Görüş Bildir

‘Millet Milli iradenin yanındadır’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Bu millet halen ve ciddi bir şekilde, her ne kadar birileri 'kontrollü darbe' gibi bazı safsatalar söylemiş olsa da milli iradesinin tamamen yanında olduğunu, onunla beraber olduğunu söylemektedir." dedi.

Dağ, İzmir programı kapsamında partisinin Urla teşkilatını ziyaret etti. 2019 seçimlerine giden sürecin iyi kullanılması gerektiğini belirten Dağ, bu kapsamda ilk hedefin yerel seçimler olduğunu söyledi.

Birlik içerisinde çalışmanın önemine değinen Dağ, bireysel meselelerle uğraşılmaması gerektiğini ifade etti.

Dağ, 15 Temmuz'un birinci yılında düzenlenen etkinliklere 6 milyon kişinin katıldığını anımsatarak, "Bu millet halen ve ciddi bir şekilde, her ne kadar birileri 'kontrollü darbe' gibi bazı safsatalar söylemiş olsa da milli iradesinin tamamen yanında olduğunu, onunla beraber olduğunu söylemektedir. Birileri, sözüm ona adalet yürüyüşü yaparken aslında bu millet adaleti nereden beklediğini ve adaletin nereden gerçekleşeceğini açık seçik ortaya koymuş oluyor, söylemiş oluyor." diye konuştu.

"Teröristin taziyesine gitmek ne demek"

Milletvekillikleri düşürülen HDP'li Tuğba Hezer Öztürk ve Faysal Sarıyıldız'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasının ardından yurt dışına kaçtıklarını ve bir daha geri dönmediklerini hatırlatan Dağ, şunları kaydetti:

"Peki bunların asıl sorunu ne? Eski milletvekili Tuğba Hezer, Devlet Mahallesi'nde servis araçlarına yapılan bombalamada 30'dan fazla kardeşimizi şehit verdik biliyorsunuz, o bombalamayı gerçekleştiren teröristin taziye çadırına gitti. Faysal Sarıyıldız'ın aracında bir teröristle beraber silah bulundu. Şimdi bütün bunlara baktığımızda bu kişilerin yapmış oldukları bu bu eylemler demokrasiye, insan haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğüne sığar mı? Sığmaz. Teröristin taziyesine gitmek ne demek? Çok açık bir şey söylüyorum burada, eğer bir AK Parti milletvekili bir teröristin cenazesine gitse o da bu sonucu hak eder."

Daha sonra Seferihisar ilçe teşkilatını ziyaret eden Dağ, burada da partililerle görüştü.
Etiketler: | |