Görüş Bildir

Demirtaş'a Davutoğlu'na 'hakaret ettiği' iddiasıyla açılan dava ertelendi

Demirtaş'a Davutoğlu'na 'hakaret ettiği' iddiasıyla açılan dava ertelendi

HDP eski Eş Genel Başkanı Demirtaş'a 'Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti'ni alenen aşağıladığı' iddiasıyla açılan dava 30 Mart'a ertelendi.

Edirne F tipi Cezaevi'nde tutulan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, 2015 yılında Cizre'deki sokağa çıkma yasağı uygulandığı dönemde yaptığı bir konuşmada; “dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti'ni alenen aşağıladığı" gerekçesiyle yargılandığı dava, bilirkişi raporunun sanık avukatları tarafından incelenmesi için ertelendi.

HAKARET DAVASI                                           

İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya Demirtaş’ın avukatları katıldı. Ahmet Davutoğlu’nun avukatları ise mazeret bildirerek duruşmaya gelmedi. Bilirkişinin TBMM’den gönderilen grup konuşmaları ve basın toplantılarına ilişkin CD’lerin çözümlerini içeren raporu, Selahattin Demirtaş’ın avukatlarına tebliğ edildi.

Sanık avukatları, raporu yeni gördüklerini belirterek, incelemek için ek süre talep etti. Mahkeme, sanık avukatlarının süre talebini kabul ederek duruşmayı 30 Mart'a erteledi.