Milletvekili kalbine yenik düştü, Karamollaoğlu'ndan kritik açıklamalar

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TBMM Genel Kurulunda fenalaştıktan sonra tedavi gördüğü hastanede vefat eden partisinin Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in ailesine başsağlığı diledi.

Milletvekili kalbine yenik düştü, Karamollaoğlu'ndan kritik açıklamalar

Karamollaoğlu, Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in davasına sadık bir kişi olduğunu belirterek, "Bu konuda bir vazife ifa ederken ruhunu teslim etmesi de bunun bir nişanesidir." dedi.

Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Bilkent Şehir Hastanesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Bitmez'e Allah'tan rahmet diledi.

Bitmez'i uzun zamandır tanıdığını söyleyen Karamollaoğlu, "Türk siyasi tarihinde de bir ilk vuku bulduğu gibi. Kendisi görüşlerini, düşüncelerini güzel bir tarzla Meclise arz ettikten hemen sonra maalesef bir kalp kriziyle karşı karşıya kaldı. Ondan sonra da şuurunu toparlayamadı." diye konuştu.

Karamollaoğlu, Bitmez'in nadir bulunan insanlardan biri olduğunu vurgulayarak, "Davasına da sadıktı. Bütün ömrünü bu davaya hasretmişti. Bu konuda bir vazife ifa ederken ruhunu teslim etmesi de bunun bir nişanesidir." dedi.

Hastane yönetimi ve çalışanlarına Bitmez'e gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Karamollaoğlu, "Hamdolsun imkanlar da vardı ama Hasan Bey kardeşimizin ömrü bu kadarmış. Ecel tecelli edince onun önüne başka bir şey geçemiyor. Allah kendisine rahmet eylesin. Ailesine, yakınlarına ve bütün kardeşlerimize başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu da TBMM kürsüsünde konunun Filistin olduğunu anımsatarak, "Hasan Bitmez kardeşimiz hayatını geçirdiği şekilde vuslatına ulaştı. Onun güzel hayatına şahidiz." açıklamasını yaptı.

TBMM GRUP BAŞKANVEKİLLERİNDEN TAZİYE ZİYARETİ 

Hastaneye gelen TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder de bugünkü birleşimi yönetirken acı haberi aldıklarını belirterek, Meclis'teki siyasi partilerin grup başkanvekilleri, Başkanlık Divanı olarak Bitmez'in ailesi ve parti camiasına başsağlığı dilediklerini iletti.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ise Meclis çalışmaları devam ederken milletvekili Hasan Bitmez'in vefatını öğrendiklerini söyledi. Çok üzgün olduklarını dile getiren Güler, Bitmez'in ailesi, sevenleri ve partisine sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, CHP Grup Başkanvekilleri Burcu Köksal ve Ali Mahir Başarır ile eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek de hastaneye geldi.

aa

Kaynak: Diyarbakır Söz