Görüş Bildir

Erhan Usta İYİ Parti'ye katıldı

Erhan Usta İYİ Parti'ye katıldı

AK Parti'ye yönelik eleştirileri nedeniyle partisinden ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, Meral Akşener'in de katıldığı törenle İYİ Parti saflarına geçti. Usta'nın katılımıyla İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 38'e yükseldi.

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti'ye katıldı. Usta'nın rozetini takan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bizzat benim davet ettiğim ve o daveti kırmayarak aramıza katılan, kendisine teşekkür edeceğim ama en çok eşi Nihal'e teşekkür ediyorum" diye konuştu. Usta ise, "Bizler aynı mahallenin çocuklarıyız" dedi.

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Ustaİ, Ankara'da Günay Düğün Salonu’nda düzenlenen törenle İYİ Parti'ye katıldı. Usta'nın katılımıyla İYİ Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 38'e yükseldi.

AKŞENER: EN ÇOK EŞİ NİHAL'E TEŞEKKÜR EDİYORUM

Törende konuşan Genel Başkan Akşener, "Hani soruyorlar ya, 'Mutluluğun resmini çizebilir misin Abidin?' Bugün, mutluluğun, büyümenin resminin çizildiği bir gün. Bugün bizzat benim davet ettiğim ve o daveti kırmayarak aramıza katılan, kendisine teşekkür edeceğim ama en çok eşi Nihal'e teşekkür ettiğim Sayın Erhan Usta'nın aramıza katılmasının tescillendiği bir gün" diye konuştu.

'AYNI MAHALLENİN ÇOCUKLARIYIZ'

Akşener'in daveti üzerine partiye katıldığını belirten Usta ise, "Gönlümün, vicdanımın rahat olduğunu düşünüyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum ve hoşbulduk diyorum" dedi.

İYİ Parti'yi ilkelerinden taviz vermeden siyaset yapabileceği bir yer olduğunu vurgulayan Usta şunları söyledi: "Bizler aynı mahallenin çocuklarıyız. Sayın genel başkanın liderliğinde düşüncelerimi hür bir şekilde ifade edebileceğim bir yer olarak gördüm İYİ Parti’yi. Her şeye kötü veren ve karalayan ve her şeye iyi diyen bir siyaset anlayışını benimsemediğini gördüm sayın genel başkanın."

NE OLMUŞTU?

Erhan Usta, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili AK Parti ile MHP arasındaki 'ittifak' görüşmeleri için "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” dedikten sonra ise MHP'den ihraç edilmişti. Uzun bir süre bağımsız olarak kalan Usta'nın DEVA Partisi'ne geçeceği öne sürülmüştü.  Usta 31 Mart Yerel Seçimleri'nde bağımsız olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuş, 168 bin (yüzde 21.05) oy almıştı.
Etiketler: |