Görüş Bildir

Mevcudiyetimizi güçlü tutalım!

Mevcudiyetimizi güçlü tutalım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Diyarbakır il kongrelerine canlı bağlanarak konuştu;

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Diyarbakır anneleri gibi evladına, geleceğine, iradesine sahip çıkan cesur insanlarımızın sayısı arttıkça, terör meselesini bu ülkenin gündeminden tamamen çıkartacağımıza inanıyorum." dedi.

KONGREYE BAĞLANDI

Diyarbakır'da Seyrantepe Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinden canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, kongre süreciyle dava arkadaşlıklarını güçlendirdiklerini, kardeşliklerini pekiştirdiklerini, kadroları yenileme fırsatı bulduklarını söyledi. Yalanın, iftiranın, hasedin kongrelerdeki muhabbet iklimini gölgelemesine müsaade etmediklerini anlatan Erdoğan, kongredei davalarına yakışır şekilde birer demokrasi şölenine dönüştüren partililere teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelleri aşa aşa, tuzakları boza boza hedeflerine doğru kararlılıkla yürüdüklerini dile getirdi. Kardeşlik hukukunu korudukları, dayanışma ruhunu güçlendirdikleri, birlik ve beraberliğe sahip çıktıkları müddetçe üstesinden gelemeyecekleri hiçbir zorluğun bulunmadığını belirten Erdoğan, "Gönül dünyamızın mimarı Yunus Emre'nin dediği gibi, 'Biz sevdik aşık olduk, sevildik maşuk olduk. Her dem yeni doğarız, bizden kim usanası.' Evet, millet bizden emaneti alıncaya kadar inşallah aşkla, şevkle, azimle, ülkeye ve millete hizmet mücadelemizi sürdüreceğiz." diye konuştu.

"VATANDAŞINA TEPEDEN BAKANLAR"

Geriye doğru baktıklarında 2021'in Türkiye'si ile 2002'nin Türkiye'si arasında dağlar kadar fark olduğunun net bir şekilde görüldüğüne dikkati çeken Erdoğan, şunları söyledi:

"Eski Türkiye krizlerin, korkuların, yasakların, yoksullukların ülkesiydi. Eski Türkiye'de kavga, kaos, kargaşa, huzursuzluk vardı.  Vatandaşına tepeden bakan, ötekileştiren, etnik kimliği, inancı, mezhebi, meşrebi üzerinden ayrım yapan eski Türkiye manzarasına biz son verdik. Demokrasimize vurulan vesayet prangalarını tek tek ortadan kaldırarak milli iradeyi ülkemizde yeniden hakim kıldık. Tüm vatandaşlarımızın özgürlük alanlarını genişleterek, cumhurla cumhuriyeti, devlet ile milleti yeniden kucaklaştırdık. Demokraside, hukukta, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, altyapıda, velhasıl hayatın her alanında ülkemizi hayal dahi edilemeyen seviyelere taşıdık. 84 milyonun her bir ferdine aynı sevda ile aynı heyecanla hizmet ettik. İllerimiz arasındaki altyapı farkını önemli ölçüde gidererek, 81 vilayetimizin tamamına aynı nitelikte hizmet götürdük."

Erdoğan, bugün Türkiye'nin batısında ne varsa doğusunda aynısının, güneyinde ne varsa kuzeyinde de aynısının var olduğunu ifade etti. Erdoğan, "Benim Diyarbakırlı kardeşim sağlık hizmeti için, Ardahanlı, Ağrılı genç kardeşlerim üniversite eğitimi için, Hataylı, Bolulu vatandaşlarım istihdam için başka illere gitmek zorunda kalmıyor. Bu hizmetlerin hemen hepsine kimi zaman çok daha kaliteli bir şekilde kendi şehrinde ulaşabiliyor. Varsa bir eksik onları da süratle gidermeye çalışıyoruz. Ülkemizin enerjisi ve kaynaklarını tüketen sorunlar ortadan kalktıkça inşallah hedeflerimize doğru daha hızlı yol alacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"DÖKTÜKLERİ KANIN HESABINI MİSLİYLE SORUYORUZ"

Terörle mücadele alanında son yıllarda yurt içinde ve yurt dışında atılan adımların olumlu neticelerinin görülmeye başlandığına işaret eden Erdoğan, "Milletimizin birliğine, beraberliğine kasteden alçaklara döktükleri her damla kanın hesabını misliyle soruyoruz. Nereye saklanırsa saklansınlar, kendilerini güvende hissettikleri yerlerde bütün o teröristleri buluyor, inlerini başlarına geçiriyoruz." dedi.

Gerek operasyonlar gerekse alınan tedbirler sayesinde hem örgüte katılanların sayısında hem de terör örgütünün eylem kapasitesinde çok ciddi düşüş yaşandığını belirten Erdoğan, bölücü örgüt zemin kaybettikçe, Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere Türkiye'nin tamamında huzur ve güven ikliminin güçlendiğinin altını çizdi.

"GAYRETLERİNİZE GÜVENİYORUM"

Bütün AK Parti teşkilatlarından heyecanını, coşkusunu, mücadele azmini, sorun çözme kararlılığını en üst seviyede muhafaza etmesini isteyen Erdoğan, "Bu noktada sizlerin gayretlerine güveniyorum. Bugüne kadar bizi mahcup etmediniz, bundan sonra da etmeyeceğinizi biliyorum. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun. Yolunuz, yolumuz, bahtınız açık olsun." diye konuştu. 

Kongredeki diğer konuşmalar

Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, Türkiye'de 20 yıl öncesinde kaos, kriz, istikrarsızlık, yolsuzluk ve yoksulluk olduğunu belirterek, sorunları çözmek adına milletin 20 yıl önce AK Parti'yi kurduğunu söyledi.

Yavuz, milletin partiyi krizlerden, kaoslardan ve istikrarsızlıklardan kurtulmak için kurduğunu dile getirerek, "Millet İstanbul'u çöpten, çukurdan, çamurdan kurtaran Recep Tayyip Erdoğan'ı lider olarak başa getirdi. O yiğit insan, liderimiz sayesinde Türkiye ve Diyarbakır çok değişti, dönüştü ve güzelleşti. İnanıyorum ki yine liderimizin öncülüğünden çok daha yenilikler ve güzellikler yaşayacağız." dedi.

Türkiye'de hiç kimsenin öngörmediği şeylerin olduğunu dile getiren Yavuz, hayali bile mümkün olmayan çalışmaların gerçekleştiğini aktardı.

"KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMELİYİZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta da Diyarbakır'ın medeniyetler şehri, birlik, beraberlik ve kardeşliğin başkenti olduğunu söyledi.

Diyarbakır'daki teşkilatlarda görev yapan ve rahmete kavuşan bütün yetkililere, partililere Allah'tan rahmet dileyen Usta, partide görev yürüten il başkanına teşekkür ettiklerini, yeni seçilecek il başkanına da başarı dilediğini belirtti.

Usta, Diyarbakır annelerinin yaptığı oturma eyleminin önemine işaret ederek, "Annelerle terörün sonuna damga vurulacak bir hareket başladı." ifadesini kullandı. Konuşmaların ardından kongrede tek listeyle yapılan seçimde AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığına Mehmet Şerif Aydın seçildi.
Etiketler: |