24

CHP’li Öztrak: Kongre sürecinin başlatılmasına karar verdik

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yeni MYKnın ilk toplantısının ardından “Özeleştiri ve tespitler süreci devam ediyor dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak partisinin yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklama yaptı. Adaletsiz bir seçim sürecinden geçildiğini ifade eden Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanya sürecinde yalan söylediğini belirterek, “Neresinden baksanız sakatlanmış, neresinden baksanız kirletilmiş, siyaseten de, ahlaken de meşru olmayan bir seçim yaşandı. Vatandaşına yalan söyleyen bir kişi bu ülkeyi sağlıklı bir şekilde yönetemez” dedi.

‘KONGRELER SÜRECİNİN BAŞLATILMAINA KARAR VERDİK’

Kongre sürecinin başlatılma kararı aldıklarını ifade eden Öztrak, “Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonraki 8. Gün değil, yerel seçim sürecinin 8. günüdür” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son seçimden bu yana geçen sürede; hem geçen seçimle ilgili özeleştirilerimize devam ediyor. Hem de yaklaşan yerel seçime hazırlıklarımızı başlatıyoruz. Bu çerçevede, Parti Meclisi toplantımızda yapılan değerlendirmeler ışığında, kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve
mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik. Ayrıca tüzüğümüzün bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına dönük, örgütümüzün taleplerini dikkate alacak bir komisyonun kurulmasına da karar verdik. Örgütlerimizin yenilenerek, tazelenerek, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, kırmadan, dökmeden, güçlenerek, partimize yerel yönetim seçimlerinde büyük bir başarı yaşatması için, gereken her türlü çabayı göstereceğiz.”

‘BU REZALETİN HESABI KİMDEN SORULACAK?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “dışarıdan para bulsun diye” Mehmet Şimşek’i yeniden göreve getirdiğini ifade eden Öztrak, “Erdoğan’ın suçlamalarının. muhataplarından biri olan yeni Hazine ve Maliye Bakanı, göreve başlarken, ‘Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönmekten başka bir seçeneği kalmadığını’ söyledi. Yani parayı bulmasının şartının, Sarayın uyguladığı ‘akıl dışı’ politikalardan vazgeçmesi olduğunu ifade etti” dedi ve sözlerinin şöyle sürdürdü:
 
“Yeni Bakan bu sözlerle Saray’ın “Faiz sebep, enflasyon netice” şeklinde özetlenebilecek safsatasının, ve ucube Türkiye Modelinin, ‘Akıl dışı’ , ‘Aklın kurallarına dayanmayan’, ‘Ölçüsüz ve hesapsız’ olduğunu ilan etti. ‘Epistemolojik kopuştan kopacaklarını’ söylemiş oldu.
Şimdi Erdoğan’a sormak gerek; milleti hayat pahalılığı ile işsizlik arasında ezen, milletin 418 milyar dolarını yandaşlarına peşkeş çeken, Merkez Bankasının döviz kasasına 80 milyar dolar açık verdiren, akıl dışı safsataların, irrasyonel politikaların sahibi olarak millete ne diyeceksiniz? Sayın Bakana da sorulması gereken soru şu; bu rezaletin hesabı kimden sorulacak?”

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.