24

(Video) Hakan Fidan hakkında dikkat çeken sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Mayıs seçimlerinden sonra yeni kabinesini kurdu. Yeni kabinede Dışişleri Bakanı görevini Hakan Fidan, Mevlüt Çavuşoğlundan devraldı.

(Video) Hakan Fidan hakkında dikkat çeken sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Mayıs seçimlerinden sonra yeni kabinesini kurdu. Yeni kabinede Dışişleri Bakanı görevini Hakan Fidan, Mevlüt Çavuşoğlu'ndan devraldı.

Eski MİT Başkanı yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan hakkında yabancı basında çok sayıda analiz yer almaya devam ediyor. Son olarak Alman RND'den yeni bir analiz geldi.

Türk siyasetinde kimsenin Hakan Fidan kadar sır bilmediğini yazan RND Fidan ve Erdoğan arasında sıkı bir güven ilişkisi olduğunu yazdı:

Yazıda 'MİT'in başında 13 yıl geçirdikten sonra, neredeyse hiç kimse Fidan kadar çok sır bilmiyor. Bu onu Türkiye'nin en güçlü adamlarından biri yapıyor' ifadeleri yer aldı.

Hakan Fidan başkanlığında MİT operasyonlarının genişletildiğini yazan RND yurtdışındaki teröristlerin hızla yakalandığını yazdı:

Yazıda Fidan yönetiminde hizmet, yurtdışındaki faaliyetlerini önemli ölçüde genişletti. Türkiye'nin kuzey Irak, Suriye ve Libya'daki askeri operasyonlarını genişletti. Son yıllarda MİT ajanları, Erdoğan'ın baş düşmanı Fethullah Gülen'in destekçilerini Türkiye'ye getirtti” denildi.

Dış politikanın Hakan Fidan için yeni bir alan olmadığını yazan RND Fidan'ın "gölge dış işleri bakanı" gibi çalıştığını belirtti.

yazıda "Fidan şimdi ilk kez bir bakanlığın başına geçiyor. Ancak dış politika, onun için yeni bir alan değil, tam tersine. Birçok rolde, yıllarca arka planda tüm önemli dış politika kararlarına dahil oldu. Erdoğan'ın "gölge dışişleri bakanı" olarak Türkiye'nin İsrail ve Mısır ile yakınlaşması için gizli görüşmeler hazırladı, Ukrayna ihtilafında arabuluculuk yapmak için Kiev ve Moskova ile yakın temaslar sürdürdü."ifadeleri yer aldı.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.