Görüş Bildir

Tüm Farklılıklarımızla Barış Zemininde Yaşam!

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar "Tüm farklılıklarımızla sevgi, saygı ve barış zemininde buluşarak, yaşıyoruz ve böyle de yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, toplum olarak tüm farklılıklara rağmen sevgi, saygı ve barış zemininde buluşarak yaşanıldığını ve böyle yaşamaya devam edeceklerini belirtti.

Akar, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, yaşanan süreçte birlik, beraberlik ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Sevginin paylaşıldığı bir dünya için ortak değerlerde buluşulması zorunluluğuna değinen Akar, şunları kaydetti:

"Acının ve gözyaşının olmadığı, sevginin paylaşıldığı bir dünya için her renkten insanın farklı düşüncelere rağmen ortak değerlerde buluşup birbirlerinin farklılıklarına saygı duyması gerekir. Unutmayalım ki, hiçbir buluş, hiçbir güzellik savaş ve kavga ortamında doğmamıştır. Biz de tüm farklılıklarımızla sevgi, saygı ve barış zemininde buluşarak, yaşıyoruz ve böyle de yaşamaya devam edeceğiz."

1 EYLÜL DANYA BARIŞ GÜNÜ

Akar, Ortadoğu'da yaşanan acı hadiseleri büyük bir üzüntüyle takip ettiklerini de dile getirerek, "Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, uluslararası kuruluşlar, üstlendikleri misyon gereği artık ciddi anlamda girişimde bulunarak küresel anlamda barışa katkı sunmalıdır. Suriye ve Mısır'ın hak ettiği barış, huzur ve sükunete kavuşması için küresel anlamda bir girişimin olması gerekir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bu anlamda gösterdiği hassasiyetin diğer bölge ülkeleri başta olmak üzere tüm dünya ülkelerce gösterilmesi gerektiğine işaret eden Akar, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün tüm insanlığa, Türkiye'ye ve bölgeye hayırlar getirmesini temenni etti.