Görüş Bildir

Demirtaş: MHP AKP'ye hediye etti!

Demirtaş: MHP AKP'ye hediye etti!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bir tek partinin oylarıyla seçilmiş bir başkan oldu yine. Keşke muhalefet başarabilseydi bunu. Fakat MHP, Meclis Başkanlık koltuğunu, AKP'ye armağan etmiş oldu. MHP'ye de hayırlı olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş, Meclis Genel Kurulu sonrası çıkışta muhabirlerin, Milli Savunma  Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın TBMM'nin 26'ncı Başkanlığına seçilmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Sonucun hayırlı olması temennisinde bulunan Demirtaş, şunları söyledi:

“GAYRET GÖSTERDİK”                    

"Seçilen Meclis Başkanı, bütün parlamentonun, milletvekillerinin  başkanıdır. Sonuçta burada bir uzlaşma içerisinde parlamento başkanı seçilsin  diye bir gayret gösterdik, olmadı. Bir tek partinin oylarıyla seçilmiş bir başkan  oldu bir kez daha. Keşke muhalefet başarabilseydi bunu. Fakat MHP, Meclis  Başkanlık koltuğunu, AKP'ye armağan etmiş oldu. MHP'ye hayırlı olsun diyorum daha  çok. MHP'nin açık desteğiyle seçilmiştir AKP'nin adayı. Biz CHP'nin adayı  seçilebilsin diye 50 oy verdik. 50 arkadaşımızın oy verdiği zaten anlaşılıyor.  MHP oy vermiş olsaydı Deniz Baykal bugün Meclis Başkanı seçilirdi. Dolayısıyla  MHP'nin AKP adayını seçtirdiği net bir şekilde artık ortaya çıkmıştır."

Ajanslar