CHP'li Tanrıkulu'ndan Diyarbakır Belediyesi'ne ziyaret: Ayıptır, ayıp...

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, DEM Parti’den Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun'u ziyaret etti. Tanrıkulu ziyaretinde 'bayrak' iddialarına tepki gösterdi.

CHP'li Tanrıkulu'ndan Diyarbakır Belediyesi'ne ziyaret: Ayıptır, ayıp...

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 31 Mart yerel seçimlerinden Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’den (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Ayşe Serra Bucak Küçük ile Eşbaşkan Doğan Hatun'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretine ilişkin sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Tanrıkulu, son günlerde DEM Partili belediyelerde yaşanan bayrak tartışmalarına değindi. Tanrıkulu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

GÖRÜŞME SONRASI PAYLAŞIM

“Önceki Eş Başkanları hapiste olan ve zorunlu olarak memleketlerinden uzaklaştırılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin, seçilmiş yeni Eş Başkanlarını İl Örgütümüzle beraber ziyaret edip tebriklerimizi sunduk. Günlerdir bayrak üzerinden yürütülen, yalanlarla ve manipülasyonlarla dolu provokasyonun amacı çok açık. Bayrak hepimizin ortak değeri ve ortak değerimizi hukuk dışı operasyonlarının zemini olarak kullanmak isteyenlerin de farkındayız. Provokasyonlar ve manipülasyonlar bu ülkenin seçilmiş Belediye Başkanlarına karşı sopa olarak kullanılmamalı. Ayıptır, ayıp.”

Kaynak: Diyarbakır Söz