Görüş Bildir

81 yaşındaki adamın önce kalbi durduruldu, sonra kanser hücresi alındı

Kayseri'de 81 yaşındaki Yusuf Suna adlı bir vatandaşın Memorial Kayseri Hastanesi'nde önce kalp pili durduruldu, sonra mesanesindeki kanserli tümörü alındı.

81 yaşındaki adamın önce kalbi durduruldu, sonra kanser hücresi alındı
Niğde’de yaşayan ve 6 yıl önce kalp pili takılan Yusuf Suna, Memorial Kayseri Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Abdullah Demirtaş ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 45 dakikalık başarılı bir operasyon ile mesane tümöründen kurtuldu. Ameliyatla ilgili bilgiler veren Doç. Dr. Abdullah Demirtaş, ileri yaşı ve kalp pili nedeniyle ameliyat olması sakıncalı bulunan Yusuf Suna'nın, kendilerine başvurduğu zaman tetkik ve tahlillerini yaptıklarını ve farklı bir operasyon yapmaya karar verdiklerini bildirdi. Doç.Dr. Demirtaş, “Hastamıza 2011 yılında mesane tümörü tanısı konulmuş. Ancak o dönemki tedaviden sonra tümör nüksetmiş. Kendisi yaşamını kalp pili ile sürdürebildiği ve ileri yaşta olduğu için ameliyat açısından yüksek riskli bir grupta yer alıyordu. Ameliyat sırasında kalp pilini devreden çıkardık ve tümör çıkarılma işlemini gerçekleştirdik. Ameliyat sonrasında kalp pili tekrar çalıştırıldı. Hastamız aynı gün ayağa kalktı ve yürümeye başladı. Ameliyattan 1 gün sonra da hastaneden taburcu edildi. Patoloji sonucuna göre hastamıza yeni tedavi şekli planlanacak” dedi.
Emekli ve 4 çocuk babası Yusuf Suna ise, birçok sağlık merkezine başvurduğunu vurgulayarak çaresiz kaldıklarını anlattı. Suna, “4 yıldır mesane kanseri ile mücadele ediyorum. Ancak hastalığım tekrarlayınca yeniden çare aramaya başladım. Yaşım ve kalp hastası olmam nedeniyle ameliyat olamayacağım söylenmişti. Son olarak Kayseri'deki bu hastaneye geldim. Burada beni ameliyat ettiler ve şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum. Hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Etiketler: