Görüş Bildir

Amed'le birlikte Kandil'de de zafer fişekleri patlayacak

Amed'le birlikte Kandil'de de zafer fişekleri patlayacak

HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı İdris Baluken, partisinin seçimde zafer kazanmasını Kandil'in de beklediğini anlatırken,"Kandil'de bulunan genç gerillalar, yanımıza gelip Amed'e seçim havasını sordu. Biz de onlara Amed'in (Diyarbakır) coşkusunu heyecanını anlatmaya çalıştık. Kandil'deki arkadaşlarımız bize 'Kandilin dört bir yanına havai fişekleri yerleştirmişiz. Amed'e zafer fişekleri patladığı an Kandil'de de biz havai fişekleri patlatacağız' dediler" diye konuştu.

HDP Diyarbakır Milletvekili adayı İdris Baluken, seçim çalışmaları kapsamında merkez Bağlar İlçesi'ne bağlı Göçmenler Caddesi'nde esnafı ziyaret etti. Baluken'e kalabalık partili bir grup eşlik ederken,gençlerdavul- zurna eşliğinde halay çekerek destek verdi. Esnafı ziyaret ettikten sonra Göçmenler Caddesi'nde bulunan HDP Fatih Mahallesi Seçim Bürosu'na giden İdris Baluken, burada toplanan kalabalığa hitap etti. Baluken, Diyarbakır halkının HDP'nin seçim çalışmasına gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, Kandil'e yaptığı ziyarette seçimlerle ilgili PKK'lılar ile aralarında geçen görüşmeleri dile getirdi. Balukan, şöyle dedi:

"Geçen günlerde KCK yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdik. Kandil'de bulunan genç gerillalar, yanımıza gelip Amed'e (Diyarbakır) seçim havasını sordular. Bizde onlara Amed'in coşkusunu heyecanını anlatmaya çalıştık. Kandil'deki arkadaşlarımız bize dediler ki Kandilin dört bir yanına havai fişekleri yerleştirmişiz. Amed'e zafer fişekleri patladığı an Kandil'de de biz havai fişekleri patlatacağız."

Seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın müdahil olduğunu öne süren bunun hissettiği paniğin bir sonucu olduğunu da öne süren kaydeden Baluken, "Erdoğan'ın sarayını hep beraber düşüreceğiz. Zindanların kapılarını aralayıp oralardaki evlatlarımızı, gençlerimizi, yoldaşlarımızı alıp hep beraber demokratik siyasetle özgürlüğe yürüyeceğiz" diye konuştu.
Etiketler: | |