenliğini de Suat Aydoğan üstlendi. Albüm Aralık ayında çıktı ve 2004 yıl sonuna kadar 40.000 satarak önemli bir başarı elde etti. Çıkış teklisi Serdar Ortaç imzalı "Bittim" büyük bir hit olurken, albümün ikinci teklisi "Aşkın Açamadığı Kapı" daha büyük bir ses getirdi. "Banane", Yıldız Tilbe imzalı "Vuracak" ve yaz hiti olan "Bir Anda Sevmiştim" ile albümünün başarısını arttırdı. "Banane"nin klibi ileMadonna'nın bir klibi arasında benzerlikler olması üzerine Akalın olumsuz eleştiriler aldı.

2006 yılında düzenlenen 12. Kral TV Video Müzik Ödüllerinden "En İyi Pop Kadın Sanatçı" ve "Yılın "Şarkısı" adaylıklarını elde etti. Bunlardan Sude Bilge Demir imzalı "Aşkın Açamadığı Kapı" ile "Yılın Şarkısı" ödülünü aldı.

2006 yılında "Kusursuz 19" albümünü yayınladı. Çıkış teklisi "Afedersin" oldu. Türkiye resmi listesinde 7 hafta bir numarada kaldı ve o yılın en uzun 1 numara olan şarkısı oldu. "Afedersin" Avrupa Top 100 Listesine de giriş yaptı. 8 hafta boyunca listede kaldı ve en yüksek 69 numaraya kadar yükseldi. Büyük bir yaz hiti haline gelen şarkı, radyoların da en çok çaldığı şarkılardan biri haline geldi. Sonraki klibi olan "Herkes Hakettiği Gibi Yaşıyor" şarkısıyla da Türkiye listelerinde bir numaraya kadar yükseldi. Avrupa Listelerinde 2 hafta kaldı. En yüksek 85 numaraya kadar ilerledi. Aynı albümden iki bir numara çıkaran Akalın, 2006 yılında en çok zirvede kalan sanatçı oldu. Albüm o yıl 147.000 kopya sattı. Bu albümle ilk kez MÜ-YAP'tan altın ödül almayı başardı. Akalın'ın o yıl Kral TV Video Müzik Ödüllerinden "En İyi Pop Kadın Sanatçı" ve "Afedersin" ile "Yılın Şarkısı" adaylıkları elde etti. Bu adaylıkların ikisin de kazanmayı başardı.

Üçüncü klibi "Mantık Evliliği" de Billboard Listelerinde ilk 5'e girmeyi başarıp 4 numaraya kadar yükselmiştir. Dördüncü klip "Alçak" adlı şarkıya çekilmiştir. "Alçak" oldukça beğenilmiş ve Billboard listesinde 11. sıraya yükselmiştir. Ayrıca albümde bulunan "Sana Değer" adlı Yıldız Tilbe parçası klip çekilmemesine rağmen büyük ilgi görmüş ve Powertürk Tv'de klipsiz olarak yayımlanmıştır. Şarkı Billboard listelerinde 10 numaraya kadar yükselme başarısı göstermiştir.

2007 yılında "Tatil" adlı single'ını çıkarmıştır. Single, biri versiyon toplam 2 şarkıdan oluşmaktadır. "Tatil" şarkısı Billboard Listelerinde 2 numaraya kadar yükselmiştir. Akalın, bu şarkının başarısıyla Kral TV Video Müzik Ödüllerinden 2. kez "En İyi Pop Kadın" ödülünü almıştır.

2008-10: Dans Et ve Zirve

Bir yıl sonra "Dans Et" albümünü çıkarmıştır. Albüm 128.000 satış rakamıyla en çok satan albümler arasına girmiştir. MÜ-YAP'tan altın ödül almayı bu albümüyle de hak etmiştir. Çıkış şarkısı "Mucize" 7 hafta Billboard Listelerinin zirvesinde kalmıştır. Avrupa Listelerinde ise en yüksek 83 numaraya kadar yükselmiştir.

2009 senesinde Ersay Üner ve Erhan Bayrak’ın prodüktörlüğünü üstlendiği “Toz Pembe” adlı single’ı piyasaya sürdü. Şarkı yaz aylarının yoğunluğu arasında Türkiye Listelerinde 1 numaraya kadar yükseldi. Avrupa Listelerinde ise en yüksek 90 numaraya ulaştı. Şarkı bir tekli olmasına karşın Hürriyet gazetesinin hazırladığı "2009'un En İyi 10 Yerli Albümü" listesinde 7. sırada yer aldı.

Ağustos 2009'da Önder Bekensir ile evlenen Demet Akalın, bu sırada yeni albümü Zirve'nin hazırlıklarını yapmaktaydı. Bu yeni albümle imajını da değiştirmeye karar veren Akalın, uzun bir süre sarı olan saçlarını koyu kumral renge boyattı. 2010 yılının Nisan ayında Zirve albümünü çıkaran Akalın bu albümle de oldukça başarılı bir grafik çizdi. Albüm 2010 yılı sonunda ise 83.000 satarak en çok satan albümler arasına girmeyi başardı.Albümde Ersay Üner, Gökhan Şahin, Ceyhun Çelikten, Yıldız Tilbe, Tan Taşçı, Erdem Kınay söz ve müzikleriyle, Erhan Bayrak, Ersay Üner ve David Şaboy ile Ozan Yılmaz ise aranjeleriyle yer aldı. 90'larda Hazal'ın seslendirdiği ve sözü müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan "Bozuyorum Yeminimi" şarkısında Ziynet Sali ile düet yaptı. 90'larda Yıldız Tilbe'nin seslendirdiği "Dayan Yüreğim" şarkısı albümde farklı bir düzenleme ile yer aldı.

Çıkış parçası olarak Tecrübe" şarkısına çekilmek üzere Teoman Topçu yönetmenliğinde kızlar ve erkeklerin futbol maçı yaptığı, 40.000 TL bütçeli bir video klip çeken Akalın, yapım şirketinden, bu klibin de Corenell'in 'Keep On Jumping' videosundan alıntılandığını öğrendi. Bunun üzerine hiç düşünmeden klibi çöpe atan şarkıcı, Tamer Aydoğdu yönetiminde yeni bir klip çekmiştir.Klip ilk kez 1 Mayıs 2010 tarihinde Kral TV'de yayınlanmıştır. Şarkı Billboard listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi. Şarkının başka bir başarısı ise "Avrupa'nın En İyi Dans Müziği" yarışmasında Türkiye'den "Tecrübe" şarkısı seçildi. Oylamada 40 ülkenin arasından 2. olmayı başardı.

Albümün ikinci klibi "Evli, Mutlu, Çocuklu" şarkısına çekildi. Şarkı Billboard listelerinde 8 numaraya kadar yükseldi. Ayrıca Kral TV'nin hazırladığı "2010'un En İyi 50 Şarkısı" listesinde 3 numarada gösterildi ve ilk 3'te yer alan tek kadın sanatçı oldu.Üçüncü klip "Çanta" şarkısına çekildi. Şarkı Billboard listelerinde 3 numaraya kadar yükseldi. Ayrıca Akalın, bu kliple birlikte bir ilk yaparak klibin yönetmenliğini kendisi üstlendi.

Albümün ilk slow klibi olan "Bozuyorum Yeminimi" klibinin konusunu da Akalın yazmıştır. Klip versiyonunda şarkıcıya Ziynet Sali eşlik etmemiştir. Beşinci klip Umutsuz Vaka'ya çekilirken, yalnızca klibe özel olarak dünyaca ünlü rapçi Fatman Scoop, Demet Akalın'a eşlik etmiştir. Altıncı klip, daha klibi çekilmeden hit olan Olacak Olacak'a Şubat 2011'in ilk günlerinde soğuğa ve kar yağışına rağmen Uludağ'da ve de Akalın'ın konakladığı Bursa Karinna Otel'in kazan dairesinde çekilmiştir

2011-14: Aşk, Giderli 16, Rekor

Zirve albümünden sonra 2010 ve 2012 seneleri arasını boş geçmek istemeyen Akalın, Aşk adlı maxi single'ını yayınladı. EP'de bir Ferdi Tayfur cover'ı ve bir de Erdem KınayVersiyon şarkı olmak üzere toplam altı şarkı vardır. İlk teklisi Aşk konserlerde ve katıldığı televizyon programlarında beğenilince klibi de bu şarkıya çekmeye karar verdi. ArdındanSabıka adlı şarkısını yeni teklisi olarak seçti ve kendi evinde klibini çekip "Şimdiye kadarki en iddialı klibim," dedi. Daha sonra da albümden Ben de Özledim ve Deliyim adlı şarkılarını kliplendirdi.

Yeni albüm öncesi Erdem Kınay'ın ilk proje albümü Projede Rota ve Emanet şarkılarını seslendirmiştir. Demet Akalın uzun süren çalışmalar sonucu yeni albümü olan Giderli 16adlı albümünü piyasaya çıkarmıştır. Albümde Sinan Akçıl, Özcan Deniz, Gökhan Özen gibi isimlerle çalıştı. Albümün çıkış şarkısı olarak sosyal medya üzerinden Yılan isimli şarkısını paylaşmıştır. Şarkıya klip çekmiştir. Ardından ikinci klip Türkan şarkısına gelmiştir. Şarkı Türk sinemasının sultanı Türkân Şoray'a ithafen yazılmıştır.Albümün üçüncü klibi Giderli Şarkılar parçasına çekilmiştir. Albümün dördüncü klibi Yıkıl Karşımdan adlı parçaya çekilmiştir. Demet Akalın bu şarkıda yakın arkadaşı Gökhan Özen ile düet yapmıştır. Albümün beşinci klibi Kalbindeki İmza şarkısına çekilmiştir. Altıncı video klip Tamer Aydoğdu yönetmenliğinde Sepet şarkısına çekilmiştir. Albümün yedinci video klibi Tamer Aydoğdu yönetmenliğinde Özcan Deniz'le birlikte düet yaptığı Nasip Değilmiş'e çekildi. Bu klipte eşi Okan Kurt ve yakın arkadaşı Özlem Yıldız rol almıştır. Klip çekimleri iki gün sürmüştür. Bu klipte Özcan Deniz rol almamıştır. Albümün son klibi Felaket isimli şarkıya gelmiştir. Klip 5 Ekim 2013 tarihinde verdiği Harbiye Açıkhava Tiyatrosu konserindendir. Son olarak Erdem Kınay Proje 2 albümünde Yalnız Ordusu şarkısını seslendirmiştir ve klibi çekilmiştir.

23 Nisan 2014 tarihinde piyasaya sürülen Rekor albümü Akalın'ın doğum gününe denk getirilmiştir. Bu albümünde Gökhan Özen, Ersay Üner, Fettah Can, Cansu Kurtçu, Emrah Karaduman, Gökhan Şahin, Erdem Kınay, Erhan Bayrak gibi müzisyenler ile çalışılmıştır. Toplamda 16 şarkı bulunduran albümün öne çıkan şarkısı son zamanların hit şarkılarına imza atan Gökhan Şahin ve Emrah Karaduman ikilisine ait olan "Rekor" oldu. Çıkış şarkısı ise söz ve müziği Gökhan Özen tarafından yazılan İlahi Adalet olarak seçildi. İkinci video klip ise albümle aynı adı taşıyan Rekor şarkısına gelmiştir. Klip Gülşen Aybaba yönetmenliğinde Bodrum Rixos Hotel'de çekilmiştir. Üçüncü video klip Müjdat Küpşi yönetmenliğinde Koltuk şarkısına gelmiştir. Klip Eylül Film Stüdyolarında çekilmiştir. Dördüncü video klip Gökhan Özen ile birlikte Nefsi Müdafaa şarkısına gelmiştir. Klip Beykoz Kundura Fabrikası'nda Sedat Doğan yönetmenliğinde çekilmiştir. Şarkı Erdem Kınay remix versiyonuna gelmiştir. Beşinci video klip Yeminim Var şarkısına Uludağ'da Tamer Aydoğdu yönetmenliğine çekilmiştir.

2015-günümüz: İntikam, Pırlanta

Yeni albüm öncesi Emrah Karaduman'ın ilk proje albümü Toz Duman'da İntikam şarkısını seslendirmiştir. Daha sonra Sinan Akçıl'ın yeni albümü Ayıp Yani'de Vazgeçilmezimşarkısında Akçıl ile düet yapmıştır. Demet Akalın'ın dokuzuncu stüdyo albümü Pırlanta, 19 Haziran 2015'te Doğan Music Company tarafından satışa sunuldu. Albüm, bir haftada 78.000 satış yaparak rekor kırmış oldu. Demet Akalın'ın bu şirketten çıkan ilk albümdür. Bu albümünde Aslızen, Ayla Çelik, Berkay, Bertan Aslanlı, Burak Berberoğlu, Cansu Kurtçu, Elif Nun İçelli, Fettah Can, Gökhan Özen, Gökhan Şahin, İrfan Özata, Nezih Üçler, Özhan Jan, Sezen Aksu, Sinan Akçıl ve Soner Sarıkabadayı gibi müzik dünyasının birbirinden ünlü isimleriyle çalıştı. Düzenlemelerde Burak Berberoğlu, Çağrı Telkıvıran, Enver Günen, Erdem Kınay, Erhan Bayrak, Mustafa Ceceli ve Volga Tamöz imzası taşıyan albümde 14 şarkı yer alıyor. Albümün ilk video klibi Müjdat Küpşi yönetmenliğinde sözü ve müziği Sinan Akçıl'a ait Ders Olsun şarkısına çekilirken ikinci video klibi Müjdat Küpşi yönetmenliğinde sözü ve müziği Elif Nun İçelli'ye ait Gölge şarkısına çekilmiştir. Demet Akalın'ın Pırlanta albümü 105 bin satış rakamı ile 2015 yılının en çok satan albümü oldu veDoğan Music Company tarafından verilen 'Altın Plak Ödülü' nü kazandı. 'Altın Plak Ödülü' nü kazanan Akalın için Doğan TV Center'da tören düzenlendi. Demet Akalın'ın ünlü sosyal paylaşım sitesi Instagram'da 3.6 Milyon takipçisi bulunuyor. Akalın, Türk ünlüler arasında en çok takipçisi olan kişi.Akalın, Gülşen ile düet yapmak istediğini açıkladı. Gülşen'i kendine yakın gördüğünden bahseden ünlü şarkıcı, sanatçıdan özel bir istekte bulundu. Akalın, Gülşen'den ilk olarak şarkı beklediğini söyledi ve "Onun slowlarına ayrı bir hastayım ve hep düşünüyorum bu kadın bu kadar acı çekmiyor nasıl yazıyor bu şarkıları diye. Benim de aklıma geliyor o laf ama kağıda dökemiyorum" dedi.

Ağustos 2015'de başlayıp 27 Eylül 2015'de son bulan Rising Star Türkiye isimli ses yarışmasında Gülben Ergen, Fuat Güner ve Mustafa Sandal ile jüri koltuğunu paylaşmıştır.Kiraz Mevsimi dizisinin jeneriğini ve bestelerini yapmıştır. Pırlanta albümünün üçüncü klibini Müjdat Kupşi yönetmenliğinde sözü Aslızen ve Elif Nun İçelli'ye ve müziği Aslızen ve Burak Yeter'e ait Çalkala şarkısına çekmiştir. Dördüncü teklisi için sözü ve müziği Berkay'a ait olan Beş Yıl'ı seçmiştir. Akalın, yeni albümü için ünlü besteci Zeki Güner'den şarkı aldığını açıkladı. Akalın, büyük çıkış elde ettiği Pırlanta albümünden sonra yeni albümü için Zeki Güner'den şarkı aldı. Şarkıcı Twitter hesabından "Zeki Güner şarkısı söylemeden ölmek istemiyorum" diye yazdı. Bunun üzerine ünlü besteci Zeki Güner, Akalın için "Son Bölüm" adlı giderli bir aşk şarkısı yazdı. Akalın, şarkıyı aldıktan sonra Twitter hesabından "Herkese aşk şarkısı yaptı, bana giderli şarkı. Olay olacak" diye yazarak duyurdu. Pırlanta albümünün 4.Klibini Berkay ile düet yaptığı 5 yıl şarkısına çeken Demet Akalın, sırada ki klibi Pırlanta albümünde ki Şerefime Namusuma adlı şarkıya çekeceğini İnstagram hesabından duyurdu. Akalın, Şahan Gökbakar'ın 19 Şubat’ta Çamaşırhane Filmyapımcılığında vizyona girecek olan yeni filmi Osman Pazarlama' da eşi Okan Kurt ile birlikte rol alarak izleyicilerine sürpriz yaptı.[
Etiketler: | | |