Görüş Bildir

Akşener'den Erdoğan'a: Cevabı devlet adamlığıyla ver

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'ın Fransa'ya dönük tavrını eleştirerek, "Yabancı ülkelerin ergen tavırlı liderlerine cevabı devlet adamlığıyla ver" dedi.

İYİ Parti'nin Meclis'te düzenlediği haftalık grup toplantısı bir gün gecikmeyle yapıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fransa ile olan gerilime ilişkin şunları söyledi:

'KINAMAKTAN ÖTE DERTLERİMİZ VAR'

"Milli çıkarlardan önce kendi şahsi çıkarları üzerinden siyaset yapanları Batı'dan da ülkemizden de görüyoruz. Kendi iktidarını kurtarmak için peygamberimize hakaret etmeyi mübah gören Macron'u ve onun temsil ettiği bu barbar zihniyeti kınıyorum. Ne var ki bizim kınamak ve kınanmaktan öte dertlerimiz var. Kınamakla  kalmayıp ülkemizi güçlü kılmalıyız ki Macron gibiler böyle densizlikleri yapmadan önce kırk kere düşünsünler. Ağız dalaşını girmek güçsüzlerin acizlerin başvurduğu yoldur."

'CEVABI DEVLET ADAMLIĞIYLA VER'

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a yönelik tutumunu da eleştiren Akşener, "Takındığın bu tavırla Macron'u pişman etmedin bilakis Macron'a destek çıktın. Türk dış politikasını egona meze yapmaktan artık vazgeç. Yabancı ülkelerin ergen tavırlı liderlerine cevabı devlet adamlığıyla ver" diye konuştu.

'O ÇAYI BİRAZ DA KODAMANLARIN İÇSE OLMAZ MI?'

Akşener, ekonomide çöküşe de dikkat çekti. Erdoğan'ın, "Evimize ekmek götüremiyoruz" diyen yurttaşa, 'keyif çayı' vermesini anımsatan Akşener, "O çayı biraz da senin şu kodamanların içse olmaz mı?" dedi.

"Dolar 8 lirayı geçmiş, euro 10 liraya yürüyor" diyen Akşener, şöyle konuştu:

"Bu tabloya bakınca senin keyif çayı içesin geliyor mu sayın Erdoğan? Sayın Erdoğan o çayı biraz da senin şu kodamanların içse olmaz mı? Türkiye'nin zenginliğinden biraz da alın teriyle çalışan işçi kardeşim, işsiz gençlerimiz, memurlarımız faydalansa olmaz mı? Çok da güzel olur ama bunlar Sayın Erdoğan'ın siyasi anlayışıyla olmaz."
Etiketler: |