Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin huzuruna kimse kastedemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un ardından terörle mücadelemizi sadece kendi topraklarımızda değil terörün kaynağında yürüteceğimizi ilan ettik. Teröristleri Gabar'da, Tendürek'te, Cudi'de mağaralara gömdük. Milletimizin huzuruna kimse kastedemez. Yola aynı kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin huzuruna kimse kastedemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıtmak için Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'ye geldi. Atatürk Bulvarı'nda yaklaşık 50 bin kişiye seslenen Erdoğan, Muğla'ya yapılan her hizmette mühürlerinin ve damgalarının bulunduğunu belirterek, "Kendimi fahri Muğlalı olarak da görüyorum.

Bu vesileyle geçtiğimiz mayıs ayındaki seçimlerde yüzde 34,5 oy oranı için tüm Muğlalılara teşekkür ediyorum. Biz bugüne kadar sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Alt yapı eksikleri gidermek için çalıştık, ülkemizi 21 yılda 3 kat büyüttük. Hiç kimseyi hiçbir zaman ötekileştirmedik. Her kesimden vatandaşımızın tamamını kucakladık, tamamına hizmet ettik.

Kürt kardeşlerimizin hakkını da biz savunduk. Ege'ye de Doğu Anadolu'nun her karışına da yatırımları biz götürdük. Biz bu ülkeyi 81 ilin tamamıyla kucakladık. Türkiye'yi önce 2023 hedefleriyle sonra da Türkiye Yüzyılı hedefleriyle biz buluşturduk" ifadelerini kullandı.

'25 YILDIR MUĞLA'YI KÖY GÖRÜNÜMÜNDE TUTANLAR BİZİ ELEŞTİRİYOR'

31 Mart'ta Türkiye'yi gerçek belediyecilikle buluşturacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir çeyrek asır öncesinin Muğla'sını gözlerinizin önüne getirin bir de şimdiki Muğla'yı. Asırlık fark göreceksiniz. Muğla şimdi dünyanın gözbebeği haline gelmiş bir şehre dönüşüyor. Yine de Muğla hak ettiği yerde değildir. Bu şehrin büyükşehir belediyesini 25 yıldır yöneten zihniyettir.

Kendisi hiçbir şey üretmeyip köy görünümünde tutanlar, projelerimizi engellemek için de ellerinden geleni yapmışlardır. Engelledikleri projeleri üst üste koysanız bir Muğla daha çıkar. 25 yıldır Muğla'yı köy görünümünde tutanlar bizi eleştiriyor. Muğla, Antalya'nın gerisinde kaldıysa bu zihniyettir. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Aydın hocamızı aday gösterdik.

Sadece bu tercih bile hak ettiği eserlere kavuşturma konusundaki açık ifadesidir. Şu anda karşımdaki katılımın rakamı 50 bin. Ramazan ayının rahmetli ve bereketli iklimine yaklaşıyoruz. İnşallah beraberce bayramdan önce 31 Mart'ta milli iradenin bayramını yaşayacağız. 31 Mart'ta Türkiye'yi gerçek belediyecilikle buluşturacağız" açıklamalarında bulundu.

'MİLLETİMİZİN HUZURUNA KİMSE KAST EDEMEZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla'nın,PKK yüzünden yüzlerce evladını şehit olarak toprağa verdiğini belirterek, "İstikrarı bozmak isteyenler terör örgütlerini harekete geçirdi. 15 Temmuz'un ardından terörle mücadelemizi sadece kendi topraklarımızda değil terörün kaynağında yürüteceğimizi ilan ettik.

Teröristleri Gabar'da, Tendürek'te, Cudi'de mağaralara gömdük. Milletimizin huzuruna kimse kastedemez. Yola aynı kararlılıkla devam edeceğiz" diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Diyarbakır Söz