Görüş Bildir

HÜDA PAR'ın Diyarbakır adayı Dinç: Katı atık istasyonu, şehrin dışına çıkarılmalı

HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Yenişehir ilçesinde bulunan katı atık arıtma istasyonunun, çevreyi rahatsızlık verdiği için merkezden uzak bir yere götürülmesi gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR'ın Diyarbakır adayı Dinç: Katı atık istasyonu, şehrin dışına çıkarılmalı

HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bulunan ve çevre halkın kokusundan rahatsız olduğu katı atık arıtma istasyonuna gelerek incelemelerde bulundu.

Burada açıklamalarda bulunan Dinç, katı atık istasyonunun şehit dışına taşınması gerektiğini belirterek,  buradan yayılan kötü kokunun ciddi hastalıklara yol açabileceğini söyledi.

Yayılan kötü kokunun halk sağlığını ciddi manada tehdit ettiğini belirten Dinç, Mahalle sakinlerinin kendilerine sürekli şikayetlerini dile getirdiklerini aktardı.

Dinç, "Mahalle sakinleri bu kokudan ciddi rahatsızlık duyuyorlar. Bu katı atık toplama istasyonu şehrin dışında daha uygun bir ortamda olması gerekiyor. Sağlık açısından da ciddi hastalıklara sebep oluyor. Burada vatandaşlarımızın yaşayabileceği ve çocuklarımızın oynayabilmesi için bu katı atık toplama istasyonu şehrin dışına çıkarılmalıdır." şeklinde konuştu. 

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi