Görüş Bildir

Erdoğan: artık masa başında çizilen haritalar hayata geçirilemiyor

Erdoğan: artık masa başında çizilen haritalar hayata geçirilemiyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin küresel ve bölgesel gücünün arttığını ifade ederek, "Türkiye, yaptığı hamleler ile zulüm üzerine kurulu düzeni derinden sarsıyor. Artık masa başında çizilen haritalar hayata geçirilemiyor" dedi.

Erdoğan, AK Parti 7. olağan Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Muş il kongrelerine Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin iktidarları döneminde yaptığı hamlelerle zulüm üzerine kurulu düzeni derinden sarstığını söyledi. "Artık masa başında çizilen haritalar hayata geçirilemiyor" diyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin küresel ve bölgesel gücü arttıkça saldırıların da arttığı bir gerçektir. Türkiye, yaptığı hamleler ile zulüm üzerine kurulu düzeni derinden sarsıyor. Artık masa başında çizilen haritalar hayata geçirilemiyor. Artık bölgemizde tabii kaynakların yağmalanması için iç kolayca savaşlar çıkarılamıyor. Artık küçük çekişmeler kışkırtılarak ülkeler cendereye alınamıyor. Aynı şekilde bizi insan hakları ve özgürlükler konusunda eleştirenler en küçük bir sıkıntıyla karşılaştıklarında dünyanın en faşist uygulamalarına yöneliyorlar. Terör örgütlerini başka yerlerde desteklerler. Kendi topraklarında en küçük eyleme izin vermezler. Bu büyük Türkiye'nin kendi demokratik ve ekonomik önceliklerini belirleme ve bunlara göre adım atma politikasının ne kadar doğru olduğunu gösterir. En zorlu dönemi geride bıraktık. Ektiklerimizin hasılasını toplama vaktidir."

"ELDE ETTİĞİMİZ KAZANIMLARA GÖZ DİKENLERİN PERVASIZLIKLARI ARTIYOR"

Konuşmasında ana muhalefet partisi CHP'ye yüklenen Erdoğan, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz 18 yılda Türkiye'nin kalkınması yolunda büyük mücadeleler sonucunda elde ettiğimiz kazanımlara göz dikenlerin pervasızlıkları artıyor. Kendi partilerinin bünyesini örümcek ağı gibi saran taciz, tecavüz, hırsızlığın üzerini öreterek güçlerini korumak isteyenleri milletimiz çok iyi görüyor. CHP'nin başındaki zat partisindeki taciz iddialarına 56 gündür sessiz. Niye konuşmuyor? Neden bunlarla ilgili işlem yapmıyor? Biz bu saldırıların önünü milletimize doğruları anlatarak kesmezsen işin nereye varacağını göremeyiz. Karşımızdakiler milletimize sürekli yalan, iftira ve çarpıtmalarla giderken biz parti binalarında oturursak o mermer delinir. Ülkemiz için her konuda söyleyecek çok sözümüz var. Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri, projesi olan tek parti biziz. Diğerleri 18 yılın sonunda bizim yaptıklarımızı tartışmanın ötesinde yeni bir şeyi söylemenin hala çok uzağındalar."

"BAHAR AYLARINDAN İTİBAREN SİZLERLE YÜZ YÜZE HASRET GİDERMEYİ İSTİYORUZ"

AK Partinin yılın 365 gününü, günün 24 saatini millete hizmetine adadığını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Çarşamba günü itibarıyla 42 ilimizi tamamlamış olacağız. İnşallah şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerimizi bitirerek, hazırlıklarımızı tamamlamayı düşünüyoruz. İl kongrelerimizi çok farklı yapmayı planlıyorduk. 81 ilin tamamına, bu mümkün olmasa da gidebildiğim kadarına bizzat iştirak etmekti. Vatandaşlarımız ile hasbihal edip, hasret giderecektik. Salgın nedeniyle birkaç il hariç buna fırsat bulamadık. İnşallah aldığımız tedbirlerin ve aşı sürecinin başarıya ulaşması ile bahar aylarından itibaren sizlerle yüz yüze hasret gidermeyi istiyoruz. Hepimizin hayatında sınırlamalara yol açan salgına rağmen 1 milyondan fazla yeni üye ile geçen seneyi kapatmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Biz yılın 365 gününü, günün 24 saatini milletimizin hizmetine adayan bir partiyiz. AK Parti yöneticisi her gün her an milletimizle birlikte olan kişidir."

"BU ÜLKEDE BİR DE TATLI SU SİYASETÇİLERİ VARDIR"

Erdoğan, iktidarları süresince her alanda Cumhuriyet tarihinde yapılanlardan kat kat fazlasını yaptıklarını ifade ederek "Bu ülkede bir de tatlı su siyasetçileri vardır. Onların yüzü seçimden seçime görünür. Biz millete olan hizmetkarlığını sürdüren bir partiyiz. Partimiz, vesayetin cenderesindeyken de kapatılmak istenirken de bu mücadeleyi verdik. Kuru kuruya demokratlık yapmadık. Milletimize her alanda Cumhuriyet tarihinde yapılanlardan kat kat fazlasını yaptık. Ülkemizin bugünkü fiziki çehresinin sembolü olan eserlerin büyük bölümünü biz inşa ettik. Bugün de açılışlarımızı gerçekleştirerek eser ve hizmet siyasetimizi bir adım öteye taşıyoruz. Son nefesimize kadar milletimize eser bırakmak için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

"ÜLKEMİZİ YENİ DÖNEME HAZIRLAMA ÇALIŞMALARINA GİRİŞTİK"

Koronavirüs salgını süresince yatırımlara devam edildiğini ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz yılı dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgının sıkıntıları gölgesinde kapattık. Bu sıkıntılı dönemi en az kayıpla kapatmanın gayreti içinde olduk. Vatandaşlarımızın kendisini sahipsiz hissetmemesi için ne gerekiyorsa yaptık. Halen süren yatırımları tamamlayarak milletimizin hizmetine sunmaya özen verdik. Küresel ekonomik düzenin yeniden yapılanma sürecini göz önünde bulundurarak ülkemizi yeni döneme hazırlama çalışmalarına giriştik. Her alanda bu yeni sürece uygun atılımlar içindeyiz. Ekonomide güçlü bir yükseliş için reformları geliştiriyoruz. Yatırım, üretim, büyüme, istihdam ve ihracat odaklı bir yaklaşımla harekete geçiyoruz. Dışarıda da tarihi bir dönüşümün altyapısını oluşturuyoruz. Ortaya koyduğumuz güçlü irade ile bu konudaki kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik."