Görüş Bildir

İçişleri Bakanı Soylu, Mardin'de

İçişleri Bakanlığı'na atanan Süleyma Soylu, ilk yurtiçi gezisini Mardin'e yaptı. Mardin Valisi Mustafa Yaman'dan brifing alan Soylu, kentte çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Mardin ile Kocaeli teşkilatları arasında yapılan 'Gönül Köprüsü' programı kapsamında bugün saat 17.00'de özel uçakla Mardin'e geldi. Bakan Soylu'ya havalimanında Vali Mustafa Yaman, AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve kamu kurum müdürleri ile parti üyeleri karşılandı. Bakan Soylu'nun kullanacağı güzergahlar başta olmak üzere havaalanı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

MARDİN TEMASLARI

Bakan Soylu, ilk ziyaretini yaptığı Mardin Valiliği'nde yöresel kıyafetler giyen öğrenciler tarafından çiçekler ve protokol üyeleri ile polis mangası tarafından karşılandı. Şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Mustafa Yaman'dan brifing alan Soylu, ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.