Güzeloğlu’ndan 23 Nisan Mesajı

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin Açılışının 100. Yıldönümü' Kutlama mesajı yayımladı.

Güzeloğlu’ndan 23 Nisan Mesajı

"Milli egemenliğimizin temelleri atılırken, Aziz Milletimiz her yaştan ferdiyle zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda, birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele vermiştir. 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclisin kuruluşu, vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur" diyen Vali Güzeloğlu, mesajında şöyle dedi;

23 NİSAN BAYRAMI

"23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, yönetimin ve vesayetin tanınmayacağının, tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilanıdır. Kurtuluş Savaşı'nda kahramanlık destanı yazan Aziz Milletimiz, Cumhuriyet'in kuruluşunun ardından her alanda hızla gelişmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş; bu vesileyle bugün Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın saygın ve örnek ülkelerinden biri konumuna gelmiştir.

Bizler de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye'de yaşamaları için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür. Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. En buyuk arzumuz, çocuklarımıza ve gençlerimize çok daha parlak yarınlar hazırlayabilmektir.

BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Buyuk Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, bu Vatanı kanlarıyla sulayan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ederken, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100'üncü kuruluş yıl dönümünü, Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı dolayısıyla  tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden kutluyorum. Aziz Diyarbakırlı hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: Diyarbakır Söz