Görüş Bildir

Anket verileri CHP’yi geriyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, son anket sonuçları ve CHP'nin anketlerle ilgili yapmaya çalıştığı algı operasyonu hakkında çok konuşulacak açıklamalardu bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın konuk olduğu canlı yayın programında, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kanal 7'inin "Başkent kulisi" programında konuşan Dağ anket çalışmaları ile ilgili, "Bizde sonuçlar 24 Haziran'daki tablo ile üç aşağı beş yukarı hata payı içinde hemen aynı duruyor. Hatta şunu söyleyeyim CHP'deki gerginliğin sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Bizim eskiden genel başkanlık yapmış isimler biliyorsunuz ayrıldı parti kurdu. Ama bunlar bir şey yapamadı. Sonuçlar öyle. Ancak CHP'den ayrılanların ise yaptıkları ve yapmakta olacakları şeyler var biz bunları görüyoruz anketlerde. Türkiye'deki ikinci partinin değişimini sağlayacak bir sonuç söz konusu. Gerginliğin bir sebebi de bu." ifadelerini kullandı.

Hamza Dağ'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;   CHP yönetiminin başörtüsü konusunda Fikri Bey'in yapmış olduğu açıklamaya karşı yaptığı açıklama samimi bir açıklamamı? Siyasi takiyyecilik sadece başörtüsü konusunda değil HDP ve PKK konusunda da CHP'de net bir şekilde bunu görüyoruz.

AÇILIŞTAKİ TARTIŞMALARA NEDEN OLAN GÖRÜNTÜ

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının samimiyetini sorguluyorum. Başörtüsü tartışması olmuş Fikri bey bir açıklama yapmış. Ve İstanbul'da bir açılış yapılıyor ve bu açılışa bir parti meclisi üyesi katılmış. Bu zamana kadar hiç bir açılışa davet edilmiş mi bu kişi. Herkes kask takmış onda yok. Bu işte takiyye.

CHP'nin kodlarında ülkeyi oligarşi ile yönetmek gibi bir gerçek var. CHP toplumda sayıca çok olmamasına rağmen vesayet kurumlarıyla bu ülkeyi yıllarca yönetti. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi yerli ve milli bir muhalefeti de zaman içinde oluşturmak iktidar partisi ile vesile olacak.

'BU MESELEYİ KENDİ ZİHİNLERİNDE BİTİRSİNLER'

Bizim için esas olan gerçekten samimi olan bu mesele bizim kendi bizzat yaşadığımız bizim kendi meselemiz. Hiçbir geriye dönüş olmadı bu meseleyi çözen iktidarın ülkeyi ileriye götürdüğünü göstermesi bizim için yeterli. İrticacı dediklerinin savunma sanayisinde getirdiği nokta, yapmış oldukları yollarla, sağlık alanlarındaki gelişmelerde gelinen noktanın görülmesi bizlere yeter.

Kendi etrafımızda da partimizde akrabamızda da başörtülüsü de başı açığı da var. Bu meseleyi kendi zihinlerinde bitirsinler bakın o zaman bu konu gündeme geliyor mu.

ANKET TARTIŞMALARI

Anketler eğer birileri tarafından sürekli kamuoyuna pompalıyorsa bu anketlerden bir takım medet umma konusu söz konusudur. Anket özelliği sizin parti olarak yeni yol haritanızı ortaya koyar. Bazı anket firmaları bir takım anketler kamuoyuna sunuyorlarsa üzerinde oynanmıştır.

Ben şunu çok net söyleyeyim bizim bugün oy oranı yönünden bir problemimiz söz konusu değil. Sadece oy oranlarını değil yapacaklarımızın ve yaptıklarımızın sonuçlarını değerlendiriyoruz.

AYASOFYA'NIN YENİDEN İBADETE AÇILMASINA HDP'DEN YÜZDE 65, İYİ PARTİ'DEN 55 VE CHP'DEN YÜZDE 45 DESTEK

Ayasofya ile ilgili yaptığımız araştırmada Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılmasını yüzde 70 Türki'de. HDP'nin yüzde 65'i İYİ Parti'nin yüzde 55'i CHP'nin yüzde 45'i Ayasofya'nın ibadete açılmasını desteklediğini ifade etti.

ALİ ERBAŞ'IN GYTBESİNE YÜZDE 75 DESTEK

Mesela Ali Erbaş'ın bir hutbesi olmuştu günlerce tartışılmıştı biliyorsunuz. Onun üzerine de yaptığımız araştırmada benzer bir tablo yüzde 70-75 civarında Ali Erbaş'ın yapmış olduğu açıklamaya destek çıkmıştı. LGBT konusunda yapmış olduğu hutbeydi.

'BU MİLLET MANEVİ DUYGULARDA YÜZDE 70 MİLLİ DUYGULARDA YÜZDE 90 BİRLİK OLABİLİYOR'

Ben net bir şekilde şunu görüyorum yapmış olduğumuz araştırmalarda sosyolojik olarak bu ülkenin 70'i manevi duygularda yüzde 90'ı da milli konularda birlik olmasını biliyor.

ÖZGÜR ÖZEL İLE ANKET TARTIŞMALARI!

Sürekli  olarak birilerinin pompalayama çalıştığı kendilerini göstermeyip AK Parti ve MHP'nin düştüğünü söylemeye çalıştığı araştırmalar hep manipülasyondur. O ankette başkalarının oy oranını söylemekten ziyade kendiniz nesiniz onu söyleyin.

Özellikle muhalefete yakın anket firmaları tarafından sürekli AK Parti ve MHP'nin oy oranları söyleniyor.

Hiçbir anket çalışmasında protesto oy ve cevap yok olmaz. Vermediğin zaman bu oy kullanmayacak noktasında. Zaten Türkiye'de oy kullanma yüzde 82-83-85. 55 milyon seçmenimiz var 48 milyonumuz oy kullanıyor.

Biz iktidarı 55 milyona göre belirlemiyoruz biz iktidarı 48 milyona göre belirliyoruz. Ve bunun içinden de geçersizleri düşüyoruz üstelik. yani siz 587 milyon seçmeden 28 milyon oy almanız gerekmiyor. Siz 48 milyon içinden 24 milyon küsür oy olmanız gerekiyor.

Bu bu tablonun mantığı 55 milyon üzerinden bir sonuç çıkartarak bu sonuçta da muhalefeti hiç söylemeyerek AK Parti'nin şu noktada olduğunu söylüyorsunuz.

SON ANKET SONUÇLARI! CHP'NİN GERGİNLİĞİNİN İKİ SEBEBİ!

Bizde sonuçlar 24 Haziran'daki tablo ile üç aşağı beş yukarı hata payı içinde hemen aynı duruyor. Hatta şunu söyleyeyim CHP'deki gerginliğin sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

Bizim eskiden genel başkanlık yapmış isimler biliyorsunuz ayrıldı parti kurdu. Ama bunlar bir şey yapamadı. Sonuçlar öyle. Ancak CHP'den ayrılanların ise yaptıkları ve yapmakta olacakları şeyler var biz bunları görüyoruz anketlerde. Türkiye'deki ikinci partinin değişimini sağlayacak bir sonuç söz konusu. Gerginliğin bir sebebi de bu.

AİHM'NİN DEMİRTAŞ KARARI

AİHM Demirtaş hakkında siyasi bir karar vermiştir. HDP ve PKK ile bir dosya gittiğinde bir çifte standart söz konusu. İki tane çok önemli olay 6-8 olayları ve hendek olayları. 6-8 olaylarıyla ilgili siyasi söylem diyorlar. Selahattin Demirtaş'ın bölgede yapmış olduğu açıklamaları ben şimdi okuduğumda kan beynime sıçrıyor. En sonunda yine siyasi söylemdir diyorlar.
Etiketler: | |