Yeniden Refah Partisi'nde başvuru süresi 'yoğunluk'tan uzatıldı

Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday adaylıkları başvuru süresinin, 'yoğunluk' nedeniyle 21 Mart Salı gününe uzatıldığı açıklandı.

Yeniden Refah Partisi'nde başvuru süresi 'yoğunluk'tan uzatıldı

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinden sonra, siyasi partilerde milletvekili aday adaylığı süreci devam ediyor. Seçime ilk kez katılacak Yeniden Refah Partisi’nde, daha önce 17 Mart Cuma günü olarak açıklanan milletvekili aday adaylığı son başvuru tarihinin, yoğunluk nedeniyle 21 Mart Salı günü saat 17.00’ye uzatıldığı bildirildi.

 Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde kurulan adaylık başvuru merkezinde süreçle ile ilgili konuşan Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Nureddin Gül, “Milletvekili aday adaylığı başvuru alma sürecini yoğun bir tempoyla sürdürüyoruz. Özellikle gençlerimizden yoğun bir talep var. Kurulduğumuz günden beri halkımızın partimize gösterdiği teveccühün bir tezahürü bu. Gerek il başkanlıklarımızda gerekse genel merkezimizde çok yoğun bir şekilde aday adaylığı başvuruları yapılmaktadır” dedi.  

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday adaylığı başvurularına yönelik çalışmalar parti genel merkezinde ve İl Başkanlıklarında yapılıyor. Depremzede ve engellilerden, aday adaylığı için herhangi bir başvuru ücreti talep edilmiyor. 7 bin 500 lira olan başvuru ücreti gençler ve kadınlar için 5 bin lira olarak tahsil ediliyor. 

Kaynak: Diyarbakır Söz

Çok Okunan Haberler