Görüş Bildir

Erdoğan'dan parti kuranlara: Fitne tüccarları

AK Parti'den ayrılarak parti kurma çalışması yapanları eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Ben inanıyorum ki Sivas fitne tüccarlarına pirim vermeyecektir. AK Parti kalesinde gedik açmaya çalışan pek çok girişim oldu. Bazı eski üyelerimiz, milletvekillerimiz hatta bakanlarımız çıktı. Hepsi de saman alevi gibi unutulup gitti. Hatırlayın Sivas'ın içinden de çıktı."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’den ayrılarak parti kurma çalışmaları yapan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın ekiplerini kast ederek, ‘fitne tüccarları’ ifadesini kullandı ve partiye yönelik operasyon yapıldığını iddia etti.

Sivas’ta AK Parti il örgütünün yemeğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, partide eleştirilerde bulunan ve ayrılarak yeni parti kurma çalışmaları yapanlara yüklenirken, eski bakanlardan olan ve CHP’den Konya Milletvekili seçilen Sivaslı Abdüllatif Şener’i örnek verdi. Erdoğan şöyle konuştu: ”Zaman zaman şehirlerimizi şu anda dolaşan fitne tüccarları var. Ben inanıyorum ki Sivas fitne tüccarlarına pirim vermeyecektir. Biz inanırsak partimize yönelik operasyon başarıya ulaşamaz. AK Parti kalesinde gedik açmaya çalışan pek çok girişim oldu. Bazı eski üyelerimiz, milletvekillerimiz hatta bakanlarımız çıktı. Hepsi de saman alevi gibi unutulup gitti. Hatırlayın Sivas’ın içinden de çıktı. Nerede şimdi? Sorsan kimse hatırlamaz. Siyasi ihtiraslar uğruna Ak Parti’ye zarar vermek isteyenlerin sonu hep hüsran olmuştur. Bunların hepsi birer projedir. Biz başkalarına değil kendimize bakacak, kendi işimize yoğunlaşacağız. Dedikodunun bizim siyasetimizde yeri yoktur.”
Etiketler: | | |