Görüş Bildir

CHP Kadın kollarında devir teslim: Rotamız iktidar, kotalar bize dar

Tartışmalı geçen CHP Kadın Kolları 14. Olağan Kurultayı’nın ardından CHP Genel Merkezi’nde devir teslim töreni yapıldı. Eski Başkan Fatma Köse, 'küskünlük yok' derken, Aylin Nazlıaka ise kadın kotası 'bize dar' dedi.

Devir teslim töreninde Fatma Köse, ““Bugün yeni bir dönem, yeni bir mücadele, yeni bir yoldaşlık başlıyor. Sevgili Aylin Nazlıaka’ya bu yürüdüğü yolda başarılar dilemek istiyorum. İnanıyorum ki kadın örgütünün gücü, temsiliyeti ve eşitlik mücadelesi ileriye gidecek. Buna inanıyorum, inanmak istiyorum. Kurultaylarda bazen farklı konuşmalar olabilir, kurultay heyecanıyla farklı şeyler yaşayabiliriz ama ben dört yıllık kadın kolları başkanlığı yapmış yoldaşınız olarak bu mücadelenin içinde her zaman var olacağımı bilmenizi istiyorum. Bu mücadeleyi birlikte yürüteceğimizi bilmenizi istiyorum. Çünkü bu kadın mücadelesi, eşitlik mücadelesi,kadının gelecek mücadelesi. Başka yerde olmak benim kitabımda yok. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu yolculukta yolunuz açık olsun diyorum. Heyetinize birlikte başarılar diliyorum” dedi.

'KOTALAR BİZE DAR'

CHP Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilen Aylin Nazlıakada, “Fatma Köse benim uzun yıllardır eşitlik mücadelesinde yoldaşlık yaptığım, beraber direndiğimiz, beraber mücadele ettiğim bir yol arkadaşım. Eşitlik hakkı mücadelesi bir yoldur, hepimiz birlikte gerçekleştiriyoruz. Hepimizin gurur duyduğu CHP çatısı altında gerçekleştiriyoruz. Atatürk’ün izinde Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde cumhuriyeti yeniden demokrasi ile taçlandıracağımıziktidar yürüyüşünde, kadınlarla birlikte biz bu devrime imza atacağız. CHP’li kadınlar, eşitlik mücadelesi veren tüm kadınlarla ortaklaşarak samimi çaba harcayan tüm kadınlarla birlikte yürüyerek ülkemizde bir devrimi daha gerçekleştirecek ve ülkemize demokrasiyi getirecek. Demokrasi dediğimiz şey katılımcılıktır, sadece sandığa indirgenemez. Toplumun yüzde 50’sini oluşturan kadınların katılımcılığını sağlayacağız. Hayatın her alanında; işte, sosyal yaşamda, siyasette, sporda, kültürde, sanatta, eğitimde her alanda eşit temsiliyeti teminat altına alacağız ve ilk seçimlerde partimizi iktidara getirme noktasında kahramanlar kadınlar olacak."

"Ben buna yürekten inanan Fatma yoldaşıma bir kez daha hepiniz huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Biz bu çalışmaları birlikte çoğaltarak, hareket etmeyi sürdüreceğiz. Bir ve beraber olma konusunda çok kararlıyız. Bu konuda deneyimlerinden, birikimlerinden ihtiyacımız var. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Rotamız iktidar, kotalar bize dar” şeklinde konuştu.
Etiketler: |