Görüş Bildir

MHP'ye ülkü ocakları dahil oldu! İşte o adayın ismi Suat Başaran

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Suat Başaran MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı

MHP'ye ülkü ocakları dahil oldu! İşte o adayın ismi Suat Başaran

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Suat Başaran MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.Başaran, düzenlediği basın toplantısında, "Biz Türk Milleti'ne aşk ile bağlı ülkücüler olarak . bu milletin her sorununu çözülebilir, Başbağumuzun, emaneti Milliyetçi Harkeet Partisi'ni , O'nun gösterdiği hedefler doğrultusunda yeni ufuklara taşıyabiliriz" ifadesini kullandı.

Olağanüstü Kurultay toplanması yönünde irade beyan ettiğini hatırlatan Başaran, imza sürecine de destek verdiğini ifade ettiğini söyledi.

Siyasi hareketlerinin büyük risk altında olduğuna dikkat çeken Başaran, "Üslupsuzluk ve ölçüsüzlük, yarınlarda bir arada omuz omuza yürümek durumunda olan ülküdaşlarımız arasında yeni kırılmalara yol açacak tarzdadır. Tekrar vurguluyorum; ölçüsü kaybolmuş bir mücadelenin sonunda kazanan olmayacaktır. O yüzden başta Genel Merkezimiz olmak üzere bütün ülküdaşlarımı sağ duyuya davet ediyorum" diye konuştu.

Ülkücülerin bu ülkedeki her makam ve mevkiye layık olduğunu vurgulayan Başaran şöyle devam etti:

"Ülküdaşlarımla yapacağımız istişarenin neticesi olarak ;Ülkücü iradenin üzerime yükleyeceği her görev gibi genel başkan adaylığı da benim için mukaddes bir vazife olacaktır."

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Muhabir