Görüş Bildir

CHP Yüksekova'ya heyet gönderiyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla, Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak başkanlığında bir heyet, inceleme için Yüksekova'ya gidecek.

CHP Hakkâri İl Başkanı Aytekmin Karahanlı başkanlığındaki 10 kişilik heyet Ankara'ya giderek, Yüksekova ilçesinde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların yönelik başlatılan operasyonlarla ilgili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na rapor sundu. Bu rapor ve bir heyetin ilçede inceleme yapması talebi üzerine Kılıçdaroğlu, Yüksekova'ya bir heyet gitmesine karar verdi.

İl Başkanı Karahanlı, şunları söyledi:

HEYET GÖNDERİYOR

"Sayın Genel Başkanımıza Yükeskova ilçesinde yaşananlarla ilgili bir heyetin gönderilmesi için görüşmeler yaptık. Sayın Genel Başkanımız bu teklifimizi yerinde görerek önümüzdeki günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çetin Osman Budak başkanlığında 10 kişilik bir heyetin Yüksekova ilçesine giderek burada bir takım inleme ve temaslarda bulunacaklarını bize iletti. Heyet Yüksekova ziyaretinin ardından Hakkâri Valisi ve kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla da bir dizi görüşmeler yapacak. Ayrıca Yüksekova ilçemizde kalan ve orada başka yerlerde göç eden ailelere de 3 tır dolusu gıda yardımında bulunulacak."




Etiketler: | | |