Görüş Bildir

'Erdoğan, Mehmet Şimşek'le görüştü'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, eski Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek'i çağırarak, AK Parti Genel Merkezi'nde iki saatlik bir görüşme yaptığı belirtildi. Şimşek'in bir süredir AK Parti yönetimiyle temasta olduğu öne sürülüyor.

Mehmet Şimşek ismi son günlerde yeniden siyasi kulislerde sıklıkla gündeme gelmeye başladı. Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre önce eski bakanlardan Mehmet Şimşek’le görüştü.

Erdoğan’ın talebi üzerine AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmenin iki saate yakın sürdüğü öğrenildi. Siyasi kulislerde, hâlen Londra’da finansal danışmanlık yapan Şimşek’in bir süredir bazı bakan ve AK Parti yöneticileriyle temasta olduğu konuşuluyor.

Görüşmede Erdoğan’ın Şimşek’ten AK Parti içinde kalmasını ve gerekirse danışman olarak faaliyet yürütmesini istediği öne sürüldü.

GÖRÜŞMENİN İÇERĞİ

Şimşek, birkaç gün önce İstanbul’da katıldığı bir toplantı sırasında Ali Babacan ile birlikte hareket edebileceği şeklindeki iddialarla ilgili sorulara “Zamanı gelince konuşuruz” yanıtını vermişti. Erdoğan-Şimşek görüşmesinin, bu açıklamadan sonra yapıldığı ifade edildi.

Şimşek’in ismi, AK Parti’den istifa eden ve yeni bir parti kurması beklenen Ali Babacan’la birlikte de anılıyor.

24 Haziran 2018 seçimleri sırasında ekonomiden sorumlu bakanlık görevini yürüten Mehmet Şimşek milletvekilliğine aday olmamıştı. Seçimlerden bir süre sonra da, Londra’da bir şirkete finansal danışmanlık yapmaya başlamıştı.