Bahçeli: Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu’dur

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı açıklamalarda gündemi değerlendirdi. Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi.

Bahçeli: Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu’dur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu. Bahçeli, gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulunurken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklendi.

İmamoğlu'nun Ramazan Bayramı'nda yaptığı Karadeniz turunu hedef alan Bahçeli, "Bir belediye başkanın şehrini terk edip siyasi hesaplar içine girmesi, vızır vızır ortalıkta gezinmesi hangi amaca hizmettir? İBB Başkanı, cumhurbaşkanı adayı olma arzusundaysa, dış bağlantılı talimat aldıysa, karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin" dedi. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle oldu:

ASIL SORUNLARINDAN BİRİSİ DEĞİŞMEYEN BİR KAFA YAPISI:

Bizi ayırmaya, ayrıştırmaya heveslenen menfur çevrelere en güçlü cevaplardan birisi bayramlardır. Bizim vakfedecek yegane mülkümüz bilinmesini isterim ki taşıdığımız can emanetinden başka bir şey değildir. Bu vatana, millete bin defa hediyedir. İstismarı ve inkârı siyasi mücadelelerin cümle kapısı haline getirmiş bozuk ve bulanık zihniyet sahiplerinin bizim tavrımızı, bizim tarzımızı anlaması eşyanın tabiatın aykırıdır. Siyasetteki gelecek tasavvurlarını dış mihrakların insaf ve icazetine bağlayan yerli iş birlikçi güruh her fırsatı ganimete çevirmenin kurnazlığıyla meşguldür. Bugün de ülkemizin asıl sorunlarından birisi değişmeyen bir kafa yapısıdır.

CHP'DE HAYIR YOKTUR: 

CHP yönetimi kendi geçmişiyle aziz Atatürk’ün tam bağımsızlık ideali ile tenakuz halindedir. Öyle bir zaman aralığındayız ki dağda çakal, ormanda tilki kalmamış hepsi siyasetin sağ ve sol kanadına kapılanmışlardır. CHP’ye bakın bunu görürsünüz, zillet ittifakının paydaşlarına bakınız aynısıyla karşılaşırsınız. Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusuna henüz kalıcı bir cevap verilebilmiş değildir. CHP'de hayır, umut, gelecek yoktur. CHP yönetiminin ismi tedavüle sokulan aday adaylarının iradesi yoktur.

İSTANBUL, İSTANBUL OLALI BÖYLESİ BİR ZİLLET NE GÖRMÜŞ NE DE YAŞAMIŞTIR: 

Kılıçdaroğlu'nun aday olma iştahı her seferinde yeni bir karşı duruşla kırılmaktadır. İBB Başkanı’nın bayramda Karadeniz turuna çıkışı, Trabzon ve Rize’de belediye bütçesiyle dar katılımlı mitingler düzenlemesi ortamı tekrar kızıştırmıştır.  İstanbul’u yüzüstü bırakıp gitmesi siyasi ahlakın neresine sığmıştır. Bir belediye başkanın şehrini terk edip siyasi hesaplar içine girmesi, vızır vızır ortalıkta gezinmesi hangi amaca hizmettir? İBB Başkanı, cumhurbaşkanı adayı olma arzusundaysa, dış bağlantılı talimat aldıysa, karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin. İstanbul, İstanbul olalı böylesi bir zillet ne görmüş ne de yaşamıştır. Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu’dur. 

Kaynak: Diyarbakır Söz